18.06.2019

D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 77

D. I. Fonksiyonin "Küçük". Oyunun özeti

Yaklaşık üç yıl D.I. "Minör" Fonvizin. Bu hikaye, daha doğrusu bir komedi oyunu, 18. yüzyıl asaletini, özellikle de eyaletlerde davranışlarının vahşetini öğretme problemine adanmıştır. Çalışma toplumun birçok katmanını sunuyor: öğretmenlerden dolandırıcılara ve hizmetçiden devlet kocalarına.

d ve fonvizinD. I. Çocuk "Fonksiyon." İlk eylemin özeti

Bayan Prostakova kaftandan memnun değil.Trishka oğlu Mitrofan için dikti. Bu kıyafet, hostesin kardeşi Skotinin'in Sofya'yla yaptığı bahis için hazırlanıyor. Kız Prostakov'un yeğeni. Amcası Starodum'un Sibirya'ya gitmesinden sonra yetim kaldı ve geri dönmedi. Sevinçli Sofia, akrabasının yakınlaşması haberi ile bir mektup aldığını bildirdi. Kimse ona inanmaz, çünkü ruhunun geri kalanında dua ediyordu. Prostakov, bu mektubun bir kıza aşık bir subayın olduğunu düşünüyor. Herkes öğretmenin haberleri okumasını bekliyor çünkü beylerden hiçbiri bunu yapamıyor. Prostakov'ları ziyaret eden Pravdin görünüyor. Mektupta, Starodum'un Sibirya'daki dürüst çalışmanın kendisine iyi bir servet yaptığı ve şimdi Sofia onun mirasçısı olduğunu söylüyor. Bayan Prostakova hemen kızı Mitrofanushka ile evlendirmeye karar verir. Hizmetli, askerlerin köylerinde durduklarını bildiriyor.

D. I. Çocuk "Fonksiyon." İkinci eylemin özeti

Eski arkadaşlar kendi aralarında konuşuyor: subay Milon ve Pravdin. İkincisi, vekaletin üyesi. Bölgede insanlara verilen gücünü insanlık dışı olarak kötüye kullanan birçok zalim alayla görür. Prostakov da buna benzer. Milon bir arkadaşına bir kızı sevdiğini ve sevdiğini söyler, ancak altı ay boyunca onun hakkında hiçbir şey duymamıştır. Annesinin ölümünden sonra, akrabaları onu aldı, belki de onu acı çektirir.d ve foneviin komedi ucuzMilo girilen Sophia'yı tanır. Kız teyzesinin tutumunu nasıl değiştirdiğinden bahseder. Milon Mitrofan'ı kıskandı, ancak bunun için bir sebep olmadığını anlamıştı. Sophia, amcasının gelmesinin onu kurtaracağını umuyor. Skotinin, kızın Prostakov'u onlarla evlenmek üzere çağırdığını söyler. Sophia şimdi Mitrofan'a evlenmesini söylediğini söylüyor. Skotinin kızgın. Öğretmen Tsyfirkin, underbody'nin donuk olması için Milo'ya şikayet ediyor.

D. I. Çocuk "Fonksiyon." Üçüncü eylemin özeti

Starodum geliyor. Bir zamanlar genç bir sayıyla arkadaş edinmeye çalıştığını anlatıyor. Savaş başladığında, Starodum savaştı ve babasının arkasında oturdu. Savaştan sonra, Starodom derece ve ödüller tarafından engellendi ve sayı sıralamaya yükseltildi. Petersburg'a gitti. Fakat kendim için bir başvuru bulamadım, çünkü herkesin yalnızca kendileri hakkında endişe ettiğini fark ettim. Sıra olmadan, ancak temiz bir ruhla, Starodum eve döndü. Sophia'ya onun için geldiğini bildirir. Prostakov, yarın onun yeğenini Moskova'ya götürüp evleneceğini söyledi. Starodum, dinlenmek için odaya götürür. Öğretmenler efendinin aptal oğlu hakkında tartışıyorlar. Annem, Starodum'un gayretini duyabilmesi için onu tür öğrenmesini zorlar.

D. I. Çocuk "Fonksiyon." 4. eylemin özeti

Starodum, Sophia'ya hangi insanda talimat verirGerçekten asil ve zengindir. Moskova'dan Chestan Kontu ona yeğeni Milo'ya bakmasını isteyen bir mektup gönderdi. Sophia ve subay amcama uzun zamandır birbirlerine aşık olduklarını itiraf eder. O, çocukları korusun. Skotinin Starodum'dan Sofia'nın elini istiyor. Простаковы, oğullarının bilgilerini kontrol etmeyi teklif ediyor. Pravdin ona soru sorar. Cevaplar Mitrofan'ın üç yıl içinde hiçbir şey öğrenmediğini gösteriyor. Hem kendisi hem de Skotinin Starodum reddetti. Prostakova kızı kaçırmaya karar verir, böylece zorla Mitrofan'a iade edilebilir.

d ve fonvizin hata hikayesi

DI Fonvizin. Komedi "Küçük": 5. Yasanın kısa bir özeti

Pravdin Starodum'a sipariş aldığını söyledi.Provostların köyünü ve evini korumak için, ikincil insanlar kuduzlarından zarar görmezler. Bir gürültü var. Milo ve Sophia heyecanlılar: Kız kaçırılmadan zor kurtarılabilirdi. Pravdin yasayı ihlal ettiği için Prostakov'u mahkemeye çekebilir. Onu affetmek için yalvarıyor, diz çöküyor, ama affedildikten sonra zavallı hizmetkarlara derhal saldırıyor. Pravdin köyü ve evi korumayı sürdürmeyi taahhüt ediyor. Prostakov, iktidarın artık elinde olmadığı gerçeğinden öfkeli. Fakat Mitrofan bile annesini desteklemeyi reddediyor.Related news

 • Küçük Bir Daire İçin Küçük Bir Ev-Ofis Fikri
 • Devlet 260 000 ruble nasıl alınır: tavsiye. Devlet için emlak 260 000 ruble nasıl alınır
 • 4. Rus-Türk Toplumsal Forumu
 • Caravaevin balzamı nedir
 • Fistolu Reglan

 • D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 65

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti


  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 71

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 6

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 25

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 13

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 56

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 6

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 32

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 39

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 39

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 87

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 16

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 28

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 72

  D. I. Fonksiyonin Küçük. Oyunun özeti 84