Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik 2019

Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik 2019 Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

Bilim nümizmatik - nedir bu? Rusya'da Nümismatik

Nümismatiklerin ilginç bir hobi olarak seçilmesigenellikle tüm yaşamın sebebi olarak gelişir. Bu, sanat eserlerini toplamanıza ve her bir serginin tarihini incelemenize izin veren heyecan verici ve ilginç bir etkinliktir.

Paranın gelişimi hakkında bilim

nümismatik nedir

Nümismatik, parayı nesneler olarak inceler.Farklı zamanlarda farklı form ve değerler vardı. Eski zamanlarda anlaşılmış bir tarihsel tanıklık ancak sikke çalışmanın sistematik bir gelişme olarak sikke değeri yalnızca On sekizinci yüzyıl sonlarında başladı. Avusturyalı rahip Joseph Hilariusom Eckel çalışma Doctrina Numorum Veterum yapıldığı antik Yunan ve Roma sikkelerinin tüm paraları ele dener sekiz ciltlik (Viyana, 1793-1799), içinde (Ancients doktrini) yazılmıştır. Bir süre sonra Eckel diğer araştırmacılar tarafından işlenen çalışma.

Bu, nümizmatik bilimsel olguya ivme kazandırdı. Avrupa'da öğrenilen büyük nümismatik koleksiyonların çalışması nedir? Bilginin sistemleştirilmesi başladı, kataloglar ortaya çıktı. Avusturya'dan diğer ülkelere nümizmatik, deneyimli tarihçiler ve arkeologların gözetimi altında tanınmış üniversitelere bilim gibi adım attı. 1850'lerin sonlarında antik dönemdeki toplumlar "madeni paraların öğrenilmesi" nin uzmanlaşmasıyla ortaya çıktı.

Nümismat olmak nasıl

nümismatik çalışmalar

Bilgi ana araçtırpara toplama. onlarla birlikte dünyadaki paranın arzusu derinlemesine incelenmesi geliyor. Herkes Nümismat olmak ve keyifli ve ödüllendirici hobi meşgul olabilir. Nümismatik, paranın yıllar içinde nasıl geliştiğini inceleyen bir bilimdir. yapmak için bu büyüleyici şeyi uygulamak için sadece para toplama yöntemlerini incelemek başlar. Katılabileceğiniz çeşitli kuruluşlar ve dernekler var. Fakat bu, kendinizi bir nümismat olarak değerlendirmek için gerekli değildir. Eğer çalışma ve para toplamak için karar verdikten sonra, ilk olarak toplama tamamlanmış olmayacak anlamak gerekir.

İlginç bir hobi

Nümismatik, üzerinde çalışılan bir bilimdir.

Yeni hobisine başla, farklı tipte madeni paraları oku, tarihlerini araştır.

 • Madeni paraların yapıldığı çeşitli materyaller hakkında bilgi edinin.
 • Değerlerinin oluşum nedenlerini ve faktörlerini inceleyin. Tarih bilgisini kazandığınızda, eski bir madeni paranın maliyetinin her zaman antik tarihine bağlı olmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Her madalyonun üretim tarihine ve onun nadirliği hakkında ek bilgilere dikkat edin.
 • Tarih silinirse, bozuk para sıklığı, oyulmuş görüntüden belirlenir.
 • Madalyonu temizlemenin maliyetini azaltabileceği unutulmamalıdır.
 • Nümizmatik bir "çoğaltma" nedir? Özellikle nümismatcılar için farklı dönemlerin karakteristiği olan farklı cilalı paraların kopyalarını yaparlar. Ben böyle bir ürüne yenilik diyorum. Bazen bu terim sahtelere uygulanır.
 • Sikkelerin tarihçesi ve önemi çalışmasının devamı.

Bir sikke nedir?

Nümizmatik bir remake nedir

Her şeyden önce, bilmeniz gerekenler"para" teriminin anlamı. Bu, nominal değeri belirten bir işaret tarafından onaylanmış bir metal veya başka malzeme parçasıdır. Bütün bu veriler, yürütme yetkisi tarafından ihraç edilen belgelerle belirlenir. Bir madeni paranın en belirgin fiziksel özelliği, üretildiği malzemedir - neredeyse her zaman, günümüze kadar, metaldir. Eski zamanlarda, bir ağaç bile bir kemik kullanıldı. Talaş için seçilen metaller, değirmenlere hammadde sağlamak için yeterli miktarda olmalıdır. Materyal seçim kültürden kültüre değişir. Çin'de, ilk önce metal seçiminde bakır, Hindistan'da - gümüş, birçok ülkede bir altın ve gümüş (elektrum) veya gümüş alaşımı kullanılmıştı. Genellikle bir madalyonun açıklamasında İngilizce terimler kullanılır, ancak standart kataloglar neredeyse evrensel olarak Latin dilinden türeyen kısaltmaları kullanır. Örneğin A.V. (Aurum) altındır, AR (Argentum) gümüştür, AE (AES) bakır veya alaşımlarıdır. Nümismatistler için pruff teknolojisini kullanan paralar özellikle ilginçtir. Nümizmatikte kanıt nedir? Maddenin kesinlikle pırıl pırıl parıltılı parlak alanında zıt renkte yapılan mat bir efsane vardır. Yazıtlar, alana doğru bir açıda ve genellikle parlatma malzemesinin izleri görülür. Madeni para üretimi sırasında iki veya daha fazla vuruş yapıldı. Toplayıcılar, parlamayı ve donukluğu korumak için bu tür sergileri dikkatli bir şekilde saklarlar.

Eski zamanlarda nasıl paralar vardı

Rusya nümizmatik

Her antik sikke elle üretildi. Bronz, gümüş veya altın olsun, metaller kalıplar halinde dökülerek kalıplar - boşluklar üretilir. Soğutulmuş, erime noktasının altında ısıtılmış ve bir matrise yerleştirilmiştir. Bir madeni paraya transfer için metalin görüntüsü çok denirdi. Bir görüntü biçimindeki ikinci parti, iş parçasının diğer tarafında devrildi. Matrisler elle kesildi ve bir çift parçadan oluşuyordu. Oyucuların farklı nitelikleri vardı, bu nedenle aynı tipteki paralar başka bir yayın serisinin sikkelerinden stilistik farklılıklara sahip olabilir. Sikke isimleri genellikle hükümdarın adından veya para kazanma teknolojisinden geldi. Nümismatik adı, "kopeck" isminde, adının, bir mızrak ile Aziz George'un muzaffer görüntüsünden geldiğini düşünür, daha sonra basit bir binici ortaya çıkardı, ama aynı zamanda bir mızrakla. Mızrakların şerefine halk tarafından küçük bir para verildiği düşünülmektedir.

Kataloglarda paralar nasıl tarif edilir

nümizmatik kanıt nedir

Eski zamanlarda, ortak bir yolParanın yapılması, belirtilen ağırlığın, belirli bir alaşımdan, yüz değeri olarak adlandırılan bir sikkedir. Nümizmatik olarak, her bir dizinin ağırlığının böyle bir karşılaştırmasının, belirli bir ürünün kronolojisi veya atfedilmesi için önemli olabilecek, bozuk para standartlarını belirleyebileceği sayılır. Alan, arka planını sağlayan yazıtların etrafındaki madalyonun yüzeyindeki alandır. Genellikle sol ve sağa ayrılır. Parçalarından birinin adı vardır. Bu, Yunanca dilinde "eski" ve "ergon" kelimelerinden kaynaklanır ve nane'ye ait olan anlamına gelir. Katalog için bir efsane var. Bu terim, "okuma için" anlamına gelen Latince fiil "lego" biçiminden gelir. Maddenin içeriğini açıklar. Efsane, belgeyi takip eden, nane adını belirleyen, yazıtları ve görüntüleri anlatan belgeyi gösterebilir. Yazıtlar ve notasyonlar görüntüleri çevreleyebilir veya çerçeveleyebilir ve kenarda devam edebilir. Nümismatist dediği gibi, böyle bir tamamlayıcı nitelik ve ek olarak adlandırılır.

Terminoloji hakkında bilgiye mi ihtiyacınız var?

kuruş nümizmatik

Eski paralar yüzyıllardır koleksiyoncuları toplar. Bu hazinelerin şimdiki sahiplerinden daha uzun. Piyasadaki eski sikkelerin çoğu, diğer koleksiyoncuların mirasçıları tarafından koleksiyonculara satılmaktadır.

Öznitelik veya nimbus eklemeleri ifade eder.bir çelenk veya diadem, bir asa veya hurma dalı, perdelik, başlıklar, bir dal, bir bereket, bir top, bir mızrak şeklinde bir resim. Ek genellikle alan ya da yazıtın üzerindedir. Resmin açıklamasında, merkezi rakamın açıklamasından sonra soldan sağa doğru listelenir. Terminolojinin gerekliliği nümismatik tarafından kabul edilir ki, paranın ön ve arka yüzüne bu türden bir zorunlu bölüştürme ve tersi ya da “kartal” ve “kuyruk” lar sergileri tanımlamaya yardımcı olur. Bu çiftlerin hiçbirinin sikke üretme tekniği ile hiçbir ilgisi yoktur. Yüz matrisinde ve ters kısımda neyin tasvir edildiğini bilmek önemlidir. Madeni paraların geçmişi ve daha önce ait oldukları tarih, koleksiyonun kendisinden daha pahalıya mal olabilir. Özellikle sergiler iyi bilinen bir koleksiyoncudan veya açık artırmadan geliyorsa.

Koleksiyonlarda hangi materyal kullanılır?

nümismatik nedir

Bölgede birçok antik sikke bulundukontrollü arkeolojik siteler. Rusya nümismatiklerinin çoğu müze koleksiyonlarında sergileniyor. Bugün piyasada sunulan antik sikkeler, özellikle hazineler grubunda bulundu. Bunlar antik dönemde kaybolmuş veya gömülü olan ve arkeolojik alanların yakınındaki metal detektörlü amatörler tarafından bulunmuş eserlerdir. Eski zamanlarda hiç banka yoktu. Tehlikeyi sezen, zenginlik sahipleri onları toprağa gömdüler. Bazı ülkeler antik dedektörü metal dedektörü olarak görmeyi yasakladı. Bazı eyaletlerde, bu tür hazinelerin, buldukları parçayı ya da tümünü tutmalarına ya da satmalarına izin veren yasalar vardır ve bu, günümüzde piyasadaki antikaların kaynağıdır.

Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik 2019

Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik 2019

Related news

 • Incanto - prensesler için parfüm
 • Sovyetler Birliği’nde yeni yıl kutlamaları
 • Nükleer Kuvvetler: Rusçada Atom Kılıcı
 • Parfümünüz kimliğinizin aynası
 • 300 yıllık gelinlik hayran bırakıyor

 • Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik


  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik

  Bilim nümizmatik - nedir bu Rusyada Nümismatik