Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştirHangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir

19.05.2019

Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 76

Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir?

Muhasebe çalışması rakamlarla bağlantılıdır.hesaplamalar, hesaplamalar. Tüm bu işlemler bir kişi tarafından gerçekleştirilir ve hiç kimse hatalardan bağışık değildir. Tanımlanan hatalar düzeltilmelidir. Yanlış hesapların düzeltilmesi bir belge - bir muhasebe sertifikası ile birlikte yapılmalıdır. Her muhasebeci bunu nasıl yapacağını bilmeli. Sertifikada, hatanın nedenlerini ve muhasebe ve vergi kayıtlarında nasıl düzeltileceğini belirtmeniz gerekir. Bu, bir süre sonra, neden düzeltmelerin yapıldığını unutmamak için yapılır.

Muhasebe bilgileri nasıl derlenir?

Muhasebe bir belgesele dayanıyortüm ticari işlemlerin onaylanması. Ek olarak, belgeler birincil belgeler olarak kayıtlara tabidir. Vergi kodu vergi kodunu birincil belge olarak listeler. Böyle bir belgenin özel olarak tasarlanmış bir formu yoktur, bu nedenle muhasebe referansı isteğe göre yapılabilir. Her birinin içeriği, operasyona bağlı olarak - ayrı ayrı. Ancak, her sertifikada, aşağıdaki bilgiler zorunludur:

1. Belgeyi oluşturan kuruluşun adı.

2. İçindekiler tablosu (muhasebe referansı veya sertifika hesaplaması).

3. Derleme tarihi.

4. İşlemin içeriği.

5. İşlemin hacmi ve ölçü birimi.

6. Operasyondan sorumlu kişilerin konumu ve tescil doğruluğu.

7. Söz konusu kişilerin imzası.

Hatanın düzeltilmesi ekonomik olarak kabul edilirçalışma. Bu bağlamda, muhasebe kayıtları içinde bir hatanın düzeltilmesi şeklinde operasyon hakkında bir giriş yapmak için bir sebep bulunmalıdır. Bu, birincil belgenin temelidir - muhasebe referansı. Tüm ana dokümanlarla, düzeltmelerin yapıldığı kayıt ile birlikte depolamaya tabidir. Belgenin saklama süresi, düzeltmelerin yapıldığı muhasebe sicilinin saklama süresi ile ilgilidir.

Muhasebe bilgisini bilmelisinsadece hataların düzeltilmesi amacıyla değil, diğer durumlarda: sabit kıymetler ve maddi olmayan duran varlıklar, amortisman hesaplamaları kaydedilirken yapılır. Muhasebede, tüm ayarlamalar hataların tespiti sırasında yapılır. Aynı vergi muhasebesinde geçmiş raporlama dönemleriyle ilgili hatalar, komisyonları sırasında düzeltilir. Bazı durumlarda, hatanın yapıldığı dönem, tespit edildiği raporlama zamanındaki vergi yükümlülüklerinin düzeltmeye tabi olup olmadığını belirlemek imkansızdır.

Muhasebe referans hesaplaması

Bu belge gerektiğinde gereklimuhasebecinin sorumluluğunda olan miktarların tespiti, sorumluluğu. Operasyon, örneğin, vergilendirilebilir ve vergiye tabi olmayan katma değer (KDV) işlemlerinin ayrı bir şekilde muhasebeleştirilmesi ile uygulanır. Bu varyasyonda, KDV tutarlarının bağlı olduğu vergilendirilebilir ve vergiye tabi olmayan geliri hesaplamak gerekir.

Hesaplamayı onaylamak için başka varMuhasebe referansının gerekli olduğu durumlar. Bunlara örnek olarak şunlar olabilir: kredi faiz miktarının hesaplanması kredi anlaşması, tutar faiz oranı, sözleşme süresinin sertifika ayrıntılarında belirten (alınan ve verilen).

Ek olarak, sertifika hesaplaması geçici sakatlık ödeneği miktarının hesaplanmasında ve hasta listesine eklenirken kullanılabilir.

Muhasebe yardımı düzeltmeye yardımcı olurçeşitli davalar, hesaplamalar, vergi makamları ile ihtilaftaki pozisyonun teyidi olarak görev yapar. Derlemesi çok zaman almıyor. Bir muhasebe sertifikası eksikliğinin, gelir ve giderlerin raporlanması kurallarının büyük bir ihlali olarak kabul edildiği unutulmamalıdır. Yıllık envanter sırasında olumsuz sonuçlardan kaçınmak için, tüm muhasebe kayıtlarının kullanılabilirliğini kontrol ettiğinizden emin olun. Aksi takdirde, bir para cezası verilebilir.

Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştirHangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir

Related news

 • Yağ yakan lahana çorbası tarifi
 • Cochin Çin-tavuk. Onlar nedir
 • Gül Poğaça Videosu
 • Serebral Ateroskleroz Nasıl Tedavi Edilir
 • Yönetim muhasebesinde maliyet davranışının ekonomik analiz ilkeleri

 • Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 28

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir


  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 99

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 38

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 8

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 16

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 23

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 54

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 18

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 39

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 1

  Hangi durumlarda muhasebe beyanları ve muhasebe referans hesaplaması derlenmiştir 71