18.06.2019

Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 45

Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir?

Farklı yöntemlerle yapılan geniş bir çeşitlilikteki temeller, sadece zemin için değil, aynı zamanda evin projesine göre de en uygun seçeneği seçmenizi sağlar.

vakıf sıkıcı

Yazlık inşaat için sıklıkla kullanılırşerit veya sütunlu temel. Ancak, özellikle bir eğim varsa, kazıkların kullanımı ile daha az ilginç bir seçenek. Çok yoğun bir binanın bulunduğu bir şehirde inşa ederken, sıkılmış bir binanın temeli en uygun çözümdür. Üretiminin teknolojisi, yakındaki binalara sorun çıkarmadan bir ev inşa etmenizi sağlar. Bu yöntemin ana fikri, yığının toprağa daha derine inmemesi, fakat yeraltından "dolduğundan" kaynaklanmasıdır.

Sondajın temeli gerçekleştirilebilirçeşitli şekillerde. Kuyu kazmak ya da delmek, içine bir boru takın (ya da çıkarılabilir kalıp). Delik doldurulduğunda, tüm gereksiz elemanlar çıkarılabilir, ancak bazen yapıya ek güç kazandırmak için bırakılırlar. Betonun daha iyi sıkıştırılması için titreşim oluşturan özel bir matkap kullanılır (ve bileşim daha sıkı bir şekilde döşenir).

bodrum genişliğiSıkılan vakfı doldurmaya başladekorasyon yastıkları. Daha önce parçalanmış olan moloz, kum veya beton karışımından yapılabilir. Daha sonra kuyu ana malzeme ile doldurulur. Bir taşla kombine edilmiş birkaç kat beton veya beton olabilir. Arnavut kaldırımı, kumtaşı veya kireç taşı burada uygun, ana şey düzgün ve istikrarlı olması gerektiğidir. Aksi halde moloz taş denir. Sıkıştırılmış kazıkların mukavemetini arttırmak için, daha sonra bir grilleme ile tek bir yapı halinde birleştirilmesi gereken takviye kullanılması mümkündür.

Temele dayanan vakfın genişliğiFore kazıklar, her şeyden önce, evin duvarının kalınlığına bağlıdır. Çerçeve yapılar, duvarlar hafif ve çok kalın olmadığından büyük boyutlar gerektirmez. Bu varyanttaki temelin genişliği, duvarın boyutlarına karşılık gelebilir. Ahşaptan yapılmış bir ev için, yükün daha dengeli bir şekilde dağıtılması için temel 20-40 mm olmalıdır. Bu nedenle, evin inşa edildiği malzemedir ve döşeme dışındaki herhangi bir temelin genişliği belirlenir. Orada evin büyüklüğüne soba dökülür.

vakıf için çimentoBir ev inşa ederken gereklidirKullanılan malzemenin dikkat ve kalitesi. Temel için çimento mukavemet özelliklerine göre seçilmelidir. Bu parametreler, ortaya çıkan materyalin kalitesini arttıran çeşitli safsızlıklardan etkilenir. Ancak bu bir evin inşasıyla ilgili ise, o zaman garaj (ve özellikle bir ahır), daha düşük kaliteli bir çimento alabilir.

Bir delicinin temelini dökmek daha iyidirhızlı sertleşen çimento, ancak küçük porsiyonlarda seyreltin. Bir sonraki dolgu, bir önceki katman sıkıştırıldıktan sonra hazırlanır. Çimento almak, tüm gelen bileşenlerin oranlarını doğru bir şekilde tutmak her zaman mümkün olmadığını göz önünde bulundurun. Bu durumda kum da uygun kıvam ve yüksek kalitede olmalıdır.

bütün bu elementleri ekleme, sen evin uzun süre duracak nedenle, kendine güvenen sağlam bir temel alabilir ve.Related news

 • Hayatınıza Biraz Heyecan Katın
 • Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi
 • Vücuttaki metabolizmayı hızlandıran ürünler ve maddeler
 • Ev Yapımı Çemen Tarifi Videosu
 • Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek

 • Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 70

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir


  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 55

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 66

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 92

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 77

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 3

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 81

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 19

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 27

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 30

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 66

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 73

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 89

  Geleneksel kazıklardan farklı sıkıcıların temeli nedir 57