Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar

18.04.2019

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 54

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar

Banyo yüksek standarttanem. Ekstraksiyon fanları aşırı nemli havayı çıkarmak için kullanılır. Banyolarda, çıkış kanallarının yerine bağlı olarak genellikle duvar veya tavan modelleri kullanılır. Çoğu zaman plastikten imal edilirler, basitçe monte edilirler ve çekici bir görünüme sahiptirler.

banyolar için egzoz fanlarıEgzoz fanları türüne göreBanyolar eksenel ve santrifüj olabilir. Eksenel modeller daha yaygın olarak dağıtılır: motor eksenine bıçaklı bir pervane takılır. Bıçakların hareketinden dolayı hava ön taraftan emilir, cihazdan geçer ve odadan çıkarılır. Bu tip fanlar, 3 metreden daha uzun olmayan bir yatay bölüme sahip hava kanallarına veya sokağa açılan serbest açıklıklara monte edilir. Kanalların uzun bir uzunluğu varsa ve eksenel modellerin gücü yeterli değilse, santrifüjlü fanlar kullanılır. İki parçadan oluşuyor: bir gövde ve salyangozlu bir türbin. Bu modellerin bakımı kolaydır, harika bir güce sahiptir ve aynı zamanda bu egzoz fanı sessizdir.

banyo için egzoz fanıHayranların birçok modeli vardır, boyutları ve görünümleri farklı olabilir ve son zamanlarda kullanımlarını daha konforlu hale getiren ek işlevler vardır:

 • Zamanlayıcı ve hareket sensörü. Zamanlayıcı, ayarlanan süreye bağlı olarak, kapattıktan sonra cihazın çalışmasına devam etmenizi sağlar. Hareket sensörü, odadaki insanlar belirdiğinde / kaybolduğunda üniteyi açar / kapatır.
 • Hidrostatik ile donatılmış banyolar için ekstrakt fanlar bulunmaktadır. Parametreleri değiştirirken otomatik olarak belirli bir nem seviyesini korumanıza izin verir.
 • Sabit havalandırma fonksiyonu. Normal nem değerlerinde, fan minimum devirde çalışır ve nem seviyesinde bir artışla çalışma modu maksimum değerlere geçer.
 • Sıçramalara karşı korumalı modeller var, ön panelde bir saat var. Böyle bir model duşa monte edilmişse, işe ya da toplantıya geç gelmesi zordur - zaman gözünüzün önünde sürekli olarak görünür.
 • Banyo için satılık egzoz fanıÇekvalfli odalar. Birden fazla fanı bir havalandırma kanalında ortaya çıkarsa, bu uygundur: koku (örneğin banyo ve mutfaktan) karışmaz.

egzoz fanı gürültüsüz

Banyolar için sıklıkla egzoz fanlarıBu gibi çeşitli fonksiyonların bir kombinasyonunu içerir. Bu "akıllı" modeller bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Ancak bunların maliyeti standart modellerin fiyatını aşıyor.

Fanın gücünü doğru seçmek için,odanın hacmini bilmeniz gerekiyor. Bulunan hacim, odadaki havanın nemi normalleştirmek için kaç kez değişmesi gerektiğini gösteren bir göstergeyle çarpılmalıdır. Banyo için, 3 ila 8 arasındadır. Örneğin, banyo hacmi 20 m ise3minimum fan gücü 20x3 = 60 olacakW, maksimum - 20 × 8 = 160 W Nemli havadan daha hızlı kurtulmak için, maksimum değere yakın bir güce sahip modellerin seçilmesi tercih edilir.

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar

Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar

Related news

 • Müslüm filminin yapımcısına dava açıyor
 • Birkaç Dakika İçinde Havalı Bir Topuz Yapılışı
 • Çikolata Soslu Kek Tarifi
 • Şarfan Derviş
 • İlginç Bir Saç Kesim Yöntemi

 • Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 76

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar


  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 95

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 36

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 67

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 94

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 22

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 24

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 7

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 13

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 29

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 64

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 28

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 54

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 48

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 37

  Banyolar için egzoz fanları: tipleri ve ek fonksiyonlar 21