AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimiAT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi

27.05.2019

AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 66

AT Tvardovsky "Biliyorum, hiçbir hata ...". Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi

Alexander Trifonovich Tvardovsky - sevgiliBirçok Sovyet yazar ve gazeteci, ama hepsinden önemlisi, büyük vatanseverlik savaşının en canlı yansımalarından olan şairleri olarak biliniyor. Tvardovsky'nin çalışmaları okullarda gerçekleşir ve yürekle öğretilir, alıntı yapılır, bazen bu gerçeği fark etmeden bile kolayca bellek satırlarına düşer. Tvardovsky'nin şiirleri, ilk bakışta, komplike değil, ama canlı, ilk izlenimin cephesinin ardına bakarsanız daha da derine iner. O, gerçek, canlı ve samimi bir insana benziyor; bu da onu birçok kişi tarafından sevindiriyor.

Benim hiçbir hatamdan haberim yok

Şiirin yaratılış tarihi

Bilindiği gibi, Tvardovsky yıllardıro yakın göstermemeye çalıştı ama onlar o savaş muhabiri olarak, gitmek zorunda geçtiği savaşın dehşetini takip etti. Bu resimler bazen savaşta kendi ölüm daha merhametli ölüm deneyimleri sürekli başkalarının olurdu fikrini kaymış şair, çalışmalarını etkilemiştir. Bütün bu 1966 yılında düşünce ve farklı bakış açılarından, farklı açılardan görmeye, uzun süre yapılabilir analizi "Ben benim hiçbir arıza ... biliyorum" bir şiir sonuçlandı. Ve birçok arkadaş ve akrabaları Tvardovsky böyle düşünceler ve böyle onun ruh hevesli olmadığını söyledi edilmelidir.

Tersim, benim hatam yok biliyorum

Şiirin ana fikri

Yazar için bu şiir, pek çok bakımdan,itirafta bulunmak onun en samimi deneyimleri ve düşüncelerini paylaştığı şeydir. Düşen yoldaşların akrabalarının ve arkadaşlarının gözlerine baktığında, savaştan dönen adam tarafından tanımlanmayan iç karartıcı hisle, iş dalgalanıyor. Bunun hatalı olmadığını anlıyor ve genel olarak eleştirilecek hiçbir şey yok ama benzer düşünceler ona tekrar tekrar geliyor ve kendisini suçlu hissettiriyor "elinden geldiği kadarıyla, ancak kaydetmek için başardı. " Her şey tersine döndüyse neyin daha iyi olacağını düşünmeye zorlamak, bu durumda arkadaşlarının aynı hisle işkenceye maruz kaldıklarını unutmak. Ve "Biliyorum, hiçbir hatam yok" analizi Tvardovsky bu düşünceye büyük ölçüde güveniyor.

Sanatsal form analizi

Her şeyden önce, Tvardovski'nin bu eserindeki kafiye dahi şiirin ana içeriği ile yakından ilişkili olduğu söylenmelidir. İlk iki satırda bir çift kafiye bulunur:

"Biliyorum, hiç bir hata yok
Diğerlerinin savaştan gelmediği gerçeği. "

Bu düzgün konuşma akışıyla, yazar olduğu gibi "başlar"meditasyonlarının ipliği. Önce acı çekmeden oldukça düzgünce giderler, ancak o zaman bu hissin, orijinal suçluluk duygusunun, bir yüzük içinde kapalı olduğunu ve ayrılmaz olduğunu kavrarlar. Bu yansımalara sürekli bir dönüş gibi.

Şiirin üçüncü satırında birBir antitez olarak üslup alımı, - "daha genç olan, daha genç olan", yazarın hem savaşta hem erkeklerin hem de çok genç çocukların ölümünü gördüğü gerçeğini vurgulaması için yazara yardımcı olur. Tam tersi beşinci satırda gözüküyor: "Yapabildim ama yapamadım." Bu teknik, yazarın gerçekten ne olduğu ve ne istediği arasındaki tatsız farkını yansıtır.

benim hatamın olmadığını bildiğim şiirin bir analizi

Analiz "Biliyorum, benim hatam ..."Bize bir kaç önemli şeyleri anlamak için yardımcı olur. Umutsuzluk bir tür, bu daire çıkış yolu olduğunu duygu ile bağcıklı Şiirler sonu daha başka çizgiler. Söyleyen" o ilgili değil, "yazar olduğunu önceki tüm düşünceleri göstermek için sanki önceki tüm çizgi inkar gibiydi nevserez, ama sonra tekrar "hepsi aynı". zamanlarda bu çoklu tekrarlama şiirin duygusal mesajını güçlendiriyor üzücü dalgın tekrar üç kez onlara döner.

Sonuç

Analiz "Biliyorum, benim hatam ...“Ruhsal duyarlılık ve yazarın yerine kendini gösterme yeteneği gerektiren bir görevdir ve bu görev, Tvardovsky'nin yaşamında aynı deneyime sahip olmayan modern bir insan için oldukça karmaşıktır.

AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimiAT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi

Related news

 • Kadınlarda HIVin başlıca belirtileri
 • Güvenilir havayolu Transaero. yorumlar
 • Lezzetli ve sağlıklı balık ringa balığı: kalori ve en iyi yemek tarifleri
 • Vücudun en kirli yeri neresi ve nasıl temizlenir
 • Çilek Reçeli Tarifi

 • AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 19

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi


  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 39

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 11

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 57

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 77

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 46

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 84

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 4

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 43

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 77

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 3

  AT Tvardovsky Biliyorum, hiçbir hata .... Şiirin analizi: eserin fikir ve sanat biçimi 66