Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin

Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin

24.04.2019

Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 65

Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin

Önemini abartmak imkansızdırÇok sayıda kitap, kitapçık, el kitabı ve diğer basılı materyaller hakkında yazılmış besleme. Belki de, her kadın anne sütünün bebek için faydalarını bilir. Kadın anne sütü, hayatının ilk altı ayında bir çocuk için en uygun besindir. Çocuğun normal büyüme, beyin gelişimi ve vizyonu için ihtiyaç duyduğu en değerli maddeleri ve bağışıklık oluşumunu içerir. Ayrıca, tüm bu maddeler doğru miktarda ve doğru oranda bulunur, kolayca sindirilir ve çocuğun vücudu tarafından tamamen emilir.

Bu yazıda, ne yiyebileceğiniz hakkında konuşalımemzirme kadın emzirme, yani, anne sütünü, uygun düzeyde korumak için. Çünkü annenin sadece tam ve çeşitli diyetleri bebeğe gerekli günlük süt hacmini sağlayabilir.

İlk olarak, bakım anne için beslenme hariçtirÖzel tıbbi kontrendikasyonlar haricinde diyet ve tüketilen gıda miktarı üzerindeki kısıtlamalar. Ve bir kadın doğumdan sonra kilo vermeye çalışsa bile, kendini yemeğe sınırlamamalı. Aksine, günlük beslenmesi yaklaşık üçte bir oranında artmalıdır. Yaklaşık 120-130 gram protein, 100-110 gram yağ, 500-600 gram karbonhidrat içermeli ve 3200-3500 kcal kalori içermelidir. Günde beş veya altı kez yiyin ve yaklaşık 2,5 litre sıvı içirin. Ama istemediğinizden daha fazla içmeyin, çünkü bu süt miktarını artırmayacaktır.

Peki, ona nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin?dengeli gıda mıydı? İlk olarak, süt dahil olmak üzere protein bakımından zengin miktarda besin tüketmelidir. Emziren bir kadın için günde yaklaşık 500 ml fermente süt ürünleri ve 200 ml süt içmek yeterlidir. Az yağlı et, tavuk, domuz eti, tavşanı veya hindi haşlanmış ya da haşlanmış olarak tercih etmelisiniz. En değerli balık türleri sazan, turna levrek ve morinadır. Ek olarak günlük olarak yaklaşık 40 gram sert peynir ve günlük olarak yaklaşık 100 gram orta yağlı bir süzme peynir yemek gereklidir.

İkincisi, kadınların diyetindeki yağlar gibi olmalıhayvan ve bitki kökeni. Krema 50 gram ve yaklaşık 30 gram bitkisel yağ yeterli olacaktır. Ayrıca, değerli doymamış yağ asitleri açısından zengin olan zeytinyağının kullanılması daha iyidir. Ayrıca, günlük diyet, kalın ekşi krema şeklinde bir kaç yemek kaşığı süt yağı içerebilir.

Üçüncü olarak, fırınlanmış hamur işlerinden vazgeçmeye değer.kepekli ve bütün tahıl püresi gelen pişmiş ürünler lehine beyaz ekmek. İçeceklerden, kurutulmuş meyvelerin, yine de maden suyunun tercih edilmesini tercih etmek gerekir. Çaylar katkı maddesi olmadan sarhoş olmalı. Bakım - meyve suları ile.

Ana mineral tuz miktarı vemikroelementler ve vitaminler, emziren anne sebze ve meyvelerle birlikte alır. Mümkünse, taze sebze yemektir: patlıcan, kabak, kabak, lahana, salatalık, yeşil bezelye, şalgam, salata, domates.

Ve eğer emziren bir anne ne yiyebilirsin?vejeteryan mı? Günlük diyetinde B12 vitamini, çinko ve kalsiyum içeren yiyeceklerin miktarını arttırması gerekiyor. Çünkü bu anne sütüyle büyüyen bebeğin aldığı en önemli unsurlardan biridir. Vejeteryan bir kadının ek olarak protein-mineral-vitamin komplekslerini de alması mümkündür.

Hemşirelikte neler yiyebileceğinizin bir listesini yapmakAnne, neyin olamayacağından söz edemeyiz. Bunlar: füme ürünler, konserve ve marine ürünler, aşırı yağlı, tuzlu, baharatlı yemekler, hazır yiyecekler, kahve, bal, çikolata, deniz ürünleri, narenciye, çilek. Alıç, tatlı yonca, ginseng et suyu içemezsiniz. Ve papatya, nane, adaçayı, şerbetçiotu konileri infüzyonları laktasyonu azaltır.

Şimdi, bir anne karnı yiyebileceğinizi bilerek, her kadın kendi diyetini normal bir emzirmeyi sürdürecek şekilde bağımsız olarak planlayabilir.

Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin

Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin

Related news

 • Japonya Başbakanı Abe: Trans-Pasifik İşbirliği Anlaşması, ASEANı bölmez
 • Köri Soslu Mantarlı Tavuk Tarifi
 • Kimola’ya 1 milyon TL yatırım
 • Şenol Güneşten eleştirilere cevap
 • Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri

 • Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 2

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin


  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 58

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 23

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 87

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 99

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 66

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 4

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 79

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 94

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 33

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 5

  Emzirmeyi sürdürmek için nezaret eden bir anne ne yiyebilirsin 56