Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem

Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem


Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 98 17.02.2019, 05:33

Amatrice neden acı çekti? İtalya'nın merkezinde deprem

İtalya birçok ünlüdür - pizza, makarna, mükemmelfutbol ve şarap gibi çeşitli harika şeylerin yanı sıra milyonlarca turistin bu Akdeniz ülkesine her yıl geldiği başka harika şeyler. Doğru, Apennine yarımadasının arkasında ve diğer ünü felaket derecesinde. Öğleden sonra siesta ve sabah kahvesi gibi sık sık depremler İtalyanlar hayatının bir parçası.

itratya'da deprem

Bu neden oluyor?

Sarsıntı sarsıntı, yarımadanınkonum - iki güçlü tektonik plakanın kavşağında lokalizedir. İtalya'daki sık ve yıkıcı depremleri sağlayan aktif jeolojik hatalar.

Apeninler - Geçen bir dağ sırtıülkenin çoğu bölgesi. Avrupa ve Afrika tektonik plakalarının etkinliğinin sonucu olan budur. Diğer dağ sistemlerinden farklı olarak, jeolojik açıdan Apenninler oldukça gençtir. Ve uzman uzmanların tahminlerine göre, İtalyanlara daha birçok olayı sağlayacak. Bunun teyit edilmesi Ammatrix'de meydana gelen depremdir.

bir matris depremleri

İtalya'nın merkezinde sallanma

Yeraltının son kurbanlarından biriİtalya'nın orta kesiminde küçük bir kasaba olan Ammatria. 24 Ağustos 2016'da gece yarısı civarında meydana gelen 6 puanlık deprem, şehrin önemli bir bölümünü tahrip etti. Düzinelerce İtalyan öldürüldü, yüzlerce kişi yaralandı. Genel olarak, yerleşimin altyapısı sona ermiştir. Kurbanlar spor salonlarına, okullara ve diğer kamusal alana yerleştirildi.

Uzmanlara göre,Ammatrix depremi, yerden yaklaşık 10 kilometre aşağıda bulunan merkez üssünden çıktı. Apennine yarımadasında bu güçlü titreme serisi tek değildi. Önümüzdeki birkaç gün içinde, orta bölgede yaklaşık yüz zayıf yeraltı dalgalanması yaşandı.

depremden sonra

Tarihteki en güçlü depremler

Amatrice'deki trajedinin ciddiyetine rağmen,Bir deprem daha tehlikeli olabilir. İnsanoğlu kurbanları onlarca değil, yüzbinlerce insanın tahmin ettiği ölümcül ve yıkıcı sarsıntıları bilir ve maddi hasar milyarlarca dolara gider:

 1. Hint Okyanusu Aralık 2004'te bir depremdir. Richter ölçeğinde gücü 9.3'e kadar çıktı. Titremelerin merkezi Sumatra adasına yakındı. Sonuç olarak, çeşitli tahminlere göre, 280 bine kadar insan öldü. On beş metrelik bir tsunami, sahildeki altyapıyı tamamen yok etti!
 2. Ermenistan - 1988'de bir felaket. Richter ölçeğinde rekor kıran kuvvet 11.2! Bu korkunç depremin sonucu olarak, ülkenin sanayiinin neredeyse yarısı imha edildi, 300'den fazla yerleşim yeryüzünden tamamen silinmişti. Ve eğer kazada ölenlerin sayısı nispeten küçük olsaydı - yirmi beş bin, yarım milyon insan başlarının üzerinde çatısını kaybetti. Amatriache nerede? Böyle bir güce sahip bir deprem, eski Roma'yı büyük bir çöp yığını haline getirecektir.
 3. Çin - 1556'da bir deprem. Onun gücü ne yazık ki kaydedilmedi. Merkez üssü Wei Nehri'nin yatağı haline gelen sarsıntıların, çevreleyen bölgeleri ıssız bir çöl haline getirdiği biliniyor! Neredeyse bir milyon insan bu neredeyse İncil felaketinden öldü!

Deprem sonrası Ammatrix birkaç yıl içinde restore edilecek ve bu büyüklükteki felaketler yüzyıllardır devlet tarafından iyileştiriliyor.

bir matris depremleri

Sırada ne olacak?

Büyük ihtimalle önümüzdeki birkaç yıl içinde göreceğiz.Ammatria'daki depremlere benzer birçok olay var. İtalya depreme eğilimli bir alandır. Ve bir noktada jeolojik süreçlerin en azından naif duracağı gerçeğine güvenin. Ama aynı zamanda panik havasına düşmek de buna değmez - Apennine yarımadasında kaydedilen titizlerin çoğu "yeşil bölge" içinde. Güçleri nadiren 3 puanı aşar.

Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem

Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • 2018in gelinlik modası nedir 2018 yılının trend gelinlik modelleri
 • Çiçek ve dantel süslemeli yelek yapımı By hatice
 • Kilo vermek ve sağlığı geliştirmek balık diyetine yardımcı olacaktır
 • Tarçınlı Kolay Kurabiye
 • Sabit para miktarında nafaka kurtarma: sipariş

 • Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 72

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem


  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 66

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 14

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 6

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 47

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 83

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 2

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 6

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 44

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 96

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 4

  Amatrice neden acı çekti İtalyanın merkezinde deprem 95