Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 2019

Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 2019
17.10.2019

Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 58

Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl?

Bölgemizdeki mantarların kralı haklı olarak bir çörek (beyaz mantar) olarak kabul edilebilir. Her gerçek koleksiyoncunun hayali, bu doğal hazinenin bütünüyle dağılmasıyla bir takastır.

beyaz mantar yanlışYeni başlayanlar ayrıca ormanda kötü bir beyaz mantar bulabileceğinizi de bilmelidirler ki bunun kullanımı çok hoş olmayan sonuçlarla tehdit edebilmektedir.

Mevcut çörek stoku ile ayırt edilir veSağlam ayak, elastik kahverengi (ya da hafif sarımsı) bir şapka ve deneyimli bir kollektörün hiçbir şeyle karıştırmayacağı hassas bir mantar aroması. Zehirli bir çift, tüm bu işaretleri taklit etmek için iyi bir iş çıkarır, ancak yine de kolayca fark edilebilecek bazı "hileler" vardır. Dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın, çünkü beyaz mantar yanlıştır (acıdır), ara sıra yemek yemesi ciddi gıda zehirlenmesine yol açar.

Farklı aşırı zihniyetiniz varsa, o zaman"Sahte" çok acı olan küçük bir hamur parçasını deneyebilirsiniz. Ancak mantarın kökünü kesmek ve kesimin rengine bakmak daha iyidir. Kesimdeki bu çarkın bacağı mükemmel bir şekilde beyaz olurken, acı pembe bir renk tonu verir.

Ve bir tane daha işaret: Gerçek bir beyaz mantarda, bacağının zehirli muadili ile karakterize edilen net bir deseni yoktur. Şüpheniz varsa, kaputun iç kısmına bakın. Mantar tabakasının pembe rengi ile beyaz mantar yanlış tekrar ortaya çıkmaktadır, mantar ise sarıdır.sahte beyaz mantarın neye benzediği

Ama acıdan çok daha kötü olan şey, "şeytani mantar" olarak bilinen alt türdür. Bu hoş olmayan "incelik" in yalnızca bir gramında ciddi gıda zehirlenmesine neden olduğu garanti edilmektedir.

Ne yazık ki, onun da çok benzerasil akraba ve bu nedenle tecrübesiz mantar toplayıcıları genellikle onun şeytani kurnazlığının kurbanıdır. Aralarında olmamak için, ayağa yakından bakmanız gerekir. Şeytani beyaz mantarın, kapağın rengi ve görünümü ile mükemmel bir şekilde maskelenmiş olduğunu unutmayın. Ama kırmızı, sarı ve hatta mor renk tonu olan bacağı acemi bir mantar toplayıcıyı bile çabuk uyarabilir. Hiçbir durumda sepete böyle bir şey koymayın!

Kesimin rengine bakmak daha da güvenilirdir.hızla sadece pembe değil, zengin kırmızı olur. Ayrıca, harabeler üzerinde mantar satın almak (genel olarak tavsiye edilmez) dikkat etmelisiniz. Normal bir çörek otunun hoş bir mantar aromasına sahip olduğunu unutmayın. Zehirli akrabasının (özellikle eski olanın) belirgin bir hoş kokusu vardır.

yanlış mantar işaretleriBaşka bir sahte beyaz mantar,tarif etmek istedim, genellikle "Lehçe" denir. Yukarıda açıklanan çeşitlerin aksine, tamamen yenilebilir. Gerçek "mantarların kralı" nın aksine, kesimi hızla maviye dönüşür.

Ayrıca bacaklarının şekli çok daha doğru vedaha sorunsuz. Şapka koyu kırmızı veya kahverengimsi-kırmızıdır, bu da onu aynı zamanda diğer cinslerin diğer üyelerinden ayırt eder. Bu arada, kapağın iç tarafına bastığınızda, basınç yeri de maviye dönüşür.

Bu yüzden sahte bir beyaz mantarın neye benzediğini de öğrendiniz! Yazımızı okuduktan sonra onu sepete koyamayacağınızı umuyoruz.

Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 2019

Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 2019

Related news

 • Hindistanda sahte doktor Rajendra Yadav 21 kişiye AIDS bulaştırdı
 • Energizer - çok uzun süre çalışabilen piller
 • Ev otomobilini ayarlama yöntemleri ZAZ-968
 • Kişilik olma sürecinde hangi aşamalar geçer Kişilik olma süreci denir mi
 • Şimşek Mekkuin Lif Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı

 • Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 38

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl


  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 61

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 58

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 99

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 21

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 74

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 20

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 49

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 38

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 11

  Beyaz mantar yanlıştır: şu andan ayırmak nasıl 63