Cote exot 2019

Cote exot 2019 Cote exot

Cote exot

Exot kedi ilk olarak altmışlı yıllarda ortaya çıktı.ABD, standart "kısa saçlı Pers gümüş renginde" olarak kaydedildi. Amerikan Shorthair ve Pers kedilerinin ırklarının karıştırılmasının bir sonucu olarak elde edildi.

Dışarıdan kediler egzotik neredeyse eşleşiyorİran kedileri için kabul edilen standartlar. Yani: kalın pençeler, kısa ve kalın düz kuyruk, yuvarlak büyük gözlü geniş bir gövdeli. Ancak yünleri farklıdır: parlak, yoğun, kısa ve gövdenin gerisinde kalır, tıpkı yumuşak peluş oyuncaklar gibi, bir kirpi pahasına, kafayı yuvarlarken, bir tenis topuna benzer.

Ancak böyle bir dış cephede bile, kedi egzozu, kedisinin zarafetini korur; bu da, komik, kalın bir yanak yüzüyle hiçbir şekilde uyuşmaz. Belki de bu yüzden bu cins denirdi.

Exot kedi mükemmel bir evhayvanlar. Sakin, nazik, dengeli ve sevecen, çocuklarla, diğer hayvanlarla iyi geçiniyor. Kendisinin eşit, sakin bir eğilimi vardır ve yok etme eğilimi yoktur.

Bu egzotik kedinin açık ve hareketli doğası, her yaştan evde mükemmel şekilde geçmesini sağlar. Yaşlılık döneminde bile çok eğlencelidir.

Mevcut tüm kedi ırklarının yalnızca çok farklı atalarının arasından en iyisini aldı.

İnsanlara ve birçok doğallığa karşı çok duyarlıduygulara bir insan, Perslerden bu ırk, toplumsal ve çok nazik bir mizacı miras aldı. Kısa saçlı kanı, bu kediyi, safkan Amerikan akrabalarından daha eğlenceli ve meraklı kıldı.

İlaçlar hakkında birçok ilginç hikaye biliniyorBu şaşırtıcı hayvanın yetenekleri. Sınırsız bir kişiye ayrılmış ve bu nedenle, kedi güçleri ve yetenekleri izin verdiği ölçüde hastalıklardan korunuyor ve tedavi ediyor.

Bu peluş ve beceriksiz koloboklar da akıl ve zekaları ile ayırt edilirler. Akıllıdırlar ve eğitilmeleri kolaydır.

Egzotik bir kedinin yanı sıra diğer ırklar için bakım yapmak kolay değil.

Başlangıç ​​olarak, bu kedilerin tüm diğerleri gibi küflendikleri hatırlanmalıdır. Kısa ve acicular yünleri her yerde kalır: koltukta, koltukta, kıyafetlerde, yerde, vb.

Bu bela ile başarılı bir şekilde savaşabilirsin belki ikiyollar: yıkama yardımı ile ve penye yardımı ile. her üç ayda - sıcak yaz aylarında zaman veterinerler kışın ise en azından iki haftada bir su prosedürlerini yürütmek için önerilir. Ama su tedavileri çok daha kolay ve usta ve kedi hayatı, aşırı saç gelen hayvan ve sahibini tasarruf yapmak olmasına rağmen - Ekstra ev işleri dışında, biz soğuk algınlığı eğilimli, çok kısa burunlu diğer hayvanlar gibi, bu bir kedi egzotik unutmamalıyız .

Bu cinsi gerektiği gibibu her gün moulting sırasında. Egzotik kedilerin aşıkları, böyle bir oyuncak ayının taranmasının bile kolay olmadığını bilir. Bu prosedür birkaç aşamada ve özel tarakta gerçekleştirilir. Birincisi, köklerden tarak, saçın uçlarını kaldırarak, sonra özel bir fırça - saçların büyümesi için.

Kafatasının olağandışı yapısından dolayı egzotik kediler ekstra göz bakımına ihtiyaç duyarlar: Görme problemleri olmasalar bile silinmeleri gerekir.

Mal sahiplerinin günlük görevleri de dikkather yemekten sonra bu kedi için. Ve özellikle bu konu hafif hayvanları ilgilendirir, çünkü aksi halde sarı saçları olur. Ve egzotik kedilerin ağızlığı düz olduğu için, yemek artıkları genellikle çene yerleşir. Suya batırılmış pamuk yünü ile temizlenmeleri gerekir.

Gıdada kedi exot ilgisiz: hem kuru gıda hem de doğal ürünler yer. Diğer cinslerin aksine, egzotik bir kedinin midesi süt için iyidir, ancak dükkan değil, taze rustikdir.

Tüm bu kuralları göz önünde bulundurarak, zamanla, sahibi evine onun için gerçek bir arkadaş olacak ve belki de en iyisi olacak bir kediyi alacak.

Cote exot 2019

Cote exot 2019

Related news

 • Ne düşünüyorsun, rüya kitap Açılan saçlar - kötü mü yoksa iyi mi
 • Ozon Yağının Faydaları
 • Bir adamı seksü unutulmaz bir zevk haline getirmek için nasıl okşamak gerek
 • KOAH, tedavi ve semptomlar
 • Kadın spor çantaları: seçim önerileri

 • Cote exot

  Cote exot


  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot

  Cote exot