David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 2019

David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 2019

David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 46 06.02.2019, 04:02

David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık

Bu yazıda sana David'in kim olduğunu söyleyeceğizHeyman. Biyografisi daha sonra ayrıntılı olarak tartışılacak. Bu adam 26 Temmuz'da 1961'de doğdu. Bu, İngiliz yapımı ve Heyday Films adlı bir film şirketinin kurucusu ile ilgili. 1999'da "Harry Potter" ı çekme haklarını satın aldı ve ardından sekiz filmin tamamında yapımcı seçti.

biyografi

David HeymanDavid Heyman Londra'da doğdu. Okula Amerika'ya vardığımda girdim. 1983'te Harvard Üniversitesi'nde sanat tarihi alanında lisans derecesi aldı. Babası John Heyman, özellikle "İsa" ve "Arabulucu" resimleri içeren filmler üretti.

Annesinin adı Norma Heyman. Ayrıca film yapımcısıdır. Özellikle, bu kapasitede "Bayan Henderson temsil ediyor" ve "Tehlikeli bağlantılar" üzerine çalıştı. Heyman'ın sinema dünyasındaki kariyeri, "Hindistan'a bir gezi" resmi yaratırken David Lin adlı bir yardımcı yapımcı olarak çalışmaya başladı.

Film stüdyolarında çalışmak

david heyman filmleri1986'da Warner Brothers'ın sanatsal direktörü oldu. Seksenlerin sonlarında David Heyman, "United Artists" adlı stüdyoda başkan vekili olarak göreve başlar. Yakında bağımsız filmler üretmeye başlıyor. Bu kapasitedeki ilk filmi 1992'de ekranlarda çıkan "Yetki" resmi oldu. 1994'de Obkurennaya gençliği adlı bir film yayınladı.

Diğer faaliyetler

David Heyman Biyografisi1997'de David Hayman Londra'ya döndü. Esas olarak kitapların ekran versiyonuna odaklanmaya karar verdi. Bu adam Heidey Films adlı kendi film şirketini kurdu. O andan itibaren, dikkati hak eden çok sayıda resim üretti. Bunların arasında, Harry Potter'la ilgili bir dizi film için özel bir yer ayrılıyor. Bu kahramanın üçüncü filmi olan resmi DVD'de "yaşayan" portrelerde ölümsüzleşen bir sihirbaz rolü oynuyordu. 2005 yılında Hayman, CBS kanalıyla yayınlanan "Predel" televizyon dizisinin yapımcılığını üstlendi.

Adlı bir gişe rekortmeni yaratmaya katıldı."Ben bir efsanesiyim." Film 2007'de çıktı. Onun ana rolü Will Smith'ten vuruldu. Yaratıcı etkinliği, 2008 yılında yayınlanan "Çizgili Pijama Filminde Boy" adlı filmin yaratılmasına katılımıyla devam etti. Daha sonra, Rus gişelerinde "Her zaman Evet Deyin" olarak bilinen bir resim üzerinde çalıştı. Bu filmdeki ana rol Jim Carrey tarafından oynandı. Ayrıca "Burada herkes var mı?" Adlı bir kaset yayınladı. Bu drama, Michael Kane'in oynadığı ana rol hakkında. "Harry Potter" - David Yates ve Alfonso Cuaron filmleri hakkında meslektaşları ile bir dizi projede çalışmaya devam ediyor.

onur

2011'de David Heyman BAFTA adında bir film akademi ödülü aldı. Kredide, İngiltere'deki sinematografi gelişimine olağanüstü bir katkı sağlandı. Böylece, Harry Potter filmleri üzerine çalışmasına katıldığı kaydedildi. 2011 yılında Akademi ödülü "Satürn" kurmaca Aday David Yates tarafından yönetilen yedinci Harry Potter film üzerinde yaptığı çalışmalarla, damgasını vurdu.

"En İyi Yapımcı" ödülünün sahibi. CineEurope adlı bir sinema sergi çerçevesinde 2011 yılında aldığı bu ödül. 2011'de şöhret salonunda CinemaCon'a dahil oldu. "On Yılın Filimi" dalında BAFTA ödülünün sahibi. Bu, Alfonso Cuaron'ın yönettiği üçüncü Harry Potter filmindeki çalışmasıydı. İngiliz film festivali ITV çerçevesinde "özel bir tanınma" kazandı. David Yates'in yönettiği "Harry Potter ve Melez Prens" filmindeki çalışmaları nedeniyle "En İyi Film" kategorisinde ödüle layık görüldü.

Bilim Akademisi tarafından Satürn için aday gösterildi2019 Yılının En İyi Fantastik Filmi kurgusu. Bu, "Harry Potter ve Melez Prens" adlı resim çalışmasıydı. Aynı resim BAFTA'ya "Çocukların Görüşünde En İyi Film" kategorisinde aday gösterildiğinden. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı tablosu sayesinde, Bilim Kurgu Akademisi tarafından Satürn Ödülü'ne aday gösterildi. Kategori "2008'in En İyi Fantastik Filmi". Resim direktörü David Yates'ti. "En İyi Aile Filmi" kategorisinde ITV İngiliz Film Festivali'nde bir ödül aldı.

"Harry Potter ve Azkaban Tutsağı" adlı şerit sayesinde2005 Sir Alexander Cord'un ödülüne aday gösterildi. Film Alfonso Cuaron tarafından yönetildi. "Özellikli Film - Çocuk Seçimi" kategorisinde BAFTA ödülü aldı. "ShowVast" sinematografik sergisinde "Yılın Yapımcısı" ödülünü kazandı. Bu ödülü alan İngiliz meslektaşlarının ilki oldu. Ödül adayı Sir Alexander Cord, kategori - "En İyi İngiliz Filmi".

Filmografi

David Heyman fotoğrafıDavid Hayman'ın kim olduğunu zaten biliyorsun. Üzerinde çalıştığı filmler aşağıda listelenmiştir. 2001'de Harry Potter hakkındaki hikayenin ilk bölümünün ekran sürümünü uygulamaya başladı. Ayrıca bir yapımcı olarak aşağıdaki filmlerde yer aldı:

 • "Yetki";
 • "Kör Adalet";
 • "Obkurennaya gençliği";
 • "Ogre";
 • "Ben bir efsaneyim";
 • "Çizgili Pijamalardaki Çocuk";
 • "Burada birisi var";
 • "Her zaman der: Evet!";
 • "Dev";
 • "Saint-Nazaire";
 • "Aşk Hikayesi";
 • "Ağırlık";
 • "Bear Paddington"

Artık David Hayman'ın kim olduğunu biliyorsun. Fotoğrafları bu materyale eklenmiştir.

David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 2019

David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 2019

Related news

 • 10 yıl bir çocuk için diyet. Çocuklarda asetonla diyet yapın. Çocuklarda alerji için diyet
 • Ceyşul İzze Örgütü
 • Bilgin GÖKBERK
 • Araçlarda Çocuk Koltuğu
 • KOLAY ÖRGÜ BEBEK YELEK VİDEOLU TÜRKÇE ANLATIMLI

 • David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 79

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık


  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 60

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 51

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 47

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 30

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 76

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 65

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 29

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 43

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 99

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 20

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 84

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 68

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 4

  David Heyman - Biyografi ve Yaratıcılık 89