En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler 2019

En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler 2019 En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

Dünyamızdaki pek çok insan güçlü bir şekilde tecrübe ediyorbelirgin kontrol edilemeyen obsesif korkular. Onlar fobiler olarak adlandırılır. Onların tuhaflıkları, belirli durumlarda kendilerini gösterdikleri gerçeğinde yatmaktadır. Örneğin, bir kişi karanlıktan korkarsa - o zaman odadaki ışık söndüğünde panik onu alt eder. Fakat bu, prensip olarak, haklı gösterilebilecek bir korkudur. Çok benzerleri var. Şaşırmıyorlar. Şimdi size en garip fobileri anlatmak istiyorum. Aralarında, muhtemelen muhtemelen duymadığı bazılar var.

en garip fobiler

"A" ile başlayan korkular

Acrybophobia ile başlamaya değer. Okunan şeyin anlamını anlamada takıntılı bir korkudur. İlginç olarak, genellikle şizofreni belirtisi olur. Bu, insanların ifadelerin ve sözcüklerin ayrı hecelere ve harflere ayrılmasından şikayet ettikleri durumlarda geçerlidir.

Ablutofobi bir başka özel korku. Temizleme, yıkama, banyo, yıkama, banyo ve tuvalet odaları korkusuyla kendini gösterir.

Hala arahibutirofobii hakkında söylemek gerekir. Somun yağının damağa yapışmasından korkan insanlara özgüdür.

Anglo fobisi de var. Adına göre, ne olduğunu anlayabilirsiniz. Bu, İngiltere'yi ilgilendiren her şeyden önce yaşanan korku. En garip fobiyi değil ama en azından şaşırtıcı. Hayatta hoş bir şey olursa, korkutucu bir ülke ile bağlantılıysa, ondan kurtulabilirsin. Örneğin, favori bir İngiliz TV dizisi, lezzetli bir çay veya İngilizce bir arkadaş.

Günümüzün Korkusu

En garip fobiler XXI yüzyılın faktörü ile bağlantılıdır ve bunun tartışılması zordur. Gadget'ların hayatımıza girmesiyle gelişti.

Burada örneğin fobi noktası insanlara özgüdür.Sonunda bir nokta olan bir mesaj almaktan korkanlar. Bunun, muhatapta ciddi bir konuşma veya duygudurum eksikliği olduğuna inanıyorlar.

Retetropobi, bir kelimede hata yapmaktan korkan veya otomatik değiştirme farkına varamayan insanlara özgüdür.

Daha da garip, korku korkusuİfadeleri olan mesajlarının yanlış anlaşılmayacağı konusunda insanlar. Bu duygusallıktır. Birincisi, bir kişi sohbete anlamsız bir gülümseme gönderir ve patlıcan şeklinde olur ve daha sonra onun anlamsız olduğu düşünüleceğinden endişelenir.

Ayrıca zamanımızın en garip fobileri listesindeKötü bir Selfie'den korkmaya değer. Korkunun komik doğasına rağmen, sonuçlar ciddi olabilir. Bazı insanlar iyi ve parlak bir ben için çok hazırlar.

Not etmek istediğim son şeyignorofobiya. Korku, mesajlarının okunacağından korkan insanlara özgüdür, ama cevap vermeyeceklerdir. Hemen hangi kelimeyi kötüye kullandığını ve muhatabın hangi suçu işlediğini yansıtmaya başlarlar.

insanın garip fobileri

Absurd durumlarda

Konuyu geliştirmek, sadece kahkahalara neden olan ilk 3 gerçekten korkunç korkuları getirmek istiyorum. Yani, işte burada:

 • Stanofobi, insanlara özgü bir fenomendir.Akrabalarının Sosyalist Parti'ye kayıtlı olacağından korkuyorlar. ağlar. İsim, Stan'in onuruna verilir - çizgi filmin "South Park" karakteri. Dizilerden birinde, büyükannem onu ​​bir arkadaş olarak ekledi.
 • Feykofobiya - inansız haberlere inanma korkusu. Kendine has olan insanlar, tüm olası kaynakları, onları ilgilendiren bilgileri şiddetle kontrol ederler.
 • Weebecophobia, diğer insanların internet geçmişini (eski yorumlar, fotoğraflar, kayıtlar, vb.) Bulacağından korkanların yaşadığı bir korkudur.

En ilginç olan şey şu ki bu korkular nadir değildir. Hiç şaşmamalı, çünkü modern bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz.

Sosyal açıdan korkular. ağ

Bazıları yukarıda belirtilmişti. Ama daha önce listelenen korkuları Instagram'da kötü bir filtre seçmek için korku ile karşılaştırıldığında dünyanın en garip fobileri uzaktır! Ve durum böyle. Bu filtrofobi denir.

Daha az saçma, kayıtların altında çok az şey toplamanın korkusu değil. Sırasıyla, likophobi denir.

Birçoğu hala üzerinde işaretlenme korkusunu hissediyorFotoğraf ya da bir yazı olarak, sosyal alanda özel hizmetlerin gözetimi altında olma korkusu da var. sürekli gelen bildirimler hakkında ağ ve sıkıntı. En ilginç duoluminaminofobi. Hatalı sohbet yapmaktan korkuyor.

dünyanın en garip fobileri

Erkekler korkuları

En garip fobiler hakkında konuşmak, buna değerÖzellikle insanlığın erkek yarısının temsilcilerinin karakteristik özelliği olan korkuya dikkat çekmek. Ve şimdi yenilgi, başarısızlık ya da başarısızlık korkusuyla ilgili olmayacak. Bu calyginephobia anlamına gelir. Bu, güzel kadınların korkusunun adı.

Bu korku, kadınların maruz kaldığı korku ile kendini gösteren bir tür defofobidir.

Caliginefobia'ya birkaç kişi eşlik ediyorişaretler. Bunlar panik atak, mide bulantısı, terleme, nefes darlığı ve artmış kalp hızıdır. Bu korkuyu ortadan kaldırmak için, bilişsel davranışçı terapi, sistematik duyarsızlaştırma ile birlikte kullanılır.

Sosyal korkular

Onlar da dikkatle belirtilmelidir.Bir kişinin en garip fobileri. Ve her şeyden önce, birinin gözleminin nesnesi olma korkusunu söylemeliyiz. Bu scopophobia. Dikkat çekmekten korkan insanlara özgüdür. Kendileri hakkında bir görüş bildirirlerse, kendilerini garip hissederler, gergin olurlar. Bu genellikle korkulmazlık ve kapanmaya yol açtığı için tehlikeli bir korku. Başkalarının görüşlerine sahip olanlar paranoyaya neden olurlar, bu problemle başa çıkmalarına yardım etmezlerse, sonsuza dek kendi içlerine kapanabilirler.

Hala ephefofobi hakkında söylemek imkansız. Ergenlerle ilgili olarak yaşanan korku ve iğrenme budur. Terim 1994 yılında ortaya çıktı ve Kirk Astrot tarafından tanıtıldı. Ephefofobinin nedeni genellikle kişisel motiflerdir. Bu fenomen psikoterapötik yöntemler kullanılarak tedavi edilir.

Peladfofobiden bahsetmek imkansızdır. Kel kişiden korkan insanlara özgüdür. Tersi trichophobia. Bu saçla ilgili olarak yaşanan korku ve iğrenme. Bu korkuya sahip insanlar için kuaföre gitmek gerçek bir işkenceye dönüşüyor. Yanlışlıkla giysiye yapışan saçlar panik ataklara neden olabilir.

ilk 10 en tuhaf fobiler

Absurd korkuları

En iyi 10 en garip fobiler benzersiz olarak girerhronoipohondriya. Bu, kurgu gibi bir kural olarak, mükemmel hayal gücü ve canlı hayal gücü olan insanlar için tuhaftır. Bu fobi geçmişe düşme ve ölümcül virüsleri yakalama korkusuyla ortaya çıkıyor! Ve geleceğe geri dönmek imkansız, çünkü zaman makinesi bozuldu. Filmin senaryosuna benziyor, ama hayır - bu pek çok insanın korkusu.

Eşit derecede şaşırtıcı olan, genofobidir. Çıplak dizler korkusuyla kendini gösterir! Böyle korkuları olan insanlar her zaman onları kapsar. Biz sadece onlar her yerinde şort ve etek giymiş olan sıcak bir gün, üzerinde yürürken ne hissettiğini tahmin edebilirsiniz.

Metrophobia daha az tuhaf değil. Ve hayır, bu metroda seyahat etme korkusu değildir. En azından bir şekilde anlayabilirsin. Metropolili insanlar şiirle bağlantılı her şeyden korkarlar. Şiirler onlara gerçek bir panik atak neden olur.

Omphafofobiden bahsetmek imkansızdır. Kısacası, göbek korkusu. Bu fobisi olan insanlar buna bile bakamazlar.

sıradışı en garip fobileri listesi

Gerekçelendirme ile karşılaştırılan nedir?

Gerçekliğimiz hala biliniyorErgofobi gibi bir fenomen, ki bu işten kaçınmadır. Birçoğu bu korkuyu "En garip ve gülünç fobilerin" listesiyle anıyor. Bazı şakalar: "Tembel değilsin, sadece ergofobiksin." Ancak aslında birçok sorun ve sıkıntıya neden olabilecek ciddi bir hastalıktır.

Oluşunun nedenleri genellikle:

 • Kariyer başladığı sıkıcı iş. İşin monoton ve yorucu bir şey olduğu hissinin görünüşünü kışkırtır. Figüratif bir anlamda böyle bir yaşamda bulunma ihtiyacının bilinmesi bir kişiyi öldürür.
 • Depresyon. yas, distimi ve stres test kişi çalışmaya motivasyon inhibe eder.
 • Kompulsif durumların nevrozu. Bu işlev bozukluğu nedeniyle, bir kişinin bir iş bulmasını ve üzerinde yoğunlaşmasını engelleyen endişeyle başa çıkması zordur.
 • Zihinsel ve travma sonrası bozukluklar.
 • Görevden.
 • Fobi (işyeri korkusu).

Bu korku şimdi, psikoterapi, danışmanlık, ilaç ve geleneksel olmayan tıp ile aktif olarak tedavi edilmektedir.

Dünyanın en gülünç ve tuhaf fobileri listesi

Nadir durumlarda

Ünitelere özgü korkular var. Ayrıca, en garip fobileri listeleyerek de bahsetmeye değer.

Olağandışı ve nadir görülen korkuların listesi başlıyorpapafobiya. Ve bu Papa'nın korkusu. Sözde hierophobia ile yakından bağlantılıdır. Buna karşılık, din ve din adamları ile ilgili olarak kendini gösterir.

Hala hajrofobiju hakkında söylemek veya söylemek mümkündür. Bu durum için uygunsuz bir şekilde güldüğünden korkan insanlara özgüdür. Bir cenazede diyelim. Gerçek şu ki, bazı insanların bedeni şok edici durumdan çok korunuyor.

Nefrofobi garip bir fenomen olarak kabul edilir. Bulut korkusuyla kendini gösterir! Çoğu zaman, bu arada, sis ve hatta hava karşısında yaşanan bir korkuya dönüştürülür.

Ama daha nadir ve anlaşılmaz korku isedekstrofobiya. Sağdaki nesnelerin önünde yaşanan bir korku. Dextro fobi, kökleri çocukluk döneminde gidip giden bir hastalık olarak kabul edilir.

 en garip ve saçma fobiler

Diğer korkuları

Içinde en gülünç ve garip fobiler listesi devam ediyorDünya, hippopotomonstostesquipedalophobia dikkat değer. İsme dayanarak, bu korkuya sahip bir kişinin ne korktuğunu anlayabilirsiniz. Elbette uzun kelimelere!

Benzer bir isim, bu arada, 666 sayısından korkuyor. Bu korku, hexakosyoyhexecontaghexafobia olarak bilinir. Nadir değil. Çoğu zaman, otobüslerdeki rotaların sayısı bile "Canavar sayısı" nı engellemek için değişti.

Komik, ama gnosis bile var. Bu, bir kişinin bilgi edinmeden önce yaşadığı korku! Ama o bile "En garip ve saçma fobiler" başlığı altında reytingi yönetmiyor. TOP'lerin çoğunun tepesi ... para korkusu! Şaşırtıcı bir şekilde, gerçekten onlardan korkan insanlar var. Bu korkuya krom fobisi denir. Ondan muzdarip insanlar faturaları veya madeni paralara dokunmak, ellerine almak, ceplerinde taşımaktan korkuyorlar. Şu anda gayri nakdi uzlaşma kavramının olması iyi bir şeydir, aksi takdirde çok zor olurdu.

En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler 2019

En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Baltık Denizi, tüm aile için kaliteli dinlenme için harika bir yerdir
 • Tilapia - tarifler
 • Bebeği bekliyorum. Çocuğun cinsiyetini kanı güncelleyerek nasıl biliyorsunuz
 • Cinsellikte fantezi kurmak gerekli mi
 • Just Cavalli İlkbahar Yaz Moda Koleksiyonu

 • En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler


  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler

  En tuhaf fobiler: bir liste ve ilginç gerçekler