Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 2019

Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 2019

Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 27 03.02.2019, 19:07

Bulgaristan'a hangi para birimine girecek? Nüansları anlamak

Tatile çıkacak mısın? Bulgaristan'a hangi para birimini almalıyım? Bu Avrupa Birliği ülkesidir, bu yüzden oraya AB'nin (euro) para birimi ile gitmelisiniz. Ancak, avro bölgesine henüz girmediği için, avro henüz Bulgaristan'da yasal bir ihale olmadı. Bu nedenle, Bulgaristan'daki (2013) para birimi sorulduğunda, birçok kişi: "Bulgar levalleri ülkenin resmi para birimi" dir. Zaten 2014 yılında ülke euro bölgesine girecek ve Avrupa parasını - euro olarak kabul edebilecek. Prensip olarak, sol Bulgaristan'ın şehir ve beldelerinde neredeyse tüm Avrupa paralarını değiştirir. Ancak, döviz kuru kesinlikle kârlı değildir. Bu nedenle, önceden Rusya'da euro için ruble değişimi daha iyidir.

Dikkat et

Bulgaristan'a hangi para biriminin geleceğini biliyor olsaydınız, ama nedense Bulgaristan'a geldikten sonra daha fazla para değişimi yapmanız gerekiyorsa?Bulgaristan'da hangi para birimini alacakHer şehirde birçok döviz puanı var.Eğer dikkat gereken tek şey - değil havaalanları ve tren istasyonlarında para alışverişi - bir komisyon almak "fahiş" oranı, hem de noktalarda bulunmaktadır. 1 lev = 20 ruble ve 1 Euro = 1,9 aslan: sadece Bulgaristan'da almaya ne para değil, aynı zamanda derslerin oranı bilmek önemlidir. ülke ya da sadece bir işaretin ana bankanın Değiştiriciler "hayır komisyon" her zaman en uygun oranı sunuyor.

Farklı kurumlar - farklı kurallar

Bulgaristan'a hangi para birimine girecek? Herhangi bir devlet kuruluşunda veya mağazada, ulusal para biriminden başka bir şey ödemezsiniz.Bulgaristan 2013'te hangi para birimiRestoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve turistŞirketler euroyu memnuniyetle kabul edecekler. Toplu taşımalarda seyahat için ödeme yapmak için bahşişler, küçük hediyelik eşyalar için Bulgarca küçük mezheplere ihtiyaç duyulabilir. Buna ek olarak, ulusal para da müzeler ve tiyatrolar tarafından kabul edilir, aynı zamanda açık yerler topraklarına giriş için de öder. Seyahatinizin bütçesini planlamak ve Bulgaristan'a hangi para biriminin geleceğini sormak üzerine kafa karıştırmak yerine, ekli bir Euro hesabıyla bir plastik kart alın ve küçük masraflar için 50-80 levalın. Hafta sonlarında bankaların çalışmayacağını veya sadece para kabul etmeyeceğini unutmayın.

Plastik kart
Bulgaristan'a hangi para birimini almalıyım

Bu seyahat bütçesi sorunu için ideal bir çözümdür. Hemen hemen her yerde ödenebilir. Herhangi bir ATM'de para kazanabilirsiniz. Güvenlik nedenleriyle, tesiste bulunanları kullanmak en iyisidir. Kartın parasını çektiğinizde, bankanın işlemin ve dönüşümün ilgisini yazacağını unutmayın. Bunu önceden düşün.

Dolar ve Ruble

Bulgaristan'a ABD doları ile gelirseniz veyaonlar da değiştirilebilir. Dolar döviz bürolarında takas edilebilir, ancak ruble problemi ile - her yerde değişmiyorlar ve belki de bakmak zorundasınız. Bulgaristan'da onunla para değiştirmek için yasadışı olduğunu unutmayın, bu yüzden kolayca polisin de gidebilirler Bunun nedeni, muhteşem teklifler kovalayıp dönüştürücüler dışında para değiştirmek gerekmez. Döviz bürosunda paranın% 1'lik bir komisyonla paranın ihlali durumunda kalmaktan daha iyidir. Zihniniz ve rahatınız ile dinlenin!

Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 2019

Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 2019

Related news

 • Asenadan Caner Erkine bir dava daha
 • Çok İzlenen Videolar
 • Yorumlar: Bir çocuk hakkında ne düşler görür
 • Papua Yeni Ginede 8lik deprem: Tsunami uyarısı verildi
 • Yazlık Örgü Bluz Yapılışı
 • Primo Üçgen Mum Boya Resim Yarışması 2016

 • Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 4

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak


  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 91

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 45

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 41

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 68

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 19

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 74

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 38

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 77

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 12

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 63

  Bulgaristana hangi para birimine girecek Nüansları anlamak 51