Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir 2019

Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir 2019 Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michael'a nasıl dua edilir?

Ortodokslukta, meleklerin kültleri yaygındır.ya da çağrıldıkları gibi, göksel eterik güçler. İkincisinin hiyerarşisinin lideri ve başı, ikonografik görüntüsü aşağıda bulunan Archangel Michael'dır. Bu İbranice ad "Allah gibi kim" anlamına gelir. Yirmi asırdan beri, popüler kilise kitlelerindeki yüceliği, Doğu Hristiyanlığın manevi pratiğinde yerini alarak büyüdü ve güçlendi. Archangel Michael'a nasıl dua edeceğimiz hakkında, bu yazıda konuşacağız.

Her gün için Archangel Michael dua

Archangel Michael'ın günlük saygıları

Bütün dua metinleri arasındaBaşmelek Michael'den bahseder, her gün için dua en yaygın olanıdır. Varyantlarının birkaçı var, ama biz burada Rusçaya çevirilerden bahsedeceğiz.

Archangel Michael'a günlük dua metni

Ey Rab, büyük Tanrı, Kral, başlangıcı olmayan! Hizmetkarlarına yardım etmek için başmelek Michael'ı gönder.
Tüm görünür ve görünmezden koruyalım, başmelekdüşman. Oh, Tanrı'nın büyük Başmelek Mikaili! şeytanların Destroyer benimle kavga tüm düşmanları zapt ve kalplerine kötülük bastırmak için, koyun gibi bunları yapmak. Onları parçalayın, rüzgar gibi külleri üfler. Oh, Tanrı'nın büyük Başmelek Mikaili! Altı Kanatlı başta cetvel ve göksel konağın komutanı - CHERUBİM ve Seraphim temptations, sıkıntı ve acıları benim yardımı. Çölde ve denizde sığınağım ol. Oh, Tanrı'nın büyük Başmelek Mikaili! Beni duyduğunuzda, bir günahkar size dua ve seni çağıran, şeytanın enticements beni sunun. Benim şimdiki yardım ol ve tüm beni tarafından direnmek fethetmek Kutsal ve Rab, Kutsal Bakire Meryem dualar ve tüm azizlerin Haç Hayatveren! Oh, Tanrı'nın büyük Başmelek Mikaili! Beni, günahkar (isim) Yardım ve kötü birinin düşman dalkavukluk kadar bütün kötülüklerden, deprem, sel, yangın, savaş ve yanlışlıkla ölümden beni serbest şimdi ve sonsuza dek, her zaman beni teslim ve yaşları yaşları şöyle. Amin.

başmelek Michael çok güçlü savunma

Archangel Michael için günlük dua kökeni

Bu, Archangel Michael'ın kilisenin koğuşunda aldığı vahşet. Bu baskının her günkü duası, 16. yüzyılın köylü ortamından gelen bir halk namazının çevirisidir.

Ancak, orijinal metnin bir sürümü vardır.Bu namaz Çar Korkunç Ivan adlı Parthenius Urodivogo tarafından yazılan kanon melek korkunç valinin son dua olarak görev yaptı. Sen değil tüm katılıyorum. Bazı tarihçiler düşündürmektedir Başmelek sevk metin, - opravoslavlivaniya önemli işlemlerden sonra Eski Kilise Slav çevrilmiş Katolik dua. Bunun dolaylı bir argüman bu duayı bulunmuştur liste XVI yüzyılın ortasında daha geçe almasıdır.

Başmelek Michael fotoğraf

Archangel Michael kült: Duadan komploya

Bu rolün oynadığı unutulmamalıdır.Rus toplumu Başmelek Mikail, - her türlü düşmana ve talihsizliğe karşı çok güçlü bir savunma. Bu, gerçek ibadet pratiğinin halk bilincinde komploların uygulanmasına hızlı bir dönüşüme yol açtı. Bu nedenle, sıklıkla Başmelek Mikailinin sözünü ettiği metinler (her gün için dua bir istisna değildir) sadece dua kitaplarını ve ayin kitapları içermez, aynı zamanda çeşitli komplo ve büyülerin listelerini de içerir. Bu tür şeyler, kilisenin doğrudan kınanmasına rağmen, Rusya'da her zaman popüler olmuştur. Aslında, Ortodoksluk ve halk büyüsü, insanlar arasında uyumlu bir şekilde bir arada bulunmuş, birbirini doldurmuş ve kültürel gelişmeyi teşvik etmiştir. Örneğin, köy şifacıları ve şifacıların etkisi olmadan değil, Archangel Michael kilise dindarlığı üzerinde nüfuz kazanmıştır. Muhaliflerine iktidarında verdiği çok güçlü savunma, onu kilisenin yakınındaki folklorun favori karakterlerinden biri haline getirdi. Böylece, Ortodoks Kilisesi'nde onurlandırılan melek dünyasının diğer karakterleri arasında özel bir pozisyon edinmiştir.

Bu duaya ait bazı listeler eşlik ediyorpostscript tarafından. Diğerleri arasında, bu namazı okuyan kişinin, okuma gününde, şeytan, kötü ruhlar, düşmanların kızgınlıklarından kaçacak ve kalpte ve ruhta büyük bir neşeye sahip olacağı söylenir. Ve eğer bir kişi bu namazı okuduğu gün ölürse, ruhunun kurtarılması ve cehennemden kurtarılması garanti altına alınacaktır.

Elbette, bu Ortodoks olmaktan uzaknamazın yorumlanması, kilisede kişisel dindarlık ön plana çıktığı için, yani İsa'da yaşam denen şeydir. Bununla birlikte, eğer ruhun güvenliği, sevinci ve hatta kurtuluşu sadece bu namazın günlük okumasıyla garanti altına alınmışsa, o zaman böyle bir dindarlık ve genel olarak kilisenin kendisinde ve kutsallarında ne anlamı var?

Ne yazık ki, bu tür batıl tutumHıristiyan yaşamının bileşenleri kilise çiti, özellikle de ağıt arasında nadir değildir. Bununla birlikte, metnin kendiliğinden hareket eden gücünü ortaya koyan yaklaşım, gerçek Hıristiyan ruhaniyetine tamamen yabancıdır.

Başmelek Michael patron

Archangel Michael için modern dualar

Archangel Michael için dua varyantları, kimBugün yayılıyorlar, birbirlerinden çok farklılar. Çoğu zaman, tutarsızlıklar çevirilerde hatalar ve Slav metinleri modern Rus diline yaklaştırmak için yapılan girişimlerden kaynaklanır. Tüm farklılıklar, bu nedenle, sonlar ve değiştirilebilir eş anlamlılar arasında bir farkla sona ermektedir.

Başkan için dua

Son birkaç yılda, seçeneklerden birinamaz, kişisel patronu belli bir nedenle başmelek Mikail olarak kabul edilen Rusya cumhurbaşkanı ile temas kurmaya başladı. Göksel komutanın başkanı için her gün namaz, resmi onay ve nimet olmamasına rağmen, tapınaklar ve manastırlar aracılığıyla yayılır.

Bu basımda soyadı ve ismi belirtilmiştir.görevdeki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin. Mesela: "Tanrım, büyük kral, baştan başlamadan, O, Yüce, senin başmelek Mikailin yardımcısı Michael'a yardım et."

Archangel Michael Beadwork

Michael'ın (Archangel) sorumluluk alanları

Azizler arasındaki kilise geleneğinde bir sır değilBir çeşit işbölümü var. Yani, her aziz, bunun ya da insan yaşamının küresinin bir hamisi. Bu gelenek melek kuvvetleri tarafından göz ardı edilmemiştir. Başmelek Mikail de buna dahil. Göçmen ev sahibinin bu kılıcı kimin patronu? Elbette, bu askeri sınıf ve onunla ilgili her şey - ordu, askeri sanayi vb. Ama her şeyden önce Başmelek Michael ticaret ve ticaretin patronu. Bu nedenle aşağıda, büyük başmeleklerin dünyadaki işlerine destek vermek isteyen girişimcilere inanarak okuduğumuz uygun duaların çevirisini yapacağız. Öte yandan, böylesi bir görev dağılımı, Hıristiyanlıkta oldukça koşullu bir şeydir ve özünde ona yabancıdır. Aslında, herhangi bir aziz herhangi bir şey için dua edebilir. Aynı prensip, aynı zamanda Başmelek Mikail'in istisna olmadığı melek kuvvetler için de geçerlidir. Boncuk, bisiklet, bina, sağlık, evlilik, ebeveynlik ile nakış - tüm bu Tanrı'nın hizmetkarı için dua edilebilir.

Başmelek Michael Katolik namaz

Archangel Michael Ticaretinin Patronu: Her Günün Ticareti İçin Bir Dua

Oh, Tanrı'nın büyük Başmelek Mikaili! Alçakgönüllülüğümde, Tanrı'nın nimetlerini rica ediyorum, Allah'a rahmetlerimi kutsamakla, dünyaya malların satın almasını ve satılmasını, onlara ihtiyaç duyanlara satmayı taahhüt ettiğim işlerim ile kutsayabilirim. Yardımınıza ve şefkatinize bağlı olarak bana inanç dolu bir hayat yaratın! Cennetsel Baba'nın iradesini memnun edecek, bana yeryüzündeki devletle yetinebilmek için yeterince kâr ve gelecek yüzyılda Rabbimiz İsa Mesih'in merhametini kaybetmemek için bana yeterli zenginlik kazandı. Senin için, ah, Tanrı'nın Başmelek Mikaili, ben ağlıyorum. İlk önce beni kurtardın ve beni korudun ve beni günah işlememem için korudun. Gelecekte inanca karşı gelemem! Beni şimdi duy ve kurtarmaya gel! Çok çalıştım ve suçun olmadığı dürüst ellerimin farkındasın. Tanrıya merhamet etmesini isteyin, ancak kutsal sözüne göre eserleri bana göre ödüllendirin. Tanrı'ya hizmet ederek, rahatça yaşayabilmem için doğumla dolu ellerin doldurulmasına izin verin. Tanrı’nın büyük baş meleklerinden biri olan benim için yakaladığım yer, Rab’ye şükranları için işçilerime göre dünyasal mallar bahşedebilir. Amin.

Başmelek Mikail - şeytanın savunucusu

Kilise geleneği kafayı anlatıyormelekler Şeytan'ın ve düşmüş ruhların ana düşmanıdır. Michael'ın adı, bu eski apokefal efsanenin damgasını taşımaktadır. Buna göre şeytan bir zamanlar parlak bir melek ve hatta Tanrı'nın sağ eli Dennitsa'dır. Ancak, Tanrı'nın meleklerden önce yücelttiği adamı kışkırtmaktan gurur duydu. Pride, Dennitsa'yı En Yükseklere karşı isyan etmeye yönlendirdi. Sonra kendisi de Tanrı gibi olacağını ve tahtını Tanrı'nın yıldızlarının üzerine koyduğunu söyledi. Ondan sonra, meleklerin üçte biri ortadan kayboldu. Ancak bu zorlu ifadeyi duyan baş meleklerden biri, “Tanrı gibi kimdir?” Diye haykırdı ve Yüce'ye sadık kalan melek lejyonlarına önderlik etti. Bunun anısına, "Tanrı gibi olan", yani İbranicede Michael olarak adlandırıldı. Bu yazıda, bu yazıda yer alabilen bir fotoğraf olan Archangel Michael'ı betimleyen demonobortsa. Bu nedenle, Hıristiyanlar genellikle iblis ve büyücülükten korunmak için ona da dua ediyorlar.

Ticaret için her gün Archangel Michael dua

Şeytanın Başmelek Mikailine Namaz

Başmelek Michael! Bize, günahkarlara (isimler) yardım edin ve bizi, büyük kötülükten, şeytani düzensizlikten, şeytani sapıklıktan ve şeytani saplantıdan, insan ırkının düşmanın tüm hilelerinden kurtarın. Bizi savun, kötü düşman bize dokunsun ve bize ve ruhlarımıza zarar vermesin. Tanrı'nın Kutsal Başmelek Mikaili, yıldırım kılıcınızla, bizi baştan çıkartan bütün kirli ruhları geri çevirir.

Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir 2019

Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir 2019

Related news

 • Hayata yeniden bağlayan mucize
 • Cinsel ilişkiyi renklendirme ile Etiketlenen Konular
 • Köpekler için yiyecek Grandorf: evcil hayvanınız için en iyi besindir. Ürün İncelemeleri
 • Tavuk için benzersiz bir marine. yemek tarifleri
 • Kompleksli İnsanların Özellikleri Nelerdir

 • Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir


  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir

  Başmelek Mikail: her gün için dua. Archangel Michaela nasıl dua edilir