Gözlerde Rez - nedenleri 2019

Gözlerde Rez - nedenleri 2019 Gözlerde Rez - nedenleri

Gözlerde Rez - nedenleri

Her insan periyodik deneyimlergözler. Bu durumun nedenleri farklı olabilir: enflamatuvar göz hastalıkları, göz yorgunluğu, tozlu veya dumanlı tesislerinde, dumanlar, düşük kaliteli kozmetik, kene Demodex, yaralanma, yabancı cisimler, kornea distrofik değişiklikler ve diğerleri.

İşlem kırıldığında gözlerdeki Rez görünürGözlerin doğal nemlendirilmesi. Bu tür patolojiler genellikle bilgisayarda çok fazla zaman harcayan veya tozlu ve kuru odalarda çalışan kişilerde gelişir. Kuru göz ayrıca kontakt lens kullanan kişilerin karakteristiğidir. Hormonal değişikliklerin olduğu gözlerde, örneğin menopozda ve bazı iç hastalıklarda ağrı vardır.

Gözbebeklerinin en yaygın nedenlerinden birionların yetersiz nemi. Zamanımızda, havanın toz ve gaz kirlenmesi, dağların sakinlerinin sürekli yoldaşlarıdır. Giderek daha fazla meslek, bir bilgisayarın kullanılmasını gerektirir; uzun süreli bir çalışma, göz için yararlı olmayan bir iştir. Sonuçta, gözler artan yüklere maruz kalır, göz küresi uzun süre hareketsiz kalır ve yanıp sönme nadiren gerçekleşir.

Çevrenin zararlı etkilerini azaltmak için ne yapmalıyım? Onlara yardımcı olmak için hangi önlemler alınmalıdır?

İlk ve en önemlisi, dinlenmeye ve yeterince uyumaya ihtiyacın var. Çok kısa bir rüya vazodilatasyon, pokrsnenie ve kuru gözlere yol açar.

Tozlu ortamlarda kullanılması tavsiye edilir.güvenlik gözlükleri. Güneşli havalarda, gözleri yalnızca ultraviyole ışınlardan değil, aynı zamanda rüzgar ve tozdan koruyacak karanlık gözlüklerin giyilmesi gereklidir. Havuzda klorlu su ile yüzerken özel gözlük kullanmak gerekir.

Tütün dumanı kurumasına ve gözlerin tahriş olmasına katkıda bulunduğundan duman dolu ortamlardan uzak durmaya çalışın.

Kuru gözler antidepresanlar, sakinleştiriciler, antihistaminikler ve diğer ilaçlar gibi bazı ilaçlara neden olabilir.

Doğru beslenme için önemlidirGöz koşulu. onlar potasyum içerir, çünkü kuru göz önlemek daha muz yemek gerekir. Kurul kuru omega-3 deniz zengin gıdaların soğuk su balıkları, fındık, keten tohumu yağı ile yardımcı olmak.

Gözlerde ağrıya neden olabilecek göz kremlerini dikkatlice seçmelisiniz. Bu kremler gözle temastan kaçınarak çok dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.

Göz tahrişini önlemek için kişisel hijyen gözlenmeli ve kontak lens takıldığında tüm gereksinimler karşılanmalıdır.

Gözler üzerindeki yüksek yüklerde, doktorlar, vitaminler almayı, gözleri jimnastik yapmayı ve gözleri nemlendirmek ve rahatlatmak için özel damlalar kullanmayı tavsiye eder.

Çok fazla zaman harcamanız gereken odalarda, nemlendiricilerin kurulması tavsiye edilir.

Gözde oyuklar varsa, tatsızlığa neden olur.Aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz. Soğuk suda bir mendili nemlendirin, gözlerinizi kapatın ve kabartma gelene kadar onlara ıslak bir soğuk fular uygulayın. Soğuk kan damarlarının daralmasına yol açacak ve su gözleri nemlendirecektir. Gözdeki acıyı ve rahatsızlığı gidermeye yardımcı olan bir diğer araç, suya batırılmış gözlere soğuk çay paketleri koymaktır.

Gözlerde sürtünme tedavisi, nedenlere bağlıdırve genellikle bir doktorun gözetiminde gerçekleştirilir. Gözlerde periyodik olarak ortaya çıkmak ciddi bir semptom olabilir ve kapsamlı bir inceleme gerektirir. Alerjik, viral ve bakteriyel konjonktivit, keratit, blefarit, siklitis gibi kuruluk ve göz hastalıklarına yol açan bu tür hastalıklar göz doktoruna zorunlu bir ziyaret gerektirir.

Gözlerde Rez - nedenleri 2019

Gözlerde Rez - nedenleri 2019

Related news

 • Oje Sürmek Bir Bağımlılıktır
 • Tortillalı Sosis Şiş
 • Akıllı telefon kullanmadı, Harvardı kazandı
 • Mango kıyafetleri ve aksesuarları, ve bunları bilmek yararlıdır
 • Intel Core 2 Duo E8400 Wolfdale: genel bakış, teknik özellik, açıklama ve değerlendirme

 • Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri


  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri

  Gözlerde Rez - nedenleri