Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 2019

Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 2019
18.05.2019

Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 52

Brest Kalesi'nin Savunması. Savaşın ilk sayfası

Beklenmedik biçimde Sovyetler Birliği'ne, faşistlere saldırıyorKomuta Moskova'ya birkaç ay içinde ulaşması bekleniyor. Ancak, Alman generaller direnişle karşılaştılar, ancak SSCB sınırını zorlukla aştılar. Sovyet ordusunun ilk karakolunu almak için Almanlar birkaç saatliğine çekildi, ancak Brest Kalesi'nin savunucuları altı gün boyunca devasa faşist ordunun kudretini kısıtladı.

1941 kuşatmasıydıBrest Kalesi'nin SavunmasıAncak Brest Kalesi'nin tarihi içinBundan önce saldırıya uğradı. Kale 1833'te mimar Opperman tarafından askeri bir yapı olarak inşa edildi. Savaş, 1915 yılına kadar, Nicholas birliklerinin geri çekilmesi sırasında havaya uçurulduğu zaman ulaşmadı. 1918'de, kalenin Kalesinde gerçekleşen Brest Barışı'nın imzalanmasından sonra, Alman kontrolünde bir süre kaldı ve 1918'in sonunda 1939'a kadar sahip olan Polonyalıların elinde idi.

Gerçek askeri operasyonlar Brest'i geçti1939’da bir kale. İkinci Dünya Savaşı'nın ikinci günü, kalenin garnizonu için bombalama ile başladı. Alman uçakları, kalenin ana binasına - Citadel'e veya Beyaz Saray'a zarar vererek, kaleye on bomba attı. Daha sonra kale içinde birkaç rastgele askeri ve yedek birimleri vardı. Brest Kalesi'nin ilk savunması, dağınık birliklerinin dışında, 2.500 kişinin savaşmaya değer bir kopmasını ve memur ailelerini zamanında tahliye etmeyi başaran General Plisovsky tarafından düzenlendi. General Heinz Plisovski'nin zırhlı birliklerine karşı, sadece eski bir zırhlı trene, aynı tankların birkaçına ve bir kaç pile karşı koyabiliyordu. Ardından Brest Kalesi'nin savunması üç tam gün sürdü.Brest Kalesi savunucuları düşman 14 iken 17 Eylül’denGüçlü savunucuları neredeyse altı kez. Eylül'in onyedinci günü, yaralı Plisovski, güneydeki ayrılmasının kalıntılarını Terespol'a doğru götürdü. Bundan sonra, 22 Eylül'de Almanlar Brest ve Brest Kalesi'ni Sovyetler Birliği'ne transfer ettiler.

1941'de Brest Kalesi'nin korunması omuzlarına düştüdokuz Sovyet taburu, iki topçu bölümü ve birkaç ayrı birim. Toplamda, bu üç yüz memur ailesi hariç, on bir bin kişiye ulaştı. Kale, Ek Genel Schlier'ın piyade birimi tarafından saldırıya uğradı ve bu da ek birimlerle takviye edildi. Genel olarak, yaklaşık yirmi bin asker General Schlieper'e itaat etti.

Saldırı sabah erkenden başladı. Şaşırtıcı saldırı nedeniyle, komutanlar kalenin garnizonunun eylemlerini koordine etmeyi başaramadılar, bu yüzden savunucular derhal birkaç bölüme ayrıldı. Almanlar, hemen Kale'yi ele geçirmeyi başardılar, ancak buralarda bir dayanak elde edemediler - işgalciler kalan Sovyet birimlerine saldırdılar ve Kale kısmen kurtarıldı. Almanlar savunmanın ikinci günündeBrest Kalesi'nin Korunması1,900 kişi tarafından kabul edilen kapitülasyon. Kalan savunucular Kaptan Zubachev'in komutası altında birleşti. Düşman kuvvetleri, ancak ölçülemez bir şekilde daha yüksekti ve Brest Kalesi'nin savunması kısa sürdü. 24 Haziran'da Naziler, 1.250 savaşçıyı ele geçirmeyi başardı, 26 Haziran'da 450 kişi daha ele geçirildi. Savunucuların son kalesi olan Doğu Kalesi, Almanların 1800 kilogram bomba attığı 29 Haziran'da ezildi. Bu gün savunmanın sonu olarak kabul edildi, ancak Almanlar 30 Haziran'a kadar Brest Kalesi'ni temizlediler ve son savunucular sadece Ağustos ayı sonuna kadar yok edildi. Sadece birkaç kişi partizanlara Belovezhskaya Pushcha'ya kaçmayı başardı.

Kale 1944'te ve 1971'de kurtarıldı.güvensizdi ve müzeye dönüştü. Aynı zamanda, Brest Kalesi'nin savunması ve savunucularının cesareti sonsuza dek hatırlanacak olan bir anıt inşa edildi.

Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 2019

Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 2019

Related news

 • Acımasız nerede ateş ettiler Pitoresk manzara ve caydırıcı olmayan eğlenceler
 • TIĞLA CEPLİ BAYAN HIRKA TARİFİ
 • Kafesli Elmalı Kurabiye Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Sedef hastalığını dert etmeyin

 • Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 18

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası


  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 19

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 28

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 7

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 72

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 21

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 3

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 1

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 13

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 2

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 81

  Brest Kalesinin Savunması. Savaşın ilk sayfası 9