Zirkon 2019

Zirkon 2019 Zirkon

zirkon

Metal seramik kronlar;dişhekimliği uygulaması uzun zamandan beri başarılı olmuştur. Güçlüdür, ancak görünüş açısından bazı dezavantajları vardır. Yaşayan bir dişin etkisi, seramik renginin ne kadar dikkatli seçilmiş olursa olsun, kısmen yaratılmıştır. Bunun nedeni, metal çerçeve kendi rengine sahip olması, her zaman çalışmayan her zaman kılık değiştirmesidir. Bu gibi protezlerin diğer bir dezavantajı metalin sakız üzerindeki olumsuz etkisidir. Bütün seramik kronların bu dezavantajları yoktur, ancak metal çerçeveli kronlara göre çok daha az dayanıklıdırlar.

Modern dişhekimliğinde, protez materyali seçerken sadece fonksiyonel değil estetik özellikleri de dikkate alınır. zirkon.Protezler için kullanılan1969 yılından bu yana tıbbi uygulama, protez yapmak için giderek daha çok kullanılmaktadır. Bazen tam kimyasal adını kullanmama, bu malzemeye sadece zirkonyum denir. Dişhekimliğinde diş kronlarının iskeletini yapmak genellikle kullanılır.

Zirkonya çerçeveli kronlarDoğal dişlerin şeffaflığına kıyasla ışığı iletebilme özelliği, doğal görünür ve doğal dişlerden farklı değildir. Aynı zamanda, metal-seramik taçların mukavemeti ile karşılaştırılabilir mukavemetleri var.

Protezleri üretirken,taç genellikle eritilir. Zirkonya'dan yapılmış kronlar istisnadır. Lazer tarayıcı gelecekteki taç şeklini belirler, veriler bir bilgisayar programı ile işlenir ve bilgisayar taç modelini tasarlar. Ardından, bilgisayar tarafından belirtilen programa uygun olarak, tek bir zirkonya parçasından kesilen özel bir makine gerçekleştirilir. Oluşan taç yalnızca yüksek doğruluk değil aynı zamanda kusursuz bir görüntü sağlar.

Daha yakın zamanlarda, seramik malzemelerden yapılmış taçlarsadece ön dişlerin üzerine yerleştirildi, yani, pratik uygulamadan ziyade estetik kaygılarla, kullanımlarına neden oldu. Zirkonya'nın kullanımı herhangi bir sınırlamaya sahip değildir. Ön ve çiğneme dişlerinin protezleri için uygundur ve ideal olarak implantlarla kombine edilmiştir. Bu teknolojiyi kullanarak, tek kronları ve genişletilmiş köprüleri yapın. Zirkonyum dioksit insan vücudu materyali ile ilişkili olarak hipoalerjenik ve kesinlikle biyoinertaldir, bu nedenle alerjik reaksiyonlara yatkın hastalarda bile protezler için kullanılabilir. Biyoinertitelik derecesine göre altın bile aşıyor.

Zirkonya yüksekısı yalıtımı özelliği sayesinde dişler ani sıcaklık değişimlerinden korur. Bu, dişleri soğuk ve sıcak yiyeceklere karşı hassas olan hastalar için gerçek bir kurtuluş.

Taç çerçeve çok ince, kalınlığı sadece0.4 mm. Dolayısıyla diş protezinin tasarımı kolaylıkla "yeni dişlere" anında uyum sağlar. Buna ek olarak, zirkonya çerçevesi, metalin aksine, zamanla deforme değildir. Çerçeveye bakmak için bu amaçlar için özel olarak tasarlanmış ve benzer ışık geçirgenliğe sahip seramikler kullanılır.

Birçok insan dişlere zarar verme korkusuna aşinadırÇok sert yemek yerken taç. Zirkonyum dioksit sonsuza kadar bu kaygıdan kurtulmayı sağlayacaktır. Bir mikro çatlak meydana gelirse, malzeme bağımsız olarak yapısını moleküler düzeyde geri yükler.

Diş protezleri ile hem metalve metal-seramik kronlar, siyah bir jant genellikle sakız bölgesinde görülür. Uzun süreli kullanımda bile zirkonyum dioksit içeren kronlar, diş etlerinde herhangi bir değişikliğe yol açmaz.

Zirkon 2019

Zirkon 2019

Related news

 • Domatesli Pilav Yapılışı
 • Le Soleil Şampuan Kapalı Bayanlar İçin
 • Erkeklerin klasik pazar sabahı yalanları
 • Histerez manyetik: açıklama, özellikleri, pratik uygulama
 • Çikolata Soslu Kek Videosu

 • Zirkon

  Zirkon


  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon

  Zirkon