Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır 2019

Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır 2019 Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır?

Beyaz sirke - ne oldu? Bu yazıda, ortaya atılan soruyu ayrıntılı olarak cevaplamaya çalışacağız. Buna ek olarak, bu ürünün pişirilirken neyin yerini alabileceğini ve nerede hala kullanıldığını size anlatacağız.beyaz sirke ne oldu

Ürün hakkında genel bilgi

Beyaz sirke - nedir ve neye benziyor? Bu ürün, geleneksel gıda ihtiva eden alkol besleme içindeki asetik asit bakterileri kullanılarak mikrobiyolojik sentezi sırasında elde edilen asetik asit, büyük bir miktarda içerir.

Beyaz sirke renksiz veya hafif renkli şeffaf sıvıdır. Kural olarak, özel bir lezzet ve keskin-ekşi bir tada sahiptir.

Ürün Çeşitleri ve Bileşimi

Artık beyaz sirkenin ne olduğunu biliyorsun (yukarıda söylediklerine göre). Halen bu ürünün iki çeşidi ev ve mutfak amaçlı kullanılmaktadır:

 • doğal;
 • Sentetik.

Birincisi asetik ve diğer yiyecekleri içerirasit (böylece, örneğin, tartarik, sitrik, malik, pirinç, şeker kamışı, meyve ve. d.) yanı sıra, esterler, aldehitler, alkoller ve esterleri. Bu bileşenlerin kombinasyonu, doğal sirke ile tanıdık hoş bir aroma yaratır.

sirke şarap beyaz

İkinci ürün gelince, bu tür sirkehoş aromatik özelliklere sahip olmayan sentetik, yüksek konsantrasyonlu asetik asit seyreltilerek elde edilir. Bununla birlikte, belirli bir keskin koku geliyor.

Beyaz sirke nasıl yapılır?

Ne olduğu ve bu ürünün çeşitleri var zaten söyledik. Şimdi sana tam olarak nasıl üretildiğini anlatmaya değiyor.

Doğal sirke elde etmek için hammaddeetil rektifiye alkol ve aynı zamanda üretiminin ikincil ürünleri olarak kullanılırlar. Ayrıca bu ürün genellikle elma ve diğer meyve sularından elde edilir. Mutfak uzmanları arasında, sirke beyaz şarabı özellikle popülerdir. Fermente edilmiş şarap malzemelerinden yapılır.

Alkol, özel sirkülasyon cihazlarında veya derin bir yöntemle asetik asit bakterileri tarafından oksitlenir.

beyaz masa sirkesi

Sentetik sirke gelince, onunDaha önce bahsedildiği gibi ana hammadde, doğal gazın kimyasal sentezi, çeşitli yan ürünler ve aynı zamanda ahşabın kuru distilasyonu sonucu üretilen asetik asittir.

Sentetik beyaz sirke, fotoğraf olduğuna inanılıyorBu yazıda sunulan, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemekte ve bu nedenle yemek pişirmede kullanılması istenmeyen bir durumdur. Bu ürün ev içi kullanım için daha iyidir.

Çeşitler ve sirke kullanımı

Bu veya bu hammaddenin kullanımına bağlı olarak, doğal sirke aşağıdaki tiplerden olabilir:

 1. Şarap. Bu ürün şarabın fermente edilmesiyle elde edilir. Bunun için meşe fıçılarda veya cam kavanozlarda tutulur. Beyaz şarap sirkesi nasıl kullanılır? Bu baharatın uygulanması farklıdır. Bununla birlikte, çoğu zaman çeşitli soslara eklenir.
 2. Meyve. Bu tür sirke, ekşi meyve sularından yapılır. Bir kural olarak, çeşitli içecekler, asitlendirici çorba, borsch, salata, özellikle, salata, mayonez oluşturma, sebze, vb korumak için kullanılır.
 3. Meyve ve böğürtlen. Bu tür sirke, meyve ve meyve şarabı fermente edilerek yapılır. Diğer bitkilerden en önemli farkı eşsiz bir kokuya sahiptir. Bu ürün çorba, haşlanmış sebze, salata, güveç vb.Beyaz sirke fotoğraf
 4. Malt. Bu sirke, bira mayası fermente edilerek üretilir. İngiltere'de çok popüler ve hemen hemen tüm yerel yemekler mevcut.
 5. Beyaz. Bu türün sofra sirkesi malt'a benzer. Bununla birlikte, daha kapsamlı bir temizlemeye tabi tutulur. Marinatlar ve çeşitli meyveler konserve için mükemmel bir üs olarak hizmet vermektedir.
 6. Pirinç. Bu tür sirke, pirinçten elde edilir ve giyinme salataları, yemek sosları, marine etleri için kullanılır.
 7. Kamışı. Adına göre, bu sirke şeker kamışından elde edilir. Sebze salatalarını ve diğer yemekleri doldurmak için kullanılır.

Sentetik sirke uygulaması

Beyaz sentetik sirke genellikleDoğal olarak, genellikle felaketle sonuçlanır. Sonuçta, böyle bir ürünün gıdalarda kullanılması tavsiye edilmez. Yasak yasak olmasa da.

Çoğu zaman beyaz sentetik sirke kullanılırev amaçları. Her türlü yüzeyi kirden temizler ve dezenfekte eder. Kullanım sırasında eldiven giyin. Aksi halde yanıklar cildinizde görünebilir.

Daha az konsantre beyaz elde etmek içinSentetik sirke, uygun şekilde seyreltilmelidir. Bunun için, farklı oranlarda sıradan su eklenir. Gıda amaçlı olarak, konsantrasyonu% 6'yı geçerse bu ürün kullanılmamalıdır.yerine daha beyaz şarap sirkesi

Sirkeyi başka nerede kullanırlar?

Yiyecek ve ev kullanımına ek olarak sirke kullanılır.ve diğer ihtiyaçlar için. Örneğin, halk hekimliğinde, bir kişinin vücudunu yüksek sıcaklıkta silmek için zayıf konsantrasyonda kullanılır. Ancak bunun için sadece doğal bir ürün kullanılmalıdır. Aksi halde, en güçlü alerjik reaksiyon ve yanıkları alma riskiniz vardır.

Sirke ayrıca ilaçlarda vekozmetoloji. Çeşitli ilaçlar, tentürler, merhemler, losyonlar, deodorantlar, tuvalet sularına eklenir. Ek olarak, böyle bir ürün, ev kimyasallarının üretiminde sıklıkla kullanılır.

Biri, beyaz sirkenin, hayvanların işlenmesinde geleneksel olmayan yöntemler ve tarım endüstrisinde toprağın asitleştirilmesi için kullanıldığını söylemez.

Yemeklerde sirke değişimi

Yukarıda belirtildiği gibi, çok sık pişirmebeyaz şarap sirkesi kullanın. Bu ürün mevcut değilse nasıl değiştirebilirim? Bunu yapmak için benzer türden başka çeşni kullanabilirsiniz. Örneğin, elma, baston, malt, meyve veya meyve ve meyve sirkesi. Ayrıca, bazı ev hanımları sentetik kökenli bir ürün kullanmaktadır. Ancak bunun için% 4-5 oranında seyreltilmesi tavsiye edilir.

Sentetik kullanmak istemiyorsanızsirke ve şarap ya da başka bir stokta yok, o zaman sıradan limon suyu kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, küçük bir parça taze narenciye kuvvetlice sıkılmalı ve gerekirse süzülmelidir. Bu meyve suyu, salataları doldurmak ve çeşitli soslar, mayonez ve diğer yemeklere eklemek için iyidir.şarap sirkesi beyaz uygulama

Yemek odasından ödeme yapmanız gerekiyorsasoda, limon suyu da kullanabilirsiniz. Bunun olmaması için, bu bileşen kefir gibi bir ekşi sütlü içecek tarafından iyi söndürülür. Ancak, bu yöntem her tür hamur için uygun değildir, ancak sadece bu süt ürününü içerenler için uygun değildir.

Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır 2019

Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır 2019

Related news

 • Rulo Poğaça Nasıl Yapılır
 • İbrahim Lincoln. Birleşik Devletler Başkanı ve köleliğin kaldırılmasındaki rolü
 • En iyi prezervatif. Modern doğum kontrolü gereçleri
 • Dağıstan: nüfus, tarih ve gelenekler
 • Baharatlı Tavuk Ve Polenta Tarifi

 • Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır


  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır

  Beyaz sirke - ne ve ne için kullanılır