Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 2019

Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 2019
10.05.2019

Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 12

Biyografi Solzhenitsyn: Gulag'ı geçti

"Gulag Takımadaları", "Bir Gün Ivan Denisovich" ... Alexander Solzhenitsyn'in yarattığı bu dünyaca ünlü eserler. Bu yazarın biyografisi (kısa) aşağıda ele alınacaktır.biyografi Solzhenitsyn

Alexander Solzhenitsyn: Yaşam Yolu

Gelecek yazar 11 Aralık 1918'de doğdu.Kislovodsk şehrinde. Ailesinin köylülerden geldiğine rağmen iyi eğitilmişlerdi. Doğru, Solzhenitsyn'in annesi doğmadan önce dul edildi. Oğlunu beslemek için bir daktilo oldu.

1938'de Alexander Isaevich, Rostov Üniversitesi Fizik ve Matematik Fakültesi'nde eğitimine başladı. 1941'de IFLI Yazışma Bölümünden mezun oldu. Biyografi Solzhenitsyn, Büyük Yurtsever Savaşın başlangıcında, Alexander Isaevich'in orduya geçtiğini belirtiyor.

1945'te A. Soljenitsyn, cephedeki karşı istihbarat tarafından tutuklandı, çünkü mektuplarından birinde NKVD subayları Stalin'e karşı eleştirel bir sözler buldu. Sonuç olarak Alexander Isayevich 8 yıl cezaevine girdi ve Sibirya'ya sürüldü. O sadece 1957'de rehabilite oldu.

solzhenitsyn biyografi özetiBiyografi Solzhenitsyn 1974'te bunu anlatıyor tutuklanarak tekrar vatan haini suçlanarak FRG'ye gönderildi. İki yıl sonra yazar Amerika'ya taşındı - burada edebi eser yarattı.

90-s'larda Rusya'dagöçmenler. Bunlardan birisi A. Solzhenitsyn, özgeçmişleri sadece 1994 yılında vatanına döndüğünü gösteriyor. Yazar, 2008 yılında yaşamını yitirdiği son güne kadar sosyal ve edebi faaliyetlerine devam etti.

Solzhenitsyn Biyografisi: Yaratıcılık

1962'de Kruşçev "Bir Gün Ivan Denisovich" adlı hikayeyi yayınlamaya başladı. Çalışma Stalin'in kamplarına ithaf edildi. Daha sonra, "Matrenin bahçesinde" ve "Sebebin iyiliği için" gibi hikayeler yayınlandı.

Beş yıl sonra yazar Birlik kongresini gönderdiyazarlara sansürün son bulması yönünde açık bir mektup gönderdi. Sonuç olarak, eserleri yasaklandı. Bununla birlikte, "Kanser Birlikleri" ve "Birinci Çemberde" gibi romanlar samizdat aracılığıyla dağıtıldı ve Batı'da bile çıktılar.

1970'de eski tutsak Gulag, edebiyat alanında Nobel Ödülünü aldı. Fakat 1973'te KGB, SSCB boyunca dağılmış çalışma kamplarını ve hapishaneleri tanımlayan Gulag Takımadaları adlı çalışmanın elyazmasına el koydu. İstatistiklere göre, Solzhenitsyn'deki en büyük okuyucu ilgisi 1988-1993 yılları arasında gerçekleşti. Daha sonra eserleri yaklaşık bir milyon kopya basıldı.

solzhenitsyn kısa biyografiBiyografi Solzhenitsyn,Bu yazarın yaratıcılığı, büyük ölçekli epik görevlerin yanı sıra, tarihsel olayların kendi aralarında tamamen farklı karakter algılama prizması yoluyla gösterilmesi ile karakterize edilir. Genellikle kompozisyonun incil imaları ve sembolizmi kullanır. Aynı zamanda, yazarın tutumu daima açıkça ifade edilmez, ziyade, Solzhenitsyn karşıt görüşler açısından çarpışmaya çalışır. Ek olarak, eserleri belgeselde farklılık göstermektedir. Aslında, Solzhenitsyn'in eserlerindeki karakterlerin çoğunun, yazarın kişisel olarak tanıdığı gerçek prototipleri var.

Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 2019

Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 2019

Related news

 • Leo Tolstoyun yeniden inşasında bir peri masalı Nasıl Bir Guy Bir Adam paylaştı
 • Yanlış pozitif gebelik testi nedir
 • Rihanna Makyajı Nasıl Yapılır
 • Irina Byakova: biyografi, kariyer, kişisel hayat
 • Tavuklu Yayla Çorbası

 • Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 63

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti


  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 31

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 57

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 1

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 4

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 32

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 95

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 3

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 9

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 36

  Biyografi Solzhenitsyn: Gulagı geçti 31