Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları 2019

Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları 2019
Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları

Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları

Bakır saç rengien çok kimlere yakışır? Aslında bu soruya cevap vermek zor ancak bakır saç rengi en çok açık tenli bayanlara yakışır. Soluk benizli kadınların canlı görünmesini sağlar. Bakır saç tonu kızıl rengi tonlarının bir tercihi olup, 2019 yılı itibari ile gittikçe kadınlar arasında trend olmaya başlamıştır.Bakır saç tonları ateşli kızıl bakır, kızıl kahve bakır, çilek bakırı ve kumral bakır gibi tonları olarak farklı hanımların farklı saç isteklerini karşılamaktadır. Cilt ve göz renginize en uygun bakır tonu hangisi olabilir? Bunu anlayabilmek için öncelikle bilir bir kişi ile konuşmakta fayda var.

Bakır saç rengi

Bakır Saç Rengi

Aslında bu rengi çoğumuz ekranlarda yer alan Kiralık Aşk dizisindeki Elçin Sangu’dan ilham alarak beğendik.Ancak bakır rengi tercih ederken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar var.Herşeyden önce bu rengin tonları var.Peki nedir bubakır tonları?

  • Ateşli bakır
  • Bakır kızılı
  • Kızıl kahve
  • Çilek kızıl
  • Kumral bakır

gibi bu seriyi ve tonları açmak mümkün.Tabi burada dikkat etmeniz gereken nokta ise cildinizin tonu ve göz renginiz oluyor.Son dönemlerde tarçın bakır biraz daha ön plana çıkan bir ton.

Bakır saç tonları nasıl elde edilir?

Kabul edelim ki bu renk,saçlara ve görünümünüze bir parlaklık katıyor.Gösterişi ile de oldukça tercih edilebiliyor lakin bakır rengi evde ben bu rengi elde edebilirim iddiasıyla uygulanabilecek bir model değil.Mesela, bu rengi saçınıza uygulamak istiyorsanız kesinlikle,evde kendi imkanlarınızla değil de,bir kuaförde ve güvenebileceğiniz birine uygulatmanızda yarar var.Keza bu rengi elde ettikten sonra da kuaförünüzü belli aralıklarla ziyaret etmeniz gerekecek.Yani öyle sıradan bir renk değildir bakır renk.

Doğal bakır tonlarında saçlara sahip değilseniz ilk önce boyatmanız gerekiyor

Şu anki saç renginiz açık kumral,sarı ya da açık kahve gibi tonlardaysa şayet,bakır rengine geçiş yapabilmeniz mümkün görünüyor.Ancak koyu tonlarda saça sahipseniz,öncelikle açma işlemi uygulanması gerek.Açma işleminden sonra bakır rengi saça uygulanabilir.Bununla birlikte,koyu kestane saça sahipseniz de,tek bir işlemle saçlarınız açılmayabilir ve kademeli olarak bu renge geçmeniz gerekebilir.

Bakır renk elçin sangu

Bakır saçların bakımı nasıl yapılmalı?

Boyamadan sonra saçlarınız yaklaşık 2 hafta süreyle parlak ve canlı bir görünümde olacak.2 haftanın sonrasında ise yavaş yavaş uygulanan boya akmaya ve renk daha bir mat gözükmeye başlayacaktır.Bu aşamada ise kullanmanız gereken saç cilası olacaktır.Keza saç cilaları hızlı akan ve renk değişimi yaşayan renklerde kurtarıcı bir üründür.Saçınızı canlandırır ve renk eski haline dönmeye başlar.Peki bunu evde uygulayabilir misiniz?Cevap evet.Ancak yine de tavsiyemiz şu olacak.Burada konu saçlarımız ve işi şansa bırakmaya hiç gerek yok.

Bakır Saç Kimlere Yakışır?

Özellikle ela ve kahverengi gözleri olan bayanlarabakır saç tonlarıson derece uygun olur. Daha önce saçlarınızı hiç boyamadıysanız ve saçlarınız koyu renkli ise saçlarınızı biraz olsun açmanız gerekecektir. Bunun için genellikle kuaförlerde kimyasal içerikli maddeler var. Fakat bu maddenin saçta fazla kalması bir takım saç sorunlarına yola açabilmektedir. Bunun için doğal olan yöntemler vardır.

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Örneğin papatya çayı gibi. Eğer farklı yollar denemek isterseniz bunu araştırmadan yapmaya kalkmayın.Bakır saç renginin koyu tonlarıaçık tenli bayanlara çok güzel oluyor. Fakat açık ve ateş tonları daha çok hafif buğday tenli hanımlara güzel durur.

Esmerlere bakır saç yakışır mı?

Aslında burada yakışır ya da yakışmaz diye net bir cevap vermek çok zor.Çünkü bu rengin yakıştığı kişilerde belli başlı kriterler var.Örneğin;bakır saç rengi içerinde yer alan ateşli bakır ya da kızıl bakır olarak adlandırılan tonlar,açık bir ten rengine sahip bayanlarda harika görünebilir.Bu durumda esmer ten rengine sahipseniz veya bronzlaşmışsanız bu renk size çok güzel gitmeyebilir.Bakır renk aynı zamanda göz rengini de ön plana çıkarır.Aşağıda esmer tenli bakır saç rengine sahip ünlüleri görebilirsiniz.

esmer bakır saç rengi

Bakır saç için makyaj

Bu sorunun yanıtı da kesinlikle sade bir makyaj olacaktır.Çünkü tüm ilgi saçlarınızda olacak.Bu nedenle yapılacak olan makyaj da yüz hatlarını belirginleştiren,yüz kontürü ardından allık ve doğal tonlarda ruj uygulanmış basit bir makyaj olmalıdır.Göz farı tercih ederken de turuncu,şeftali ve somon renk tonları uygun olacaktır.Bunun yanında eyeliner ve maskarayı zaten söylemeye gerek yok.

Bakır Tonlarını Tutturmanın Yolları

Bakır saç renklerini tutturmanın yolları diğer renkleri tutturmak ile yöntemler. Öncelikle saçlarınızı açmak için kimyasal yöntemler denemek istemiyorsanız boyayı saçınıza bol sürüp fazla bekleyebilirsiniz. Eğer fazla beklemek istemiyorsanız, saçlarının rengini açıp boyayı öyle kullanabilirsiniz.Bakır saç tonuoldukça kolay bir renktir. Ama çabuk aktığı için sık sık aynı tona saçları boyamak gerekebilir. Bunun için ilk boyamadan on beş gün sonra tekrar boyamalısınız.


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları 2019

Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları 2019
Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları


Bakır Saç Rengi Ve Göz Alıcı Tonları