Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 2019

Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 2019
20.07.2019

Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 38

Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri

Catarrhal sinüzit, paranazal sinüslerde inflamatuar bir süreç ve mukus zarının ödemini püy oluşmadan karakterize eden sinüzit formlarından biridir.

catarrhal sinüzitHastalığın en sık nedenihipotermi, viral enfeksiyonlar, bakteriyel flora - stafilokok, streptokok veya mantar, diş çürüğü, kronik bademcik iltihabı, yanı sıra sık tonsillit etkisi haline gelir. Bir catarrhal sinüzitin provoke edilmesi, bir burun septumunun eğriliğine neden olabilir. Bu patolojinin sıklıkla kronik bir yol aldığını ve bu nedenle zamanında tedaviyi gerektirdiğini belirtmek gerekir.

Maksiller Catarrh: belirtiler

Hastalığın biçimine bağlı olarak şikayetlerbiraz farklı. Bu nedenle akut kataral sinüzit sıcaklığın keskin bir şekilde artması, frontal bölgede ağırlığın artması ve bu bölgedeki ağrılar, zor nefes alma ve lakrimasyon ile karakterizedir. Burun akıntısı da ilk önce grimsi bir renge sahip olan ve daha sonra yeşil bir renk alan, viskoz ve yoğun hale gelen karakteristiktir.

maksiller sinüzit akut nezleKronik catarrhal sinüzit ortaya çıkar.daha az şiddetli semptomlar. Çoğu zaman, hastalar 37 ° C'ye, baş ağrısına ve burun tıkanıklığına kadar sıcaklıkta artıştan şikayetçidir. Geceleri etkisiz veya zamansız tedavi ile öksürük ortaya çıkabilir. Bunun nedeni, akıntının nazofarenksin aşağı doğru akması ve mukoza zarını tahriş etmesidir.

Bazı durumlarda, dikkat edilmelidirbilateral patolojik süreç. Böylece hastalar, ifade edilen zalozhennost bir burun, yüzün şişlikleri ve baş eğimlerinde ortaya çıkan bir ağrıdan şikayet ederler.

Bazen bu hastalık bir dizi provoke edebilirciddi komplikasyonlar (menenjit, pürülan otitis, beyinde veya osteomiyelitte apse oluşumu). Ölümcül ya da sakatlığa yol açabilirler, bu yüzden maksiller sinüzit belirtileri kendi kendine tedaviye girmemeli ve geleneksel tedavi yöntemlerini uygulamalıdır. En iyi seçenek, gerekli tüm muayeneleri yapacak ve tedavi miktarını belirleyecek bir doktora görünmek olacaktır.

Kataral sinüzit tedavisi

Bu hastalık ortaya çıkarsa, ayırıcı tanı, fasiyal sinirin nevraljisi, diş kisti veya başka bir sinüzit şekli ile yapılmalıdır.kataral sinüzit tedavisiÇoğu zaman, ilaç tedavisi yapılır,Ayrıca fizyoterapi prosedürlerini uygular. Tedavi etkisiz ise, maksiller sinüzit yapılabilir (etkilenen maksiller sinüsün delinmesi). Konservatif tekniklerin en sık kullanılan burun yıkama, vazokonstriktör damla damlatılması, ultraviyole lambalar ile ısıtılması, yanı sıra antibiyotik ve antipiretik ilaçların alımı.

Tüm tıbbi olayların dikkati çekiyor.Ödemi azaltmak ve patolojik boşalmadan nazal geçişleri serbest bırakmak için kullanılır. Zamanında tedavi ile, catarrhal sinüzit iyi tedavi edilebilir ve nadiren tehlikeli komplikasyonların gelişimini provoke eder.

Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 2019

Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 2019

Related news

 • İdeal bir model olarak serbest pazarın temel özellikleri
 • Dışişlerinden Almanyadaki cami saldırısına ilişkin açıklama
 • Engin Bıçakçı
 • Çocuklara güneş gözlüğü alırken dikkat
 • Edirne Bursa’nın oğlu Osmanlı’nın babasıdır

 • Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 23

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri


  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 74

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 66

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 47

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 50

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 68

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 95

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 27

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 46

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 42

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 46

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 81

  Catarrhal sinüzit: etiyoloji, tezahürler ve tedavi yöntemleri 87