Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 2019

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 2019
20.07.2019

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 36

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar

Banyo yüksek standarttanem. Ekstraksiyon fanları aşırı nemli havayı çıkarmak için kullanılır. Banyolarda, çıkış kanallarının yerine bağlı olarak genellikle duvar veya tavan modelleri kullanılır. Çoğu zaman plastikten imal edilirler, basitçe monte edilirler ve çekici bir görünüme sahiptirler.

banyolar için egzoz fanlarıEgzoz fanları türüne göreBanyolar eksenel ve santrifüj olabilir. Eksenel modeller daha yaygın olarak dağıtılır: motor eksenine bıçaklı bir pervane takılır. Bıçakların hareketinden dolayı hava ön taraftan emilir, cihazdan geçer ve odadan çıkarılır. Bu tip fanlar, 3 metreden daha uzun olmayan bir yatay bölüme sahip hava kanallarına veya sokağa açılan serbest açıklıklara monte edilir. Kanalların uzun bir uzunluğu varsa ve eksenel modellerin gücü yeterli değilse, santrifüjlü fanlar kullanılır. İki parçadan oluşuyor: bir gövde ve salyangozlu bir türbin. Bu modellerin bakımı kolaydır, harika bir güce sahiptir ve aynı zamanda bu egzoz fanı sessizdir.

banyo için egzoz fanıHayranların birçok modeli vardır, boyutları ve görünümleri farklı olabilir ve son zamanlarda kullanımlarını daha konforlu hale getiren ek işlevler vardır:

 • Zamanlayıcı ve hareket sensörü. Zamanlayıcı, ayarlanan süreye bağlı olarak, kapattıktan sonra cihazın çalışmasına devam etmenizi sağlar. Hareket sensörü, odadaki insanlar belirdiğinde / kaybolduğunda üniteyi açar / kapatır.
 • Hidrostatik ile donatılmış banyolar için ekstrakt fanlar bulunmaktadır. Parametreleri değiştirirken otomatik olarak belirli bir nem seviyesini korumanıza izin verir.
 • Sabit havalandırma fonksiyonu. Normal nem değerlerinde, fan minimum devirde çalışır ve nem seviyesinde bir artışla çalışma modu maksimum değerlere geçer.
 • Sıçramalara karşı korumalı modeller var, ön panelde bir saat var. Böyle bir model duşa monte edilmişse, işe ya da toplantıya geç gelmesi zordur - zaman gözünüzün önünde sürekli olarak görünür.
 • Banyo için satılık egzoz fanıÇekvalfli odalar. Birden fazla fanı bir havalandırma kanalında ortaya çıkarsa, bu uygundur: koku (örneğin banyo ve mutfaktan) karışmaz.

egzoz fanı gürültüsüz

Banyolar için sıklıkla egzoz fanlarıBu gibi çeşitli fonksiyonların bir kombinasyonunu içerir. Bu "akıllı" modeller bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Ancak bunların maliyeti standart modellerin fiyatını aşıyor.

Fanın gücünü doğru seçmek için,odanın hacmini bilmeniz gerekiyor. Bulunan hacim, odadaki havanın nemi normalleştirmek için kaç kez değişmesi gerektiğini gösteren bir göstergeyle çarpılmalıdır. Banyo için, 3 ila 8 arasındadır. Örneğin, banyo hacmi 20 m ise3minimum fan gücü 20x3 = 60 olacakW, maksimum - 20 × 8 = 160 W Nemli havadan daha hızlı kurtulmak için, maksimum değere yakın bir güce sahip modellerin seçilmesi tercih edilir.

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 2019

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 2019

Related news

 • Yakadan Başlama Küçük Deniz Dalgası Örneğinde Kurdele Süslemeli Çocuk Elbisesi Yapımı. 1 yaş
 • Yandexteki arama geçmişini nasıl silebilirim: öneriler
 • Ayakkabı Kokusunu Gidermenin Yolları
 • Derya Tuna Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Muz kokteyli - iyi ve tat

 • Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 25

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar


  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 57

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 42

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 74

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 27

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 44

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 55

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 38

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 31

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 81

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 47

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 11

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 80

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 52

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 85

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 50