Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır 2019

Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır 2019
Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır


Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır?

Fatih Bildirici Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır?

Aksesuar ve bahçe peyzajı öğelerinin kullanımı bahçelerin daha renkli, daha keyifli mekanlar haline gelmesini sağlayan en önemli faktörlerdir. Bahçe hazırlanıp bakımı yapıldıktan sonra aksesuarların seçilmesi ve düzenlenmesi gerekir. Boyutlarına göre seçilen aksesuarlar ve tasarım ürünleri farklılık gösterebilir. 

Bahçe peyzajında en önemli objeler bahçe mobilyaları ve aydınlatma ürünleridir. Bahçe mobilyalarının modern çizgilere sahip, ahşap veya ahşap görünümlü ürünlerden seçilmesi özellikle büyük bahçelere hoş bir görünüm katacaktır. Ayrıca renkli ve canlı süslemeler de kullanılabilir.

Aydınlatma öğelerinin çok büyük olmamasına dikkat edilir. Keskin ışıklar yerine loş özellikli olanların tercih edilmesi geceleri daha hoş bir görünüm sağlar. Ayrıca fosforlu taşlarla süslenen bir yürüyüş yolu da hem aydınlatma hem de peyzaj açısından daha etkili olacaktır.

Şemsiyeler, duvar ve bahçe çiçekleri, küçük süs havuzları ve salıncaklar görünüm açısından bir bütünlük taşımasına dikkat edilerek bahçe düzenlemesinde kullanılabilir. Bunların yanı sıra bahçenin biraz daha kenarda kalan kısmında kesme taşlardan ve etrafına döşenecek çakıllardan oluşturulacak barbekü bahçelere hem hoş bir görünüm hem de fonksiyon kazandıracaktır.

Barbekünün yanı sıra bahçenin bütünlüğüne dikkat edilerek hazırlanmış ahşap veya kesme taşlardan bir kamelya bulunması içerisinin de kullanıcıların zevkine göre işlevsel bir şekilde dizayn edilmesi bahçeye fonksiyon kazandıracak öğelerdendir.

Küçük bahçelerin dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Küçük bahçelerde ise özellikle bahçe mobilyaları, aydınlatmalar, duvar çiçekleri, süs havuzu gibi aksesuarlar boyutlarına ve bütünlüğüne dikkat edilerek yerleştirilebilir. Aydınlatma seçerken güneş enerjisi depolanıp gece kullanabilen aydınlatmaların seçimi doğal kaynakların etkili kullanımı ve enerji tasarrufu yönünden katkı sağlar.

Rengarenk çiçekler, farklı tonlarda kullanılacak çimler ve şekillendirilebilecek çam gibi ağaçlar da hem doğallık hem de hoş bir görüntü sağlar. Ayrıca yürüyüş yollarının ve eğer yeterli alan varsa kesme taşlardan yapılmış merdivenlerin kenarına canlı tonlardan seçilmiş vazoların içerisinde küçük çiçeklerin sıralanması da hoş bir görünüm katar.

Dekorasyonu yapılacak büyük bir bahçeyse meyve ağaçları çiçek açtıklarında ve meyve verdiklerinde ortama renk katacağı için kullanılabilir. Aromatik dokusu ve kokusu ile özellikle limon ağacı gibi ağaçlar uygun iklim şartlarında tercih edilebilir.


Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır 2019

Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır 2019

Related news Bahçe Aksesuarları Nasıl KullanılırBahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır


Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır


Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır


Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır


Bahçe Aksesuarları Nasıl Kullanılır