Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 2019

Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 2019
18.10.2019

Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 43

Fren sıvısının değiştirilmesi "Renault Logan" ellerinde

Çoğu zaman, araba sahipleri arabalarını açık havada servis ederSRT. Bu, karmaşık arızalarla uğraşmanız gerektiğinde (örneğin, süspansiyon veya şanzıman onarımı) haklıdır. Ve birçok basit işlem kendileri tarafından yapılabilir - örneğin fren sıvısının aynı şekilde değiştirilmesi. "Renault Logan" da bir saatten az bir süre içinde yapılabilir. Bu basit servis çalışmalarını gerçekleştirirseniz, tasarruf edebilirsiniz (tabii ki, makine resmi bir garantide değilse). Peki, bu prosedürün nasıl yapıldığına bakalım.

Standartlar hakkında

Fren sisteminin düzgün çalışması için işçilerakışkanlar birtakım özelliklere sahip olmalıdır. Rusya'da bu özellikler devletlerarası standartlarda bulunabilir. Bu, ABD Ulaştırma Departmanı uzmanları tarafından geliştirilen 116 FMVSS kalite standardıdır. Bu nedenle tanınmış araba sahipleri kısaltması DOT.fren sıvısı reno loganının değiştirilmesi Bu belgede, anafren sıvılarının özellikleri. Bu, viskozite derecesi, çeşitli malzemelerdeki agresiflik, korozyon direnci, çalışma sıcaklıklarında sabit performans, yağlama kabiliyeti, nemi emme özelliği, kaynama noktasıdır.

Maden tabanı

Renault Logan'daki fren hidroliğinin değiştirilmesinden önce, fren hidroliği hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız.

Temel olarak, glikolbağlantısı. Glikol bazlı modern ürünlerde, birlikte gruplandırılmış 10'a kadar veya hatta daha fazla farklı bileşen girebilirler - bunlar, sürtünmeyi, modifikatörleri ve inhibitörleri azaltan yağlayıcı bileşenlerdir. Hareket mekanizmalarını yağlamak, sürtünmeyi azaltmak, kauçuk parçaların şişmesini önlemek, korozyona karşı savaşmak için tasarlanmıştır.

Silikona dayanan sıvılar var. Başlıca avantajları arasında yüksek kimyasal inertlık, geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı, farklı sıcaklık koşullarında sabit viskozite özellikleri, çok düşük higroskopiklik seviyesi sayılabilir. Ancak mineral taban, hintyağı ve alkoller ile birlikte, artık çok yüksek viskozite ve düşük kaynama sıcaklıklarından dolayı popüler değildir. Ancak bu ürün boya için saldırganlık eksikliği, higroskopiklik eksikliği, yüksek kayganlık eksikliği sağlar.

Neden değiştirilmem gerekiyor?

Birçoğu neden fren değiştirmeye ihtiyacınız olduğunu bilmiyorçünkü Renault Logan'daki sıvılar iyi çalışır ve sıvı kendisi kapalı devrelerde çalışır. Fakat teknik sıvılardaki özellikler zamanla değişir.fren hidroliğinin değiştirilmesi reno logan 1 6 Sürücü fren pedalına bastığında,Dengeleme delikleri hava alır ve sıvı nemi havadan emer. Higroskopisite, bir dezavantaj olmasına rağmen, bu sınıfın herhangi bir sıvısının bir özelliğidir. Bunun yardımıyla mühendisler, fren sistemindeki suyun varlığı sorununu çözmüşlerdir.

Bir kez ana su, kışkırtılabilirkorozif. Kışın, kondens damlaları ana hattı dondurabilir ve kırabilir. Çalışma sıvısındaki daha fazla su, kaynama noktası ve viskozite o kadar düşüktür. İzin verilen su içeriği% 3'dür. Aynı zamanda, sıcaklık 165 dereceye düşer.

Suyun izin verilen yüzdesi arttırılırsa veKaynama noktası düşecek, bu da fren sisteminin bir defalık arızalanmasına yol açacaktır. Dahası, oldukça doğru bir şekilde çalışabilir. Bu çok tehlikeli. Bu belirti, fren sıvısının ısınması nedeniyle fren hattının içinde bir buhar fişinin oluştuğunu gösterir. Bu, görünmez fren arızasıdır - başlangıçta makine yavaşlamak istemez ve her şey beklendiği gibi çalışır.

Ne doldurulur?

Tüm değişiklikler ve nesillere ait "Renault Logan" dahil olmak üzere çoğu otomobil için DOT-4'ü kullanabilirsiniz. Sürüş tarzı daha agresif ise, DOT-5'i doldurabilirsiniz.

Değiştirme süreci

Kaputu açmak ve kapağı çıkarmak için gereken ilk şeysağ tank. Ayrıca bağlı tellerle bir sensör var. Daha sonra tanktaki seviyeyi maksimum seviyeye ayarlayın. Dolgu sadece yeni bir sıvı olmalı ve sistemden gelen bir sıvı olmamalıdır. Bundan sonra, her bir tekerleğin frenlerini pompalamak için kullanılan sendikaları temizleyin ve lastik kapakları bunlardan sökün.fren sıvısı değişimi reno logan 1 4 Bundan sonra, her bağlantı parçası şeffaf bir şekilde donatılmıştırtüp Diğer ucu plastik bir şişeye indirilir. Fren sistemini pompalamak için bir asistana ihtiyacınız var. İkincisi periyodik olarak fren pedalına basacak ve tutulacaktır.

Tıklama sayısı yaklaşık 8'dir. Son pedal yerde yerde duruyor ve bir süre tutuluyor. Bu noktada, ikinci kişi birliği boruyla sökmelidir. Kirli sıvı kabarcıklar olmadan yeni bir tane başlayana kadar bırakılmalıdır. Bu durumda, seviyesini plastik bir tankta izlemeniz gerekir. Seviyeyi minimum işaretin üzerinde tutmak önemlidir. Aksi halde, sisteme giren hava riski vardır. Onu buradan çıkarmak çok zor.Reno Logan Fren hidroliği değiştirme FrekansıBöylece fren hidroliği "Renault Logan 1.4" ile değiştirilir. Prosedür gerçekten çok basit ve bir garajda ele alınabilir.

Fren sıvısını değiştirmek için hızlı yol

Araba bir çukura veya üst geçide kurulur. Daha sonra kauçuk armut, tanktan sıvı dışarı pompalanır. Maksimum işarete yeni sıvı ekledikten sonra. İşlemi hızlandırmak için, kanama için bağlantı parçalarına takılan dört adet hortum almanız gerekir. Ardından, dört bağlantı parçasını da açın. Bu nedenle, sıvının tüm parçalardan gittiğine ikna olmak gerekir. Sıvı haznede doldurulmalıdır.Reno Logan Fren hidroliği değiştirme Frekansı"Renault Logan 1.6" daki fren sıvısı değişimiçok daha hızlı, ama burada daha dikkatli olmak gerekiyor. Şişelerden birinde yaklaşık 200 gram sıvı olacak olduğunda, birleşme bükülür. Ardından, gerekirse, depoya sıvı ekleyin.

ABS'li araçlarda bir sıvının değiştirilmesi ve frenlerin ayarlanması özellikleri

Uzmanlar sıvıyı değiştirerek tavsiyeBir sonraki algoritma - önce sağ arka tekerleğin mekanizmasında, sonra sol cephede, sonra sol arkada ve sağ cephede. Böylece fren hidroliği Reno Logan ABS ile değiştirilir. Pompalama işlemi, yukarıdakilerden farklı değildir.

Ne sıklıkla değişmeli?

Fren değişimi periyodu gelince"Renault Logan" üzerindeki sıvı, daha sonra bu rakamlar arabadaki talimatlarda okunabilir. Üretici, bu işlemi 2 ila 3 yıllık bir periyodik olarak gerçekleştirmeyi önerir. Hepsi sıvının türüne göre değişir. Ama aynı zamanda binicilik tarzını da düşünmelisiniz. Yolculuklar sık ​​ise, o zaman zamanı düşünün, ancak kilometre gitti. Bu durumda, fren hidroliğinin değiştirilmeden çalıştırılması gereken maksimum değer 100 bin kilometredir. Çoğu sürücü için değişim süresi 60 bin kilometre veya 2 yılda birdir. "Renault Logan" üzerindeki fren sıvısını rengiyle değiştirmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.kendi elinizle fren sıvısı adı reno loganKoyu kahverengi ise, sıvının kontamine olduğuna ve etkinliğini yitirdiğine işarettir.

Değiştirme, önemli değil, önemli olan

Fren sıvısının "Рено Логан" üzerine değiştirilmesieller - bu işlemin kalitesinin bir garantisidir. Bazı araç sahipleri sıvıyı tamamen değiştirmez, ancak gerektiğinde doldurun. Bu çok tehlikeli. Özelliklerini yitirmiş bir sıvı, az miktarda yeni bir miktar eklendiğinde, onun özelliklerini tekrar elde etmez. Böyle bir karışım düşük sıcaklıklarda kaynar.

Onu karıştırabilir miyim?

Uzmanlar sadece şunu öneriyorÜretici tarafından önerilen fren sıvıları. Ayrıca, bir temel ilke takip edilmelidir. Çözelti dökülmüş Eğer poglikolevymi ürünlerle karıştırmak buna ihtiyacı yoktur, silikon bazlı.

Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 2019

Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 2019

Related news

 • Muhammed Maan
 • Bir buçuk aralık: bu ne kadar ve nasıl hesaplandığını gösterir
 • Obezitenin Kanser Üzerine Etkileri Nelerdir
 • Veda Dizisi Tanıtım Fragmanı izle
 • Süleyman Demirel biyografi

 • Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 42

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde


  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 83

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 69

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 12

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 59

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 91

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 74

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 88

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 8

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 7

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 33

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 80

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 74

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 70

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 78

  Fren sıvısının değiştirilmesi Renault Logan ellerinde 34