Harekete Geç Hikayeni Gönder 2019

Harekete Geç Hikayeni Gönder 2019
Harekete Geç Hikayeni Gönder


Harekete Geç! Hikayeni Gönder

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de meme kanseri görülme oranı çok yüksektir. Her 8 kadından birine meme kanseri tanısı konmaktadır. Erken teşhis ile iyileşme oranı %90’ ın üzerindedir.

Meme kanseri konusuna kadınların dikkatini çekerek erken tanı ve teşhis için yönlendirmek, tanı almış hastaları da tedavileri konusunda cesaretlendirmek amacıyla “Harekete Geç! Hikayeni Gönder” kampanyası geliştirilmiştir.

Europa Donna Türkiye’nin (Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyon Derneği), T.C. Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu destekleri ve Novartis Onkoloji’ nin katkıları ile başlatmış olduğu “Harekete Geç! Hikayeni Gönder” kampanyası ile meme sağlığına ilişkin deneyimlerin paylaşılması yolu ile; yaşanmış hikayelerden yola çıkarak bu hastalığı yaşayanlara ve yakınlarına umut aşılamak ve toplumu meme kanseri hakkında bilinçlendirmek amaçlanmaktadır.

Kampanyaya başvuru www.hikayenigonder.com adresinden veya Europa Donna Türkiye posta adresine gönderim yolu ile yapılacaktır (Meme Hastalıkları Koalisyonu Derneği – Europa Donna Türkiye, Operatör Raif Bey Sok. 19 Mayıs Mahallesi No:26/3 Şişli-İstanbul). Son başvuru günü 31 Aralık 2010’dur.

Hikayeler, Gazeteci-Yazar Meral Tamer, Prof. Dr. Gökhan Demir (Florance Nightingale Gayrettepe Medikal Onkoloji), Prof. Dr. Nuran Beşe (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi-Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı), Women’s Health Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deran Özer ve Europa Donna Türkiye Başkanı Violet Aroyo’ nun katılımı ile oluşmuş bir seçici kurul tarafından değerlendirilecektir. Dereceye giren hikayeler 01 Şubat 2011 tarihinde saat 18.00 itibariyle kampanya web sitesinden duyurulacaktır. Seçici kurul tarafından seçilen ilk 10 hikayenin yazarlarına Europa Donna tarafından çeşitli ödüller verilecektir. Birinci seçilecek hikayenin yazarı İstanbul’da Selda Alkor ve Violet Aroyo ile birlikte bir akşam yemeği yiyecektir. Birinci, ikinci ve üçüncü hikayelerin sahiplerine birer yürüyüş bandı hediye edilecek, takip eden yedi hikayenin sahibine ise Women’s Health Dergisi bir yıllık ücretsiz abonelik hediye edecektir. Kampanya detayları içinwww.hikayenigonder.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

Europa Donna’nın mesajı: “Lütfen hikayenizi bizimle paylaşın, yaşadıklarınızla diğer yaşamlara umut olabilirsiniz. Sizin veya yakınlarınızın hikayesi, bir başka hikayenin mutlu sonla bitmesini sağlayabilir.”

Kampanya kapsamında 4 ilde uzmanlarca meme kontrolü, meme kanseri teşhisi/tedavisi hakkında halka açık ücretsiz bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.

Halkımızın kampanyadan haberdar olması ve kampanyaya katılımın yüksek olması için sizin haber desteğiniz çok önemlidir. Katılım ve desteğinize teşekkür ediyoruz.

Europa Donna Türkiye

Kız Kulesi’ne kadın eli değdi
Meme kanserine dikkat çekmek amacıyla başlatılan ‘Harekete Geç! Hikâyeni Gönder!’ projesi kapsamında, Ekim ayı boyunca Kız Kulesi pembe ışıklarla aydınlatılacak.

Avrupa’nın en büyük meme kanseri hasta organizasyonlarından olan Europa Donna, Ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme çalışmaları kapsamında ‘Harekete Geç! Hikayeni Gönder!’ projesine imza attı. Projeyle Kız Kulesi’ne kadın eli değdi ve Kule pembe ışıklarla aydınlatıldı. Amaç: Erken teşhisle tedavi edilebilir bir hastalık olan meme kanserine dikkat çekmek.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de meme kanseri görülme oranı bir hayli yüksek. Öyle ki her 8 kadından birine meme kanseri tanısı konuyor.

Kadınlarda görülen kanser türleri arasında birinci sırada yer alan meme kanseriyle ilgili en sevindirici nokta ise hastalığın erken teşhisle yüzde 90 oranında tedavi edilebilmesi.

Harekete Geç Hikayeni Gönder 2019

Harekete Geç Hikayeni Gönder 2019

Related news Harekete Geç Hikayeni GönderHarekete Geç Hikayeni Gönder


Harekete Geç Hikayeni Gönder


Harekete Geç Hikayeni Gönder


Harekete Geç Hikayeni Gönder


Harekete Geç Hikayeni Gönder