Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 2019

Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 2019

Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 64 25.01.2019, 02:19

Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi

Zaman zaman bir ihtiyaç vartamir veya malzeme analizi için herhangi bir çatının yüzeyine tırman. Bu sadece sömürülen çatılar için geçerlidir. Tamirat yapmayı planlayan kişileri korumak, antenleri kurmak, çatı donanımını yenilemek veya yüzey durumunu analiz etmek için bir çit gereklidir.

Eskrim standartları

eskrim çatı

Çatı kuralları kurallara göre yapılır.SNiP 21-01-97'de reçete edildi. Bu teknoloji, eğimi 12 dereceyi geçmeyen yumuşak çatılar üzerine çitlerin kurulmasını içerir. Binanın yüksekliği 10 metreden fazla ise doğrudur. Yükseklik 7 metreyi aşarsa ve eğimli tavanın eğim açısı 12 dereceden fazla ise, muhafaza da gereklidir. Yükseklik, kornişten dünyanın yüzeyine bir mesafe sağlar. Eğer iş, üretim binaları üzerinde yapılacaksa, tanımlanan yapı, 60 cm'ye kadar olan ızgaralar ile genişletilir.Bu şartlar, söz konusu yüksekliğe ulaşmayan bir korkuluk olduğunda karşılanır.

Eskrim cihazı

çatı eskrim test

Çatı koruyucu bir çitçelik ızgaradan yapılmıştır. Kit, en çok metal borulardan yapılmış destek direkleri içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, enine kirişler, parantez ve bağlantı elemanları vurgulamak önemlidir. İlk bileşen yuvarlak borular veya profil bölümü elemanlarıdır. Bağlantı elemanları olarak rondela, vida, somun ve malzeme kullanılır. Bir elemanın kiriş veya kolon tipine göre ağırlığı 2 ila 3 kilogram arasındadır. Kit, köprüsü köprüler, duvar ve çatı merdivenleri ile snegozaderzhateli gibi yardımcı elemanları içerebilir.

Ustanın tavsiyesi

tavan muhafazasının yüksekliği

Çatıların çitleri, zemine veya çatıya monte edilen ayrı bölümlerin kurulumunu içerir. Bu tür manipülasyonlar rafların montajından sonra yapılmalıdır.

Montaj seçenekleri

bina çatısı eskrim

Katlanabilir bir çatı ile çalışmak istersenizDirekler, boruları kelepçelerle sabitleme yöntemi kullanılarak kurulmalıdır. Bu, kaplamanın bütünlüğünün ihlali ortadan kaldırır. Düz ve profil kaplamaları kullanırken, contalarla donatılmış vidalı bağlantı elemanları kullanın. Eğimi 15 ila 45 derece arasında değişen çatılar varlığında, tutturucu menteşelenebilir.

Çatlama eskrim tesisatı özellikleri

eskrim çatı fiyat

Çatı eskrim kullanımı içerirmetal profiller, çapraz çubuklar, metal çubuklar, çelik plakalar. Profil gelince, şekli "n" şeklinde olmalıdır. Ancak boyutlar 25x40 mm boyutlarına eşdeğerdir. Çubuk seçerken, 16 milimetrelik çapa sahip olanları tercih etmelisiniz. Metal plakalar 1 cm kalınlığa sahip olmalı, boyutları 7x10 cm ebatlarında iken bu bileşenler sabitleme için kullanılır. Binanın çatısının çitleri birkaç aşamada monte edilmiştir. Başlangıç ​​olarak, öğütücüyü kullanarak, her biri 60 cm uzunluğunda iki rafı kestikten sonra, her 2.5 metre uzunluğunda iki enine çubuk aynı şekilde hazırlanmalıdır. Plakalarda, montaj delikleri açılmalı, çapları sabitleme donanımının kalınlığından biraz daha büyük olmalıdır. Direklere dik açılarda kaynaklı levhalar vardır. İkincisi, desteğin kaynak yöntemi kullanılarak eklenir. Bunu, bu bileşenlerin 30 derecelik bir açıda yerleştirileceği şekilde yapın. Üst çapraz parça direklere kaynaklanır. İkinci kol çubuğu ilkinden yarım metre uzaklıkta sabitlenmiştir. Direklerin alt uçlarından, 10 cm geri çekilmesi gerekmektedir. Dikey çubuklar yatay olarak 30 cm'lik bir mesafeye kaynatılır, bunun üzerinde bölümün hazır olduğunu varsayabiliriz.

Final çalışmaları

Çatı çatı testi

Bölümü tamamladıktan sonraAhşap bir sandık vidalarla tutturulabilir. Betonda perforatör kullanarak delik açmak gereklidir. Çit, uzunluğu 16 cm olan ankraj cıvataları ile güçlendirilir, ikinci bölüm kolondan oluşur. Horizontals, daha önce kurulmuş olan bölümün aşırı standına kaynaklanmalıdır. Aynı şema takip eden bölümler ve raflar üretilerek takip edilmelidir.

Test çitler

Eskrim testi yapılmazsaçatılar, yapı kullanım için uygun olarak kabul edilir. Bu manipülasyonlar, inşaatın tamamlanmasından sonra ve saha teslim edilmeden önce gerçekleştirilir. Operasyon sırasında, testler düzenli olarak yapılır ve 5 yıllık aralığa uyulması önemlidir. Departmanın çalışanlarının yanı sıra sertifikalı firmalar da bu çalışmaları yürütme hakkına sahiptir. Yılda bir kez, görsel bir inceleme yapmalısınız.

Testlerin listesi

Çatı eskrim testi analiz gerektirirboyutlara uyacak şekilde tasarım. Bağlama kalitesi ve elemanların bütünlüğü için tasarımın harici bir değerlendirmesinin yapılması da önemlidir. Uzmanlar, kaynakların kalitesini ve kaplamanın kalitesini değerlendirir. Güç için bir test yapmak önemlidir. Bu amaçla, çatının çevresi boyunca 10 metrelik bir mesafede 2 dakika boyunca yapıya yerel yükler yerleştirilir. Yük 0,54 kN olmalıdır. Sonuç sadece yapı deforme değilse tatmin edici kabul edilebilir.

Çitler maliyeti

Eskrim çatısı, fiyatı2000 ruble başlayan, farklı tasarım özellikleri olabilir. Uzmanlar çalışacak tavanın uzunluğunu, boyunu ve malzemesini hesaba katarlar. Böylece, bir çatı kaplama sistemi varlığında, 3 metre bir çit 3.500 ruble. Metalden yapılmış çatı 2000 ruble ve daha fazlası için çitle donatıldı. Ustalar zift zona ile çalışmak durumunda ise, maliyet 3000 ruble başlar. Böylece, koşu metre başına fiyat 600 ruble. Maksimum maliyet 1000 ruble. Çatı çitini test etmek için bir ihtiyaç varsa, çalışan metre başına 100 ruble ödemek zorunda kalacaksınız.

Bariyerin yüksekliği hakkında bilmeniz gereken başka ne var?

Eğik çatılardaki çatı korumasının yüksekliğiKurallar tarafından düzenlenmiş, yukarıda açıklanmıştır. Çatı bent varsa, kafesli çelik bariyer yüksekliğinin tarafından düşürülmesi gerekir. Bazı tasarımlarda, enine çapraz çubuk 30 cm ile birbirinden uzağa dikmeler arasında tanzim. dikey olarak yönlendirilmiş bileşenler çatı çit yüksekliği tespit edilmiştir. sonra, metal hareket edebilir olan bir malzeme seçmek önemlidir 10 cm mesafe muhafaza edilmelidir, pleksiglas veya metal çerçeve. İlk durumda, sağlam bir ekran elde edersiniz.

Sonuç

Çiti kurarken, bunu hatırlaYüzeyin mekanik hasarları, ölçekleri veya delikleri olmamalıdır. Montaj işi bir kaynak makinesi kullanılarak yapılmalıdır. Çoğu zaman bu tür manipülasyonlar uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Sadece tüm işleri yapabilir, testlerini tamamladıktan sonra, çatının işleyişinde güvenlik garantisi kazanırlar. Bu yüzden, deneyimli ev-eksenli ustalar bile çoğu zaman profesyonellerin hizmetlerini kullanıyorlar.

Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 2019

Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 2019

Related news

 • Patlamış Mısır Tarifi Videosu
 • İngiliz Muffin ve Poşe Yumurtalı Sandviç
 • Teknolojik yenilikler: toz torbası olmayan elektrikli süpürgeler
 • Iç boyama için duvar kağıdı. Doğru olanı nasıl seçersiniz ve avantajları nelerdir
 • Pizza Yapılışı Video
 • Nehir nedir Nehrin parçaları ve tanımları

 • Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 74

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi


  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 47

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 7

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 35

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 75

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 13

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 73

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 48

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 14

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 49

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 19

  Çatı: fiyatlar, planlar, kurulum. Çatı eskrim testi 48