Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları

Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları

20.04.2019

Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 80

Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları

Gül, papatya, dut, kiraz ve menekşe gibi figürlerinin yer aldığı yazma kenarlarına çiçekli iğne oyası denilmektedir. Özellikle yapılışı basit olan büyük çiçekli iğne oyaları her zaman arasında yer almıştır.

her zaman bizim tercihimiz olmuştur. Çoğu yerde görmüş olduğunuz modelleri sizlere sunmak yerine yeni tasarımları aktarmaya çalışıyoruz. Eğer sen de yeni çiçekli iğne oyası arayışındaysan havlu kenarı, yazma, yemeni ve tülbent kenarı için yapabileceğin birçok örneğe buradan ulaşabilirsiniz.

İğne oyası denildiği zaman aklınıza her zaman Anadolu gelmelidir. Yapılan oyaların büyük kısmı burada yaşayan bayanlar tarafından tasarlanmıştır ve tasarlanmaya devam etmektedir. Bunu bildiğimiz için sizlere yeni çiçekli oyaları sunarken özellikle Anadolu bayanlarının tasarımlarını ele almaya çalıştık.

Yeni Basit Çiçekli İğne Oyası Örnekleri

Makalemizin başında da belirttiğim gibi oyalarda birbirinden farklı çiçekler kullanılmaktadır. Gül figürlerinden tutun da menekşeye kadar çok sayıda örneğin olmasından ötürü her birini farklı başlıklar altında ele almaya çalışacağım.

Küçük çiçekli iğne oyası

Küçük çiçekli iğne oyası

Her ne kadar büyük çiçeklere sahip olanlar tercih ediliyor olsa da bahar havası vermesinden dolayı küçük çiçeklerden oluşan oyalar da ilgi görmektedir. Oyaların mevsimsel olarak yapıldığını düşünürsek bahar geldiği zaman küçük çiçeklerden oluşan oyaları yapmak daha doğru olacaktır.

Büyük çiçekli iğne oyası modelleri

Büyük çiçekli iğne oyası

Albenisi yüksek olmasından dolayı oldum olası büyük çiçekleri olan oyalar hoşuma gitmiştir. Elbette yapılışları biraz zordur. Aslında zor değil de kısmen daha uzun sürdüklerini söylemek mümkündür. Ben maharetlerimi gösterme taraftarıyım ve büyük çiçeklerden oluşan kenar oyaları daha fazla hoşuma gidiyor derseniz mevcut örneği yapmayı deneyebilirsiniz.

Çiçekli iğne oyası bohça

çiçekli iğne oyası bohça

Yukarıda yer alan çiçekli iğne oyası bohça modelinin bu güne kadar gördüğüm en güzel örnek olduğunu söyleyebilirim. Bunu yapanın gerçekten de ellerine sağlık. Normalde bir tek çiçeği yaparak süslemeler yapmaya çalışırız. Bu model âdete bir çiçek buketi haline gelmiş durumda. Maharetlerinize güveniyorsanız ve yaptığınız elişleri uzun süre boyunca konuşulsun istiyorsanız kesinlikle bu örneği yapın. Herkes tarafından çok beğenileceğine emin olabilirsiniz.

Pembe çiçekli iğne oyası havlu kenarı modelleri

çiçekli iğne oyası havlu kenarı

Havlu kenarları özellikle çeyizlerin olmazsa olmazlarıdır ve her zaman mutlaka iğne oyası teknikleri kullanılarak yapılan havlu kenarları olmalıdır. Çeyizinde eksikleri olan kişilerin olduğunu bildiğim için sizlere bu güzel örneği sunmak istedim. Çiçekler büyük olduğundan dolayı yapılışı kısmen uzun sürse de yaparken keyif alacaksınız.

Kurdela çiçekli iğne oyası

Kurdela çiçekli iğne oyası

Bu iğne oyasında çiçek kısmı kurdelalardan yapılmaktadır. Alt kısmında ise iğne oyası teknikleri kullanılır. Çiçeklerin yapımı zor olduğu için bu kısımları iğne oyasıyla yapmak yerine kurdela kullanarak yapabilirsiniz. Bunun en basit çiçekli iğne oyası örneği olduğunu belirtmek isterim.

Kolay çiçekli iğne oyası

Kolay çiçekli iğne oyası

İğne oyalarının her zaman zor olduğu söylenir. Aslında yapılışı kolay ve güzel olan çiçekli iğne oyaları da vardır. Size verdiğim yukarıda yer alan örnek bunun bir göstergesidir. Eğer bu tarz elişlerini yeni yapmaya başladıysanız ilgili örneği zorlanmadan yapabilir ve yazma kenarlarınızı süsleyebilirsiniz.

İğne oyası çiçekli salon takımı

iğne oyası çiçekli salon takımı

İğne oyası denildiği zaman aklınıza sadece yazma kenarları gelmesin. Bu oya teknikleri kullanarak salon takımları da yapılmaktadır. Bu sunduğum örnek en çok sevdiğim salon takımlarından birisidir. Umarım sizler de bu örneği seversiniz. Çiçeklerin büyük olması sizi rahatsız ederse çiçekleri daha küçük olarak da yapabilirsiniz.

İğne oyası çiçekli tepsi örtüsü

iğne oyası çiçekli tepsi örtüsü

Süslemeli tepsiler genelde söz ve nişan merasimlerinde kullanılır. İşin kolayına kaçan kişiler genelde yapay çiçeklerle süslenmiş olan tepsi örtülerini kullanırken maharetli genç kızlar iğne oyası çiçekli tepsi örtülerini tercih eder. Ben her zaman olduğu gibi söz ve nişanımda da maharetlerimi gösteririm derseniz, bu örneği tepsileri süslemek için kullanabilirsiniz.

Çiçekli iğne oyası nasıl yapılır?

Oya dünyasında çok sayıda örnek olsa da her zaman çiçekli iğne oyaları nasıl yapılır konusu merak edilir. Özellikle oya yapmaya yeni başlayan kişiler bununla ilgili arayış içerisinde olur.

Bu konuda yardımcı olabilmek adına sizlere küçük ve büyük çiçekli iğne oyası modellerinin yapılışları ile alakalı bilgiler vereceğim.

Menekşe çiçekli yeni iğne oyası yapılışı

Bu model çok şık bir modeldir. Basit olması sizi kesinlikle yanıltmasın. Çiçeğin yapımında dolma kaleminin içi kullanılıyor. Eğer böyle bir şey bulamazsanız buna yakın formda bir aparat kullanabilirsiniz.

Küçük çiçekli iğne oyası yazma kenarı yapımı

Bu modelimizin ara kısımları fildişinden meydana gelmektedir. Yapılışı kolay olsa da tekrar ettikçe eliniz alışacaktır. Bu yüzden ilk etapta zorlanabilirsiniz ama bu sizi yanıltmasın.

Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları

Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları

Related news

 • Genç Ressamlar Yurtiçi Kargo Resim Yarışmasında Hayallerini Yansıttı
 • Nasırları gideren doğal kür tarifi
 • Cerablusta Bir Kez Daha Türk Tankı Vuruldu: 3 Asker Yaralı
 • FİMO HAMURUNDAN SİMLİ GÖKKUŞAĞI KOLYE,KÜPE TAKIM YAPIMI
 • Köfteli Brüksel Lahanası Tarifi

 • Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 69

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları


  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 46

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 75

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 66

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 97

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 3

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 71

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 38

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 66

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 12

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 23

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 13

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 86

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 9

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 68

  Çiçekli İğne Oyası Modelleri Basit Yazma Kenarları 29