Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 98 20.01.2019, 18:31

Balashikha'nın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam

Balashikha, Moskova'nın önemli bir sanayi merkeziBölgede, bölgedeki liderlerden biri konut inşaatı açısından. Birçoğu için, bu şehir, mükemmel sosyal altyapısı ve sermayeye coğrafi yakınlığı nedeniyle çekicidir. Yazıda, sadece şehrin değil, aynı zamanda resmi simgelerini de kısaca anlatacağız. Arlashikha bayrağı ve arması neye benziyor?

Balashikha: şehrin kısa bir portresi

Balashikha Moskova'nın orta kesiminde bir şehirdirdoğrudan Moskova'ya sınırlanan bir alan. Batı kısmı kısmen Moskova Çevre Yolu'ndan geçiyor. Balashikha, federasyonun merkezlerinin merkezi olmayan, Rusya'nın en büyük beş kentinden biridir. Bugün yaklaşık 430 bin kişi burada yaşıyor.

Arlashikha arması

Balashikha, Meshcherskaya'nın içinde yer almaktadır.çam ve karışık ormanlarla çevrili alçak araziler (orman yolları neredeyse tüm kentsel alanlara ayrılmıştır). Yerleşim 1830 yılında kuruldu ve uzun bir süre Rusya'da tekstil endüstrisinin en önemli merkezi olarak kaldı. Bugün, Moskova bölgesinin en gelişmiş (ekonomik) şehirlerinden biridir. Kriyojenik ekipman, yükleyici vinçler, beton karıştırma tesisleri, plastik ürünler üretmekte, bazı uçak ve helikopter türlerini tamir etmektedirler.

Kentin isminin kökeni hakkındabirkaç versiyon var. Bunlardan birine göre, Türk kökenli “Balash”, diğeri ise Kaluga bataklığı (diyaliz adı "balakh" olan bir bitki) ile ilişkilidir. Bazı araştırmacılar şehrin adını ünlü Rus general ve arazi sahibi AD Balashov'un adıyla birleştiriyorlar.

Şehrin sembolleri

2015 sonbaharında resmi olarak isteyen herkesgüncellenmiş bayrak ve Balaşikha'nın armağanlarını sundu. Bu güncelleme öncelikle daha önce bağımsız bir yerleşim yeri olan Zheleznodorozhny kentine katılım ile ilişkilendirilmiştir. Buna göre, Balashikha'nın yeni bayrağı ve arması iki kentin hanedan sembollerini birleştirdi - yürürlükten kaldırıldı ve şimdi mevcut. Bunlar:

 • pergeli;
 • dişli çark (pinyon);
 • ağaç dalı;
 • bir çan ile ark kemer;
 • yükselen güneş;
 • ve demiryolu yolu.

Kentsel sembollerin yeni bir konseptini geliştirmek,Hanedancılar yerel halkın tüm isteklerini ve önerilerini dinledi ve göz önünde bulundular. Ayrıca, her iki yerleşimin tarihini ve özelliklerini derinlemesine incelediler. Bu nedenle, Balashikha'nın bayrağı ve arması son derece ilginç ve bilgilendirici çıktı.

Balashikha bayrağı

Balashikha'nın resmi simgelerinden biribayrağı. Klasik boyut 2: 3 olan dikdörtgen standart bir paneldir. Bayrak bezi şekil ve boyut kısımlarında dört özdeştir. İkisi kırmızı, ikisi mavi. Bayrağın karşıt kısımlarında, grafik elemanlar (şekil) tekrarlanır.

Balashikha arması olan demektir

Kırmızı alanlar tarihsel sembolleri tasvir ediyorBalashikha uygun: pusulalar, bir dişli parçası ve bir ağacın bir parçası. Bütün bu rakamlar sarı. Mavi alanlarında bir çan ve bir yükselen sarı güneş ile beyaz bir at kemeri vardır. Bunlar Zheleznodorozhny'nin şimdi ortadan kaldırılmış yerleşiminin geleneksel sembolleri.

Balashikha'nın bayrağı için renkler şans eseri seçilmemiş. Dolayısıyla, kırmızı renk tonu emeği ve cesareti, sarı zenginlik ve cömertliği ve mavi - samimiyeti, saflığı ve yeniden doğuşu sembolize eder.

Balashikha arması - bu ne anlama geliyor?

Şehir arması bir kalkanıdırFransız tipi. Aynı boyutta dört dikdörtgen alana ayrılmıştır. Renk tasarımına ve grafik objelerin seçimine göre, Balaşikha'nın modern arması pratik olarak bu şehrin bayrağından farklı değildir. Sadece tek bir detay var. Silahlarda, bayrakların aksine, ek bir rakam var - demiryolu yolu.

Balashikha arması

Balaşikha'nın modern armasıyla mevcut tüm imgeler neler? Her şey gerçekten çok basit:

 • Pusulalar, yerel bilimsel ve teknik başarıların bir sembolüdür;
 • dişli kentin gelişimini sembolize eder (temel olarak endüstriyel);
 • Ağacın dalı, Balaşikha'nın Moskova'nın sözde yeşil bölgesine girdiği gerçeğini ima ediyor;
 • Yükselen güneş, bilgi ve gelişme arzusunun klasik bir sembolüdür;
 • beyaz yol, 1862'de burada atılan bir demiryolunun görüntüsüdür;
 • çan ile bir at kemeri, şehrin Moskova ve Nizhny Novgorod'u bağlayan antik yol üzerinde durduğu doğrudan bir ipucudur.

Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlamGoruntuler galeriler

Related news

 • Zayıflatan Elma Çayı Videosu
 • ÖRGÜ BAĞLAMALI AJUR MOTİFİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • İşaret parmağı yüzük parmağından uzun olan kadınlar aldatmaya daha meyilli

 • Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 88

  Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam


  Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 57

  Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 34

  Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 3

  Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 3

  Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 37

  Balashikhanın bayrağı ve arması: açıklama, tarih, anlam 86