Genleşme deposu kapalı 2019

Genleşme deposu kapalı 2019 Genleşme deposu kapalı

Genleşme deposu kapalı

Birçok yerli üretim makinasındaSoğutma sistemi ısıtma sistemine benzer. Yapıda dolaşımdaki bir pompa takılmıştır. Tipik olarak genleşme tankları açık tiptedir. Bununla birlikte, bu çok uygun değildir. Kapalı sistemlerde membranlı tanklar kullanılır. Nispeten küçük boyutlara sahip olan tasarımları, yeterince yüksek sıcaklıklar için tasarlanmıştır. Bağlantı, küçük çaplı borular kullanılarak yapılır.

Kapalı, sıvı dolu bir sistemdeSu sıcaklığı arttıkça hidrolik basınç artmaya eğilim gösterir. Yüksek basınç çok sayıda parçanın arızalanmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda, ısıtma sistemleri için genleşme tankları kullanılır. Isıtıldıklarında daha büyük hale gelen sıvı hacmini telafi etmek için kullanılırlar ve suyu sıkıştırmaya yönelik herhangi bir girişim hacminde bir artışa neden olurlar.

Membran tipi genleşme kabı (kapalı)sızdırmaz metal bilya veya oval biçiminde yapılır. Suyun hacmi artabilir olmalıdır. Genleşme deposunun iki parçalı bir iç alanı vardır. Birinde hava pompalanır. Mekanın ikinci yarısı sisteme bağlıdır. Isıtma işlemi sırasında hava sıkıştı.

Genleşme tankı (kapalı) montaj gerektirirmanuel basınç düzenleyen meme başı veya bir güvenlik valfı ve bir basınç göstergesi. Aşırı basıncı önlemek için bu gereklidir. Suni sirkülasyona sahip otonom bir ısıtma sistemi için belirli bir basınç uygulanır. Kural olarak, değeri iki veya dört çubuktur.

Genleşme tankı,kazan. Bağlantı, dolaşım pompasının emme borusunun önündeki dönüş hattına yapılır. Deponun kendisini sabitlemek için büyük değer verilmelidir, çünkü çalışma sürecinde kütlesi önemli ölçüde artacaktır. Bütün yapı bir metal kutudur. Düz veya balon tipi olabilir. Hava, hava odasına pompalanır. O belli baskı altında. Başlangıç ​​basıncı, kural olarak pasaportun yapısına gösterilir. Bağlantısız genleşme tankının tüm hacmi hava ile kaplıdır.

Başlamadan önce,Gaz şarj basıncını statik basınca eşit olarak ayarlayın. Yapının üstünde bulunan on metre su sütununa bir bar oranında ayarlanır. Sıcaklık arttıkça, su su haznesine girer, böylece hava boşluğundaki basıncı sistemin tamamındaki basınca yükseltir. Daha büyük bir soğutucu hacmi ile hava boşluğundaki gaz basıncını kontrol etmek için bir ön şart gereklidir. Bu durumda, genleşme tankı, hava bölmesindeki basıncı sabit tutan bir kompresör ile donatılmıştır.

Bütün tasarımda bir ana unsur var. Bu eleman - membran diyafram veya balon tipi olabilir. Birincisi değiştirilemez ve genellikle küçük hacimli tasarımlarda kullanılır. Balon tipi zarın başarısız olması halinde, değiştirilebilir. Bu tasarımın avantajı, su ile gövde arasındaki temasın olmamasıdır. Sıvı zar içerisinde bulunur. Bu, tüm yapının ömrünü büyük ölçüde uzatır.

Genleşme tankı belirli bir hacme sahiptir. Hesaplaması için özel miktarlar kullanılır. Ana sistem, tüm ısıtma sistemindeki toplam hacimdir. Bu hacim bilinmiyorsa, kazan çıkışına uygun olarak ve ısıtma cihazlarının tipi dikkate alınarak hesaplanır.

Genleşme deposu kapalı 2019

Genleşme deposu kapalı 2019

Related news

 • Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım
 • Parmak Köftesi Tarifi
 • Maincrafter de hava durumunu değiştirme: eklentiler ve komutlar
 • Minecraftta bir cennet portalı nasıl yapılır: ayrıntılı talimatlar
 • Blue Fox: onun hakkındaki her şey

 • Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı


  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı

  Genleşme deposu kapalı