Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 2019

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 2019
19.08.2019

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 68

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği'ndeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır

Bugün trafik polisinde şikayetle ilgileneceğiz. Bu belge her yıl gerçek hayatta daha sık ve daha sık ortaya çıkar. Bütün bunlar vatandaşların haklarını daha iyi anlayabilmeleri gerçeğidir. Trafik polis memurları yasadışı yollarla cezalandırılırlarsa, gözaltı sürecini ihlal ettiyseler veya uygunsuz davrandılarsa, şikâyette bulunan yetkiliye başvurabilirsiniz. Herkesin hakkı var.

uygun şikayet

Ardından, belgeyi nasıl derleyeceğimizi anlamaya çalışacağız. Ayrıca, hangi koşullar altında ve hangi koşullar altında yönlendirileceğini anlamaya çalışacağız.

şartlar

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği idari suçu hakkında şikayetsadece belirli bir süre için değerlendirmeye sunulabilir. Bir kişi başvuruda bulunmak için son tarihini karşılamazsa, belirli kararların temyizi daha karmaşık hale gelir. Cezalar ve kararlar, ellerine geçtikten sonraki 10 gün içinde temyiz edilebilir. Takvim günleri dikkate alınır. Bu önemli.

Nereye gönderilecek?

Bir şikayette nerede bulunabilir? Trafik polisinde! Bu, sadece pratikte ortaya çıkabilecek en yaygın düzendir. Bir kişi trafik polis memurlarının davranışını sevmediği ya da cezayı kabul etmediği zaman, trafik polisine uygun başvuruyla başvurmak gerekir. Bu tür bir yöntem, sorunlu sorunların çözümünde bir deneme öncesi yol olarak kabul edilir. Ancak bazen şikayetlerinizi mahkemeye göndermelisiniz. Önce ilçeye ve daha sonra yüksek yargı organlarına. İstisnai durumlarda, Rospotrebnadzor'a ve hatta savcıya başvurmak mümkündür.

Şartlar

Bu veya diğer organlar ne kadar hızlı olmalıGönderilen belgeye tepki vermek için? Genellikle mahkemelerdeki ve diğer davalardaki şikayetleri dikkate alma süresi bir aydır. Bir vatandaş 30 gün içinde cevaplandırılmazsa, yüksek mercilere şikayette bulunabilir.

Kararında

Şimdi nedenleri daha ayrıntılı olarak ele alalımtrafik polisinde şikayet yapmak. Çoğu zaman, GAI kararından memnun olmadıkları anlamına gelir. Çeşitli durumlar cezaya itiraz başvurusu için temel teşkil eder.

çalışan şikayeti

Örneğin, bir trafik polis memuru şu durumlarda şikayet edebilir:

 • durumu anlamak istemeyen, kararı imzaya koymak;
 • kayıtlara tanık girmeyi reddetti;
 • bir protokol hazırlamak veya suçluyu gözaltına almak için prosedürü ihlal etti.

Kural olarak, bir trafik polis memuruna karşı bir şikayet gerekçelendirilmelidir. Ne de olsa, başvuran, bir kolluk görevlisinin onurunu lekelemeye karar vermişse, kendisi de ceza almak zorunda kalacaktır.

şekil

Çalışılan makalenin hangi formu var? Kural olarak, Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği veya Devlet Trafik Müfettişliği'nde bir şikayet sadece yazılı olarak sunulan bir belgedir. Elle yazılabilir veya bir bilgisayara yazılabilir. Asıl önemli olan, kağıdın malzeme taşıyıcısı üzerindeydi. Elektronik bir iddia kullanabilir miyim? Evet, gerçekten böyle bir uygulama var. Ama normal kağıt beyanı ile dağıtmak daha iyidir. Başvuru sahibinin olası sorunları önlemek için bu yöntem gereklidir.

bileşenleri

Trafik polisi mahkemesinde şikayet, yanı sıra bir iddiaTrafik polisi, prensipte, kesin bir şekli yoktur. Buna rağmen, vatandaşlar genel olarak kabul edilmiş kuralları takip etmelidir. Hem iddia hem de iddia net bir yapıya sahiptir. Düşünceleri doğru ve doğru bir şekilde ifade etmede yardımcı olur.

mahkemeye şikayet

Şikayet aşağıdakilerden oluşacaktır:

 • "Caps";
 • kağıdın adı;
 • ana kısım;
 • uygulamaları;
 • sonuç.

Eldeki görevde anlaşılmaz veya zor bir şey yoktur. Dışarıda, şikayet en yaygın ifadeye benzer.

Belgedeki bilgiler

Ve şikayete hangi bilgiler yansıtılmalı?Trafik polisi mi? Bu sorunun cevabı, şikayetçinin şikayet ettiğine bağlıdır. Buna rağmen, yönetilmesi mümkün olmayan tam bir veri listesi tanımlamak mümkündür. Ne hakkında konuşuyoruz?

Hak talepleri genellikle aşağıdaki bilgileri içerir:

 • talebi göz önüne alarak vücudun tam adı;
 • Vücudun başının adı;
 • Başvuranın tam adı;
 • Bir vatandaşın ikamet adresi;
 • iletişim bilgileri;
 • durumun ayrıntılı bir açıklaması;
 • ekli belgelerin listesi;
 • Bir vatandaşın ifade ettiği argümanlar;
 • dolaşım tarihi;
 • Başvuranın imzası.

İddiaların ortaya çıktığı durumları tanımlamak için özel dikkat gösterilmelidir. Pratikte gösterildiği gibi, kanıtlarla desteklenmelidirler.

argümanlar

Trafik polisi ile şikayette bulunmak ister misiniz? Bunu yapabilmek için bir vatandaşın belirli koşullara başvurması gerekecektir. Belli bir nedenden ötürü, kolluk kuvvetleri hakkında şikayetçi olamaz - bu ciddi sonuçlarla dolu.bir örnekte şikayet

Çoğu zaman şikayet için argümanlar şunlardır:

 • Bir vatandaşın suçluluğunun yetersiz kanıtı vardır;
 • kararın motivasyonu zayıf veya mantıksızdır;
 • Trafik polis memurlarının sonuçları doğru değildir;
 • Bir kişi cezalandırıldığında yasa yanlış anlaşıldı;
 • Bir vatandaşın masum olduğuna işaret eden kanıtlar göz ardı edildi.

Usul kurallarının ihlalleri ve diğer usul hataları, yazılı düzenden muafiyet için geçerli olabilir. Bu nedenle, argümanlar olarak da kullanılabilirler.

Genel prensipler

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği'nin dosyaya kararıyla ilgili mahkemeye şikayetİddia edilen trafik polisine itirazın sonuç getirmediği durumlarda tavsiye edilir. Çalışılan makaleyi ne kadar doğru yapmak? Kendimizi bazı belge kayıt kurallarına zaten alıştırdık. Ama hepsi bu değil. Şikayet aşağıdaki nüansları dikkate alarak yapılmalıdır:

 • Metin sadece okunaklı bir el yazısı ile yazılmıştır (veya bilgisayarda basılmıştır);
 • hikaye aynı zamanda tutarlı, detaylı ve öz olmalıdır;
 • ana kısım olanların gerçekliğini yansıtır;
 • tüm argümanlar kanıtlarla desteklenir;
 • Makale, noktalama işaretleri ve dilbilgisi göz önünde bulundurularak yazılmıştır.

Yani, bir hak talebi olan bir başvuru sadece düzgün bir şekilde yayınlanmalı, aynı zamanda bir okuryazar, doğru metin içermelidir. Hatalarla ilgili hatalar reddedilebilir.

Gönderme hakkında

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği'ne örnek bir şikayet gönderilecektir.dikkat daha sonra. Şu andan itibaren, çalışmakta olan makaleyi derlerken dikkate alınan tüm önemli noktaları biliyoruz. Bunu ya da bu bedene nasıl doğru bir şekilde gönderileceğini anlamaya devam ediyor.

Belge gönderilebilir:

 • İnternet aracılığıyla;
 • posta ile;
 • şahsen elden çıkarılmak.

idari şikayet

Güvenlik için, servis tavsiye edilirMakbuz bildirimi ile birlikte taahhütlü mektuplar göndererek ele alınması talepleri. Aynı zamanda, Devlet Trafik Güvenliği Teftiş Kuruluna iki nüsha olarak bir şikayette bulunulmuştur: biri Devlet Trafik Müfettişliği'nde, diğeri de başvuranda. Bu tür bir yöntem, mahkemeye veya daha yüksek makamlara gitmeniz gerekiyorsa, gelecekte sorunlardan kurtulacaktır.

Kanıt hakkında

Trafik polis memuruna veya bir karara şikayette bulunun - bu durumun sadece yarısıdır. Başarıya ulaşmak için, pozisyonunuzu kanıtlamak zorunda kalacaksınız.

Bunlar şunları içerir:

 • tanıkların ifadesi;
 • ses ve video malzemeleri;
 • resimler;
 • diğer kanıtlar.

Ancak, medya dosyaları düzenlenmemelidir. Aksi takdirde, iddialar düşünüldüğünde bu tür kanıtlar dikkate alınmayacaktır.

Sürücüler için ipuçları

İdari karara karşı şikayetTrafik polisinin yerel polis teşkilatı ile ilk vakasını dosyalamak daha iyidir. Sorunun barışçıl yollarla ve mümkün olan en kısa zamanda, özellikle haklı gerekçelere dayanılarak çözülmesi mümkün olabilir.şikayette bulunmak

Yasadışı olarak ihlalle suçlanan bir kişiye nasıl davranılır? Sabit bir formdan şikayet göndermeden önce, bazı ipuçlarını takip etmeniz önerilir. yani:

 • trafik polis memurları ile yapılan görüşmeler sırasında kültürel olarak davranmak;
 • hakaret ve duygulardan kaçının;
 • Özel olarak kimin "suçlu" ileteceğini kiminle açıklığa kavuşturmak;
 • Çalışanların davranışlarını (biri dahil olmak üzere) diktafon ve kamera üzerine kaydetmek.

Arabada bir DVR olması tavsiye edilir. Bu teknik, kameradaki trafik polisi ile bir görüşmeyi hızlı bir şekilde düzeltmeye yardımcı olur. Sürücüleri defalarca yasadışı para cezalarından kurtardı.

uygulama

Şikayetler Devlet Trafik Güvenliği Teftiş Kurumu'na ne sıklıkla başvurur? Pratik, birçok sürücünün yasadışı olarak yazılan "mutluluk mektupları" hakkında şikayet ettiğini gösteriyor. Özellikle ihlallerin özel kameralar tarafından kaydedilmesi nedeniyle. Rusya Federasyonu Devlet Trafik Müfettişliği çalışanları, bu tür ekipmanın çalışmalarıyla hala zayıf bir şekilde uğraştığını belirtiyor. Ve böylece trafik kurallarının ihlallerini otomatik olarak düzeltme yoluyla yazılan para cezaları, bir temyizi geçmek için oldukça kolaydır.

Mahkeme kararına karşı bir şikayette bulunulduysaSTSI, o zaman da tatmin olabilir. Masumiyetini kanıtlamak için yeterli. Bu, temyiz hakkının teoride ve pratikte gerçekleştiği anlamına gelir. Devlet Otomobil Muayenesi eylemlerinin taleplerinin dosyalanması zaman kaybı değildir.

örnek

Bir şikayetin açık bir örneği ile tanışabilirsiniz.Trafik polisi. Aşağıda örnek bir şablon var. Bu, iddianın mutlaka benzer bir görünüme sahip olması gerektiği anlamına gelmez. Yine de, belge oluşturma temel ilkeleri burada gösterilmiştir.idari karara karşı şikayet

Aynı şekilde, iddia mahkemede görünecektir. Çalışılan makalelerin oluşturulmasıyla deneyimsiz bir vatandaş bile başa çıkabilir. Asıl mesele trafik polisi ile dava açmak için acele etmektir. Aksi takdirde, ihtilaf konusu konuyu gözden geçirme hakkı kaybedilecek ve istisnai durumlarda mahkeme yoluyla geri alınabilecektir.

sonuçlar

Doğru yazmayı, düzenlemeyi veDevlet Trafik Güvenliği Müfettişliği'ne şikayette bulunmak. Bu süreç çok fazla sorun yaratabilir, ancak zamanında hazırlık ile minimum düzeyde olacaktır. Herkesin sunulan şikayetleri tatmin etme şansı vardır. Hiç kimse, cezanın kesilmesinden sonraki ilk 10 gün içinde bir karara itiraz etme hakkına sahip olamaz. Ve trafik polislerinin eylemlerine karşı iddiaların dosyalanmasını yasaklamak için memurlar yapamazlar. Her modern vatandaş bunu hatırlamalıdır.

Esas olan, haklarınızı savunmaktan korkmamaktır. Sakin, kendine güvenen davranış da zarar vermez. Eğer bir kişi trafik polisinde bir şikâyet için gerçek bir temele sahipse, büyük olasılıkla, ileri sürülen tüm gereklilikler karşılanacaktır. Örneğin, bir vatandaş bir cezadan tamamen serbest bırakılabilir veya geçerli yasalara uygun olarak büyüklüğünü azaltabilir.

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 2019

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 2019

Related news

 • Rus Senatör: Rusya ve Türkiye, İdlib’deki tampon bölgeyi ihlal edecek militanları yok edecek
 • Desenli Yeni Bot Patik Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Burçlara göre cinsel pozisyonlar ile Etiketlenen Konular
 • Bunları biliyormusunuz meraklılar buraya araştırma konuları
 • Orta saçlarda bukleler ile saç modelleri: teknik ve örnekler

 • Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 51

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır


  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 59

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 11

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 3

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 36

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 47

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 55

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 98

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 66

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 56

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 75

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 1

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 44

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 90

  Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğindeki şikayet: doğru bir şekilde nasıl yazılır 65