Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 2019

Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 2019

Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 4 03.02.2019, 11:39

Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme

Ahşap zeminler artıkalışılmadık derecede popüler. Her şey onların ekolojik saflığı ve estetiği ile ilgilidir. Döşeme tahtaları, belirli işletme şartlarını karşılayacak bir şekilde seçilmelidir. Her şeyden önce, yürürken ve yeterince ağır mobilyalar altında sarkmayın.döşeme tahtalarıSatın alırken, tahtaların yapıldığı tahta türlerine ve kalınlıklarına dikkat etmeniz gerekir.

Örneğin kaba bir zemin için oldukça uygunduryumuşak ahşap tahtalar. Genellikle ucuz bir çam veya ladin. Buna ek olarak, bu amaçlar için, Avrupa ağaçlarının oldukça değerli türleri genellikle kullanılır. Zemin panoları durumda temiz, sert kayalar yapılmış olmalıdır. Bu kayın, meşe, porsuk, merbau olabilir. Mükemmel görünümlü maun tabanlarında, ayrıca akçaağaç.

Kalınlık gelince, öncelikle, gecikmeler arasındaki adımı dikkate alarak seçilir. Aralarındaki mesafenin 80-85 cm olması halinde, 3,5-4 mm kalınlıktaki tahtaları alabilirsin.zemin pansiyon fiyatı1 m'lik bir adımla daha kalın bir materyal gerekir. Gecikmeler 50-80 cm'lik bir mesafeye döşenirse, döşeme tahtaları daha incedir. Buna ek olarak, satın alırken, malzemenin kalitesini hesaba katmanız gerekir. Mümkün olduğunca az düğüm olmalıdır. Elbette çürüklük ve böcek böcekleri hiç olmamalıdır.

Döşerken, yapıştırmak gereklibelirli sıcaklık ve nem koşulları. Gerçek şu ki, ağaç çevredeki havadan nemi emebiliyor. Bu nedenle odadaki nem oranı% 60'ı aşmamalı ve sıcaklık +8 derecenin altında olmamalıdır. Fiyatının yüksek olduğu döşeme tahtası, dikkatli bir şekilde elleçleme ve çalıştırmayı gerektirir. Yukarıda bahsedilen mod, kaplamanın daha da kullanılmasıyla bile optimum olacaktır. Modern dairelerde nem endeksinin% 18-70 aralığında olabileceğini söylemeliyim.döşeme tahtasıBu nedenle, bu konuda kaprisli olan ırkı kullanmamak daha iyidir.

Kararlı ahşap türlerinde - bunlarpratikte mikro iklimdeki bu değişikliklere tepki vermez, çok sayıda tanin içerir. Meşe, kül, tik ya da merbau'dan yapılmış döşeme tahtaları bu konuda en iyi seçenek olabilir. Apartman sahipleri evlerinde ahşap zeminler görmek istiyorlarsa, hava nemlendiricisi almayı düşünmelidirler. İç mekanda kullanmak, böyle bir bitim ömrünü önemli ölçüde uzatabilir.

Monolitik kaplama cihazı için uygundurdöşeme tahtası döndürülür. Her zamankinden fark, bir cihaz başak / kanalın varlığıdır. Bu kaplama daha dayanıklı kabul edilir. Kurulurken, ilk kart duvara bir tarakla atılır. Malzeme şapkalarını tahtaya çivilenerek kütüklere çakılır.

Katların daha uzun süre dayanması içinonlara ek koruma sağlamak için gereklidir. İlk olarak, panolar bir antifungal ajan ile tedavi edilir. Odunun dezavantajlarından biri de yanıcı olmasıdır. Bu nedenle, bu malzemenin ateşe dayanıklı özelliklerini arttıran özel bir bileşimin işlenmesi arzu edilir. Son aşamada, levhaları vernikle kaplamalı ya da boyamalısınız.

Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 2019

Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 2019

Related news

 • Sütlü Bulgur Pilavı Tarifi – Pilav Tarifleri
 • Bir tavada pembe somon nasıl yapılır
 • Ivanka Trump rekor kırdı

 • Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 81

  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme


  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 91

  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 79

  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 37

  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 30

  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 51

  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 56

  Döşeme tahtaları: Doğru olanı seçme 81