Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 76 08.03.2019, 02:46

Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır

Ortak insanlarda bektaşi üzümü "kuzey" denirüzüm ", hoş tadı ve kullanışlı özellikleri için gibi. Berry dikenli çalıların üzerinde yetişir. Meyveleri, sert ve yumuşak, küresel olarak şekil alırlar ve 40 mm zamanlarında uzanırlar. Renk paleti farklı: yeşil, mor, sarı ve hatta siyah.

yararlı daha bektaşi üzümü

Yemeklerde taze yiyebilirsiniz. Ayrıca bektaşi çok lezzetli ve sulu reçeller, hünnap, kompostosu, reçel ve şarap. Yaygın olarak kozmetik ve tıbbi amaçlı kullanılır. Erken bal bitkisi olarak da değerlidir. Berry ılıman iklime sahip orta kuşakta yetişir. Dünyada yaklaşık 1500 çeşit meyve vardır.

Menşe tarihi

Rusya'da bektaşi üzümü Kuzey Afrika'dan ithal edildive Batı Amerika. 11. yüzyılda başladığını yetiştirmek. O günlerde huş ağacı şapkası denirdi. Bir süre sonra, 17. yüzyılda seçkin şaraplar ve reçellerin hazırlanması için mülklerinde toprak sahiplerini büyütmeye başladı.

Bugün, dikenli çalılar üzerinde bulunabilirKafkasya, Orta Asya, Avrupa ve Ukrayna. Her yerde kendi sitelerinde hevesli bahçıvanlar ve kamyon çiftçileri yetiştirdi. Vahşi ormanlarda nadir meyva görülebilir.

bektaşi üzümü yararlı özellikleri

Kompozisyon ve kalori içeriği

Organik asitler, diyet lifi, mono- vedisakkaritler bektaşi üzümü içerir. Fetus için yararlı olan nedir? Her şeyden önce, kalori düşük - 100 gram başına 45 gram. Diyet, değerli bir diyet ürünü olduğu için dünyadaki diyet beslenme uzmanlarına dahil edilmesi tavsiye edilir.

Ayrıca, bir grup vitamin B'den zengin (B1,B2, B6, B9), vitamin A, E, C, pp. bakır, demir, manganez, kalsiyum, kalsiyum, iyot, sodyum, flor, bakır, fosfor ve potasyum sinek gibi organizma için yararlıdır makro-besleyiciler, bir yeri vardır. Molibden hemoglobin oluşumunda yer almaktadır ve amino asitlerin değişim sorumludur - Aynı zamanda, önemli bir iz element içermektedir.

Kan ve anemi kaybı ile bektaşi üzümü reçete edilir. Hala işe yarar mı diye soruyorsun? Bu, baskın miktarda bakır içeren birkaç tane meyve bitkisinden biridir. En iyi anti-radyan olarak kabul edilir, çünkü% 1.5 pektin içerir, bu da bir kişiyi radyasyon dalgalarından korur. Aynı zamanda kolesterol seviyesini düzenler, solunum sistemini ve sindirim sistemini iyileştirir.

Kimyasal bileşikler bektaşi üzümü bakımından zengindir. Çileklerde bulunan maddelerin tıbbi bileşimi ne kadar yararlıdır? bektaşi üzümü olan Kumarin, serotonin, basıncını düzenlemede yardımcı olur ruh artırır ve bir anti-tümör ajan, antosiyanin lökositoz azalır, tromboz önler. Bektaşi üzümü yararlı özellikleri paha biçilemez.

 bektaşi yararlı özellikleri

Bilerek, tıpta çok aktif olarak kullanılmaktadıramaçlar. Taze halde demir, fosfor ve bakır eksikliği varlığında gösterilir. Meyvelerin süsleri vücudu vitaminlerle doyurur. Bir diüretik ve cholagogue olarak, bektaşi üzümü kullanılır.

Fetüs ne kadar yararlı ve hangi hastalıkların altında tavsiye edilir?

Böbrek hastalıkları, kronik kabızlık vegastroehnterokolitah. Eser elementlerin şaşırtıcı bir kombinasyonu, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu ürün güçlendirici, hemostatik, tonik ve anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

İnfüzyonlar menstürasyonu normalleştirmek için kullanılır veyaprakları gelen et suyu, tüberkülozla yardım eder. Yoksunluk ve sedef hastalığı ile, püresi meyvelerinden losyonlar iyidir. Yağlı ciltlere bakım yapmak için bu meyvelerden özler kullanabilir veya peynir altı suyu ve kıvrılmış süt ilave edilerek besleyici maskeler yapabilirsiniz.

Bektaşi üzümü yüzünde sivilce ve iltihaplardan kurtulmaya yardımcı olur. Yararlı özellikleri harika - bu gerçek bir kraliyet dut. Meyveler birçok rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılır.

hasar

Enterokolit ve kolit, şiddetli ishal eşlik ederken, bektaşi üzümü kullanmak kontrendikedir.Related news

 • Dişleri Doğal Yöntemler ile Temizleme ve Beyazlatma
 • Sıcak Çikolata Saç Rengi ve Modelleri
 • Pelmeni Tarifi Videosu
 • Eski Araba Lastiklerini Ev ve Bahçe İçin Yeniden Değerlendirme
 • Fiyonklu Bebek Patiği Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 27

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır


  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 15

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 52

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 86

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 85

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 40

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 49

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 25

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 14

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 11

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 14

  Bektaşi üzümü: erkeğin meyvesi ne kadar yararlıdır 40