18.06.2019

Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 51

Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım

Rus çiçek yetiştiricilerinin bahçelerinde giderek daha fazla,Buzulnik olarak böyle güzel ve çok iddiasız bir bitkile tanışmak. Dikim ve onun için bakım neredeyse herkesin gücüdür. Bitki 2 m boyunda büyür ve hemen racemose, paniculate veya corymbose çiçek salkımına toplanan sarı-turuncu çiçeklere dikkat çeker. Melezleri yetiştiren yetiştiriciler sayesinde, artık yaprakların formunda ve renginde birbirinden farklı birçok tür vardır. Genel olarak, yaklaşık 200 çeşit buzulnik vardır.

buzulnik ekim ve bakımSon zamanlarda neden çok sayıda üretici var?ev arsa dekorasyon için satın almak sadece buzulnik? Bu bitkinin dikimi ve bakımı, diğer çiçeklerin sadece hayatta kalmayacağı nemli ve gölgeli yerlerde mükemmel olmasının yanı sıra zorluklara neden olmaz. Parlak sarı "mumların" kasvetli ve gölgeli alanları aydınlatan eski büyümüş bahçelerdeki buzulnik'i izlemek çok ilginç. Evet, ve çiçeklenme ile göz zevk, bu, iki ay bir yerde çok, ve yaz serin - ve daha uzun olduğu ortaya çıktı.

Rusya'da sık sık buzulnikle tanışabilirsinizDişli. Anavatanı Japonya ve Çin'dir, bir metreye kadar büyür, çiçeklenme panikülattır, sepetler - çapı 8 cm'ye kadar, yaprakları bir bazal rozet içinde toplanır, böbrek şekli vardır. Çiçeklenme Ağustos ayında başlar ve ay boyunca sürer. Çoğu zaman bahçelerimizde iki çeşit bulabilirsiniz: buzzword Othello ve Desdemona. Birincisi daha yüksek, 40 gün boyunca çiçek açar, çiçeklenme çapı 13 cm'ye kadar, rengi zengin turuncu, yapraklar çok büyük, yarım metreye kadar. Desdemona biraz daha küçük, ateşli turuncu inflorescences ve leylak-kahverengi yaprakları farklıdır.

buzzon dişliBuzulnik'in penumbraya yerleştirilmesi tavsiye edilir,Gölge toleranslı ve gölge seven olduğundan, her gün çalılık sulamak için bir fırsat varsa, bitki açık çiçek yataklarında da harika hissedecektir. Direkt güneş ışığı altında, özellikle çok sıcak havalarda, yapraklar sarkar ve cansız olur, ancak akşam serinliği geldiğinde buzulnik tekrar hayata döner. Dikim ve bakım, bir besin ve nemli toprağı seçmeyi gerektirir, tınlı olabilir, nötr asitli killi olabilir. Bitkiler çok ağır topraklarda bile çok iyi hissederler.

Sakin ve sessiz bir yer - bu tercihLigularia. Dikim ve bakım, düzenli sulama gerektirir, bitki geçici bir selden bile korkmaz. Hava çok kuru ise, zaman zaman çalı su ile püskürtülmesi gerekir. Buzulnik gübreleri sever, bu yüzden bir çukura dikerken humus veya mineral takviyeleri dökebilirsiniz. Gece ve gündüz sıcaklıklarında önemli değişiklikler varsa, o zaman gübreleme eklemek daha iyidir, çünkü bu bitkinin görünümünü etkileyecektir.

buzulnik othelloÇiçeklerin dekoratif görünümünü korumak,solmuş çiçek salkımının, eğer tohumlara bırakılmaları gerekmiyorsa, zaman içinde kesilmesi gerekir. Bitkinin kış için kapatılması gerekli değildir, çünkü soğuk dayanıklıdır, ancak don çok şiddetli ise donabilir. Buzulnik sık transplantlara ihtiyaç duymaz, bir sitede 15 yıla kadar büyüyebilir ve aynı zamanda dekorasyonunu kaybetmez.Related news

 • Künye, Oyuncuları, Fotoğraf Galerisi, Fragmanlar, Özet, Haberler, Müzikler, Yazılar, Sosyal Ağlar
 • Sarı nokta hastalığı nedir Sarı nokta hastalığının belirtileri nelerdir
 • Kolay Brokoli Salatası Tarifi
 • PATATESLİ AY ÇÖREĞİ
 • Donald Bisset: biyografi, yaratıcılık

 • Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 11

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım


  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 56

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 5

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 71

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 50

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 94

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 49

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 74

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 82

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 93

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 15

  Ateşli buzulnik. Dikim ve bakım 8