Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanırCihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır


Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 74 02.02.2019, 12:43

Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır

Her motorcu er ya da geç başlarOtomobilin nasıl düzenlendiğini düşünmek, basit sürüş ilgisiz hale gelir. Yeni başlayanlar, otomobillerinin çeşitli parçalarını bağımsız olarak tamir etmeye çalışırlar. VAZ-2107 ideal ilk otomobildir. Birçoğu, bu makinelerdeki karbüratörün ayarlanmasıyla ilgileniyor. Cihaz karbüratör VAZ-2107'yi ve bunu ayarlamanın yollarını düşünün.

Karbüratör nasıl

VAZ-2107'de çeşitli tipler kurulducihazlar. Bu Ozon ve Solex tarafından üretilen DAAZ-2107. Model üretimden çıkarılmadan önce Ozon ürünleri ile tamamlandı. Cihaz karbüratör VAZ-2107 DAAZ düşünün.karbüratör cihazı VAZ 2107

Eleman, bir şamandıra odası ve bir şamandıradan oluşur. Ayrıca, cihaz bir iğne valfi, filtreler, karıştırma odası, gaz kelebeği ve gaz kelebeği ile donatılmıştır. Hava damperi, ekostat ve jetler, hızlandırıcı pompa ve difüzörler var. Her bir eleman, güç ünitesi için optimum yakıt karışımının hazırlanmasında özel bir rol oynar.

Çalışma prensibi

Karbüratör cihazı daha iyi anlamak içinVAZ-2107, bu mekanizmanın nasıl çalıştığını öğrenmelisin. Ayrıca, bu bilgi cihazın otomatik ayarlanmasında yardımcı olacaktır. Bu çok yararlı bir bilgi. Böylece yakıt, şamandıra yardımıyla yakıt seviyesinin düzenlendiği yüzdürme odasına girer. Parça açıldığında, iğne valfi tetiklenir. İkincisi, benzine erişimi engeller.

karbüratör marş VAZ 2107

Hazneye girmeden önce, yakıt temizlenirfiltreden Daha sonra benzin birinci ve ikinci bölme arasında bölünür. Yakıt jetlerinden geçer. Yanıcı bir karışım, sadece benzin değil, aynı zamanda oksijentir. Bu nedenle, hava filtresinden geçen temiz hava, jetlerden geçer. Karbüratör cihazı VAZ-2107 ayrıca özel emülsiyon kuyuları ve tüpleri de içerir. İçlerinde benzin hava ile karıştırılarak kolayca tutuşabilen bir karışım elde edilir.

Dahası, bu emülsiyon ekosisteme girer vebir sprey cihazı olup, bundan başka yol zenginleştirilmiştir. Daha sonra, yakıt karışımı nihai ürün oluşturulur difüzör ve yanma odasına girer. hava karışımı akışı ile karıştırma bölmesinin merkezi doğrudan alır. hava ile karıştırılır motor yakıtı, gaz akar ve gaz kelebeği bir gaz pedalı ile kontrol edilir. Motor rölantide çalışabilir bunun aracılığıyla Jetler, birinci odacıktan bir yakıt karışımını üretir. Araç tam güçte çalışırken, ve benzin ikinci odadan alınır. sollama veya hıza kalkmak ani ihtiyaç olduğunda Tamamen yalnızca devreye girer.

Motor normal çalışabiliyordu,karbüratör mükemmel durumda olmalıdır. Jetleri temiz tut. Ayrıca, tüm çalışma yüzeyleri temiz olmalıdır. Karbüratör VAZ-2107 DAAZ oldukça basit ve ithal modellerin aksine iddiasız. Özel bir kaliteye sahip olmayan ucuz yerli benzinlerde bile mükemmel çalışır.

cihaz karbüratör VAZ 2107 daaz

Karbüratör Solex

En çok neyin iyi olduğu hakkında tartışabilirsiniz."Solex" veya "Ozone". Fakat bu argümanlar hiçbir yere varmaz. "Yedi" için karbüratör "Solex" in cihaz modifikasyonunu düşünün. Karbüratör VAZ-21073 "Solex" de oldukça karmaşıktır. Genelde birim bir gövde ve bir örtüden oluşur. İlkinde difüzörlerle donatılmış iki karıştırma odası vardır. Yakıt ve hava için bir şamandıra odası, emülsiyon kuyuları ve jetleri de vardır. Cihaz, bir hızlandırıcı pompası, bir ekonomizör, bir ekonomizör, ayarlamalar için vidalar, bir gaz kelebeği ve karbüratör VAZ-2107 için bir başlatma cihazı sağlar.

Şimdi kapağa git. Hava filtresinin takılmasında kullanılan çıtçıtların yanı sıra yakıt için bağlantı parçaları içerir. Aynı zamanda bir solenoid valfe ve iki karıştırma odasının boyunlarına sahiptir. Kapak hava jetlerine hava beslemesi için kanallarla donatılmıştır. Bir iğne valfi ve bazı elementler var.

Karbüratör VAZ-2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır?

Bu sorun çoğunluk için çok önemlidiraraba sahipleri. Karbüratör uzmanları artık çok az ve bu tür arabalar hala ülkemizde dolaşıyor. Ve iyi bir uzman aramak için zaman kaybetmemek için, birçok insan kendini nasıl kuracağını öğrenmeye çalışır. Karbüratör cihaz VAZ-2107'yi biliyorsanız, ayarlama işlemi sizin için daha anlaşılır olacaktır. Yapılandırmak için özel bilgiye ihtiyacınız yoktur.karbüratör cihazı VAZ 21073 solex

Karbüratör, farklı üreticilerden olabilir veDeğişiklikler - hemen hemen tüm modeller için ayarlamalar farklı değildir. Buradaki ilke birdir. Ancak bu süreçte en azından genel düzeyde VAZ-2107 motorunun cihazını bilmek gereksiz değildir. Karbüratörün ayarlanması daha kolay olacaktır.

Şamandıranın ayarlanması

Kurulumu başlatmak için ilk şeyHava filtresini çıkarmanız tavsiye edilir. Daha sonra cihazın kapağını sökün ve yakıt seviyesine bakın. Maksimum yakıt seviyesi, bir iğne valfi bulunan bölmede olacaktır. Sonra, şamandırayı kontrol et. Sadece valfe hafifçe dokunmalıdır. Şamandırayı ayarlamak için özel bir şablona ihtiyacınız olacak. Kağıttan yapılabilir. Ölçüler 6.5x14 mm olmalıdır. Bu şablon, floatın altında aşağıdan ayarlanır. Bu karbüratörün boyutu contadan şamandıraya kadar yaklaşık 6,5 mm olmalıdır.

motor aranjmanı vazo 2107 karbüratör

Verilen boyut normal değilse,şamandıranın dil ayarlar. kapak veya başka bir stronsiyumdan şamandıra çıkarılması vasıtasıyla iğne valfının açılmasını ayarlayabilirsiniz. Şablon büyüklüğüne göre, şamandıranın alttan ayarlayın. Fabrikadan farklıysa şamandıraya bağlı bir dirsek odaklanmak manipülasyon ile, gerekli boyutunu ayarlar.

Başlangıç ​​aygıtı

Karbüratör VAZ-2107 başlatılabilirtel parçasıyla kontrol edin. Segmentin uzunluğu 20 cm'den fazla olmamalıdır, kesit yaklaşık 0.7-0.8 mm'dir. Ardından kartondan bir şablon hazırlayın. Kalınlığı 1 mm ve genişliği - 5 mm olmalıdır.araba 210 VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır

Daha sonra kapak yerine sarılır. Starter bir sapa sahiptir. Durma noktasına daldırılmalı ve ardından silindirin duvarından hava damperinin kenarına kadar olan mesafeyi ölçmek için bir şablon kullanılmalıdır. İdeal bir durumda, bu boyut 5-5.5 mm arasında olmalıdır.

Hava jikle açıklık aralığının ayarlanması

Bunu yapmak için tornavida kullanarak ayarlama vidasına takılan koruyucu tapayı çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte, istenen boşluğu ayarlayabilirsiniz.

Gaz Kelebeği Gövdesi

Bunu yapmak için, karbüratör tamamen çıkarın. Ardından, saat yönünde, kolu sıkıca durdurabilmek gerekir.

kendinden ayarlı karbüratör VAZ 2107

Bir tel kullanarak, bir boşluk kontrol edilir0,7-0,8 mm içinde olmalıdır. Boyut uyuşmazsa, çekme çubuğunu bükerek veya başka bir deliğe takarak ayarlanabilir.

Hava damperi aktüatör

Bu ayarı gerçekleştirmek için karbüratörDoğru yere vidalanmalıdır, ancak hava filtresi takılmamalıdır. Sonra kolu tutan bir el, gaz kelebeğini kontrol ederek, onun tarafına doğru hareket ettir. Parça normal konumuna ayarlanacaktır. Herhangi bir tutarsızlık varsa, bir elinizle kanadı tutmanız gerekir ve daha sonra çekme çubuğunu tutan vidayı sökmek için bir anahtar kullanın. Bu eylemlerin bir sonucu olarak, mekanizma doğru bir şekilde yükselecektir. Sadece vidayı sıkmak için kalır.

Bu işlemden sonra yapılandırma işlemibitmiş sayılır. Cihazı doğru yere monte edebilir, hava filtresini bükebilir, hortumları ve kabloları bağlayabilirsiniz. Ardından motoru çalıştırabilirsiniz. Karbüratör VAZ-2107 bağımsız olarak ayarlanır.

Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanırCihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır

Related news

 • Kararan Gümüş Takılar Nasıl Parlatılır
 • Afrikada temel çevre sorunları
 • Dmitry Vlaskin: Rus aktör ve müzisyen biyografisi

 • Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 81

  Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır


  Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 33

  Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 51

  Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 45

  Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 74

  Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 45

  Cihaz karbüratör VAZ 2107. Karbüratör VAZ 2107 bağımsız olarak nasıl ayarlanır 22