Deerslayer Grass: Uygulama ve FaydalarDeerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar

23.05.2019

Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 20

Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar

Uygulaması yapıldığı otsu ot;geleneksel ve halk tıbbında uzun zamandır büyük beğeni kazanmış ve çok yaygın şekilde kullanılmaktadır. Belki de neredeyse her yerde bulunabilir; belki de kuzey bölgeleri, en güneyi ve çölü hariç. Bu hoş bitki, iyi aydınlatılmış, açık alanlarda, temizlik alanlarında ve tarlalarda yetişir. Ancak orman çalılıkları ve çok nemli toprakları sevmemektedir. Bu bitki ilkbahardan başlayarak (Mayıs ayından yaz sonuna kadar) gidiyor. Bu dönem için çiçeklenme zamanı gelmektedir. St.John 's kereviz toplamak için, çiçek açan üst kısmını, tüm çiçekler, dallar, tomurcuklar ve yaprakları kesmek gerekir. Ve zaten meyvelerle sönmüş dalları olmadan, genç fakat solmayan taze bitkiler toplamak gerekir.

St. John's wort uygulaması

Şifalı ot St John's wort çok ünlüdür ve yaygın olarak satılmayacak bir eczane bulmak zordu. Çimen şeklinde, tentür formunda, hatta tabletlerde bulunur.

St. John's wort'un tedavisi nedir? Bilim adamlarının gösterdiği gibi bu sihirli bitki, çeşitli yönlerden vücudu etkiler ve geniş bir hastalık yelpazesi için yararlıdır. Her şeyden önce, St. John's wort, anti-inflamatuvar bir ilaçtır ve çok etkilidir. Buna ek olarak, antimikrobiyal ve yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, küçük bir yan etki vardır - hafif bir müshil olarak işlev görür. Eczacılıkta, sadece kendi başına değil, aynı zamanda çeşitli ilaçlara katkı maddesi olarak da kullanılır. Yani, özellikle, St John's wort (huzur veren özelliklere sahip hiperisin) içerisindeki maddelerden birisi, depresyona ve bir takım zihinsel hastalıklara karşı uyuşturucu maddelerde kullanılır.

John's Wort bitkisini iyileştiren

St. John's wort, uygulama her evde bulunan, iyigastrointestinal sistem hastalıkları, özellikle gastrit, ülser ve duodenum hastalıkları. Genel olarak midenin bu bitkiden çok hoşnut olduğuna ve ona çok olumlu tepki verdiğini söylemeliyim. Ağrı azalır, ülserler ve yaralar iyileşir. Buna ek olarak, St. John's wort'un verilmesi mide yanması, mide bulantısı, kolik, şişkinlik ve dışkı bozukluklarını giderecektir. Buna ek olarak, bu bitki de kalpteki rahatsızlıktan kurtulmak için kullanılır, bununla ilgili bazı sorunlar olduğunda. Özellikle, genel tonunu geliştirir, yüksek basınçta kullanışlıdır. Ve tabii ki, çoğu zaman, St. John's wort soğuk algınlığı için sarhoş olur (grip, boğaz ağrısı, ateş, sadece soğuk algınlığı). o iyi ve yaraların iyileşmesi, yaralanma ve çeşitli yaralanmaların tedavisi: güçlü antimikrobiyal ve rejeneratif etkisi yaraların sarılmasına çok daha hızlı sağlar. Bu arada, St. John's wort, nispeten sağlıklı bir kişinin düzenli kullanımı ile iyi ve basittir. o oldukça belirgin olduğu gerçeği, beden, ruh hali ve durumun genel tonunu geliştirir rahatsız edici hisler kaldırır, yük, aktif bir yaşam tarzı ve aşırı iş yükü ile başa çıkmak için yardımcı olur.

şifalı bitki St. John's wort

Uygulaması çok yaygın olan St. John's wortevde hazırlanmak çok kolaydır. Her şeyden önce, basit bir çay gibi sarhoş olabilir. Bunu yapmak için, bir çay kaşığı otlar 300 gram kaynar suyla demlenmeli, yarım saat ısrarla zorlanmalı ve içilmelidir. İnfüzyonu tutamazsınız, bunu sadece demledikten hemen sonra kullanabilirsiniz. Peki, eğer bu yararlı bitkiyi kurutulmuş formda değil uzun süre saklamak isterseniz? Sonra başka bir pişirme yolu var. Uygulaması ve hazırlanması çok basit olan St. John's wort'a yağ ilavesi yapılabilir. Bunu yapmak için küçük bir kap kurutulmuş ve doğranmış otlar ile ağzına kadar doldurulur ve sonra sıcak yağ dökülür (sebze). Ardından kavanoz bir kapak ile sıkıca kapatılır ve birkaç hafta bırakılır. Tentür kırmızıya döner dönmez, konteynırları açabilir, içeriğini filtreleyebilir ve aşınmaları, yaraları ve çizikleri gidermek için kullanabilirsiniz. İnfüzyonu karanlık bir yerde kapalı tutun.

Deerslayer Grass: Uygulama ve FaydalarDeerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar

Related news

 • Enteresan olaylar -ilginç
 • Anaferon çocuğu
 • Kirazlı Kek Tarifi
 • Kolay Çiçek Lif Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Tahinli Tavuk Salatası

 • Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 66

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar


  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 99

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 1

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 87

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 76

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 62

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 7

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 4

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 13

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 52

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 98

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 2

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 1

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 72

  Deerslayer Grass: Uygulama ve Faydalar 16