Fenol uygulaması 2019

Fenol uygulaması 2019 Fenol uygulaması

Fenol uygulaması

Yaygın olarak kullanılan antiseptik ajanlar arasındaModern tıpta bu madde önemli bir yer tutar. Fenolün kullanımı bakterisidal özelliklerinden ötürüdür. Karboksilik asit (fenol), kömür katranı destesinin damıtılarak elde edilir. Saf karboksilik asit renksiz kristalin bir kütle. Hava etkisinde, kademeli olarak pembe bir gölge elde eder. Fenol kullanımı, bu maddenin su, eter, alkol ve yağ yağlarında kolaylıkla çözünebilmesi sayesinde kolaylaştırılmıştır. Solüsyonlarının mikroorganizmalara (bitkisel form) ve mantarlara karşı iyi bir bakterisidal etkisi vardır. Mikroorganizmaların sporları üzerinde zayıf bir etkiye sahiptirler. Mikroorganizma hücrelerinin proteini ile etkileşen fenol, denatürasyonuna neden olur, hücre zarlarının geçirgenliğini arttırır, hücredeki oksidatif işlemleri etkiler. Artan sıcaklık ve asitli ortamda bakterisidal etki arttırılmıştır.

Çoğunlukla bu madde% 3-5 oranında kullanılır,çeşitli yüzeyleri dezenfekte etmek için bir çözüm. Fenol nerede kullanılır? Eşyaları, eşyaları, zemini dezenfekte etmek için evde kullanılabilir. Bu madde lake mobilyalarla baş edemez. Tıbbi kurumlarda hastane malzemeleri, keten ve aletlerin işlenmesi için kullanılır. Bir sabun-karbolik çözelti halinde fenol kullanımı, geniş bir kamusal alan işleme alanına olanak tanır. Ayrıca sıklıkla fenol-terebentin, fenol-gazyağı ve diğer karışımlar kullanılır.

Eczacılıkta yaygın olarak kullanılıruygulama. Yani mum, ilaç, serum ve diğer ilaçları konserve için% 0,5-0,1 fenol kullanılır. fenol tıpta kullanımı ciddi deri hastalıkları (ostiofollikulit, Sycosis, folikülit, impetigo strep) ve genital siğiller ve orta kulak iltihabı, akut mümkündür. Mukoza zarlarında ve cilt fenolünde cauterizing ve tahriş edici etkisi vardır. İlaç kolayca emilir ve yüksek dozlarda zayıflık, baş dönmesi, çökme, solunum bozuklukları gibi toksik etkilere neden olabilir. Mukoza zarlarının ve cildin ortak hastalıkları için kullanılmamalıdır. Bu maddeyi kullanırken, tüm gıda ürünleriyle kolayca adsorbe edildiğini unutmayınız.

Aşağıdaki formlarda fenol kullanımı mümkündür:

- Fenol saf sıvı, 100 kısım erimiş karboksilik asit ve 10 kısım sudan oluşan bir karışım. Pembe veya renksiz yağlı bir sıvıdır.

- gliserolde karboksilik asidin% 3 ve 5 çözeltisi.

-% 2 fenolik merhem.

- 0.8 kısım içeren Fukortzin çözeltisiborik asit; 3.9 kısım saf fenol; 7.8 kısım rezorsinol; 0.4 kısım macenta; 4.9 kısım aseton; 9.6 kısım% 95 etil alkol; ve damıtılmış su (100 parçaya kadar getiren bir miktarda). Bu dezenfekte sıvısının kırmızı rengi ve fenol kokusu vardır. Antifungal ve antiseptik olarak kullanılır. 25 ml koyu kahverengi şişelerde üretilir.

- Hazırlanan "Feresol" homojen bir karışımdır, içinde(% 60) fenol (% 40) ve trikresol (% 40) içerir. Fenolik bir kokuya sahip bu kahverengi, yağlı sıvı bir bakterisit ve koterleşme etkisine sahiptir. Siğiller, papillomlar, genital siğiller, kuru mısırları temizlemek için kullanılır. Bu ilaç öncelikle tıbbi kurumlarda kullanılır.

Bu maddenin kullanımı için kontrendikasyonlar: laktasyon dönemi, aşırı duyarlılık, çocuk yaşı, hamilelik, mukoza ve deri lezyonları. Yan etkiler: yanma, kaşıntı, cilt tahrişi. Bu fenomenler, etkilenen bölgelerin polietilen glikol veya bitkisel yağ ile muamele edilmesiyle yok edilir. Fenolü karanlık bir yerde, kapalı kavanozlarda saklayın.

Fenol uygulaması 2019

Fenol uygulaması 2019

Related news

 • Rüyada Abiye Giymek Ve Almak Görmek
 • Kıymalı Arpa Şehriye Çorbası Yapılışı Videosu
 • Kelebek Örgü Modeli
 • Atanamayınca seyis oldu
 • Şakşuka Tarifi Videosu

 • Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması


  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması

  Fenol uygulaması