18.06.2019

Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 72

Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi

Birçok insanda yaban arısı korku yaratır, çünkü her zaman ısırılma şansı vardır.

dünyevi eşekarısıAma herkes dünyada bunu bilmiyorBu böceklerin çok sayıda türü vardır, bunların çoğu alışkın olduğumuz türden önemli ölçüde farklıdır. Örneğin, toprak eşek arısı: bu böcek nedir ve neden böyle denir?

Bu böcekler devasa bir gruba ait.on bin türden daha az olmayan türler içerir. Temsilcileri Antarktika ve Arktik hariç dünyanın her yerinde bulunabilir. Ayrıca, yüksek dağlarda zemin eşek arısı oluşmaz.

Bu böceklerin küçük türleri vardır, uzunlukVücutları iki milimetreyi geçmez, ancak sıklıkla beş santimetreden daha uzun olan bu yaban arıları görülebilir. Bu, onları diğer eşekarısı türlerinden ve pronotumun arka kenarı tarafından oluşturulan bir tür "yaka" dan ayırır. Onun yanından, kural olarak, kanatların tabanına ulaşmayan, güçlü bir şekilde belirgin olan humeral knoller vardır.

İsimden, dünya kuşatmasının anlaşıldığı anlaşılmaktadır.kazı türlerine atıfta bulunur, ancak yaşlı ağaçların ağaçlarında yaşayan türler de vardır. Ön bacaklarına bakarsanız, yoğun bir kıl seti tarafından oluşturulan özel bir tarak görmek kolaydır. Böcekler tarafından kürek olarak kullanılır.

dünya eşekarısı fotoğrafHemen hemen tüm yaban arıları, yavruları (Vespula ve Dolichovespula hariç) önemser, ancak bu türler arka planlarına karşı bile öne çıkarlar.

Yüksek düzeyde beceriye ulaştılar.karmaşık yuvaların inşası. Onlarda, eşekarısı örümcek ısırıkları tarafından doğrudan felç geçirilmekte, doğrudan yumurtaların üzerine yatırılmaktadır. Onları bırakan larvalar her zaman taze ve son derece besleyici gıda ile sağlanır.

Gelecek ile her "hücre" dikkat edilmelidirYaban arıları, genellikle yuva yapıldığı aynı malzemeden yapılmış özel bir tapa ile düzgün bir şekilde kapatılır. Bununla birlikte, bazı türler özel ağaç türlerinden reçine kullanırlar.

Çoğu zaman yere büyük zıplamalardevasa miktarlarda yenen örümcekler, tırtıllar, sinekler ve böcekler. Küçük türler genellikle yaprak bitlerini ve Lepidoptera'yı yok ederler. Bu eşekarısı çeşitleri, genellikle sadece belirli türleri av olarak seçmeleriyle karakterizedir.

Bu yaban arıları bazı cinsleri zaten çok gösteriyorBazı yönlerden zaten arılarla rekabet edebilen karmaşık davranışlar. Bu larva beslemenin "ilerici" bir türüdür. Amfofil (Ammophila) ve Bembix cinsinden bazı temsilciler bu konuda farklılık göstermektedir.

çanak çömlek Bu cinsin yeryüzünün yuvası oldukça kuvvetlidir.yüksek dereceli kovan. Larvalar avlarını tükettikleri, önceki kurbanların çürüyen kalıntılarını temizledikleri için yavaş yavaş beslenirler. Bu, eşzamanlı olarak birkaç yuvaya bakan birkaç kadın tarafından yapılır.

Yetişkin bireyler çoğunlukla nektarla beslenirçiçekler, yaprak bitleri ve bitki suları salgıları. Sıcak mevsimde, su kaynaklarının yakınında bir sulama yeri için toplanırlar ve bazı türler, arıları “soymak” için alıp, yengeçten topladıkları nektarın stoğunu atmaya zorlarlar.

Hemen hemen hepsi tek kişilikGrupta yalnızca türün döneminde toplanan türler. Ama bazı toprak eşekarısı (makalede yer alan fotoğraflar) sürekli olarak kolonilerde yaşamakta, ortaklaşa yiyeceği ve yavruları için bakmakta.Related news

 • Kolay pamuk kurabiye tarifi
 • Capgras Sendromu
 • Diyete Uygun Unsuz Muzlu Krep Tarifi
 • Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi
 • Grup hepsi resimleri, Grup hepsi fotoğrafları

 • Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 51

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi


  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 17

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 24

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 8

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 38

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 36

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 34

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 80

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 89

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 28

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 8

  Dünya eşekarısı: yaşamların ve karakteristiklerin neresi 31