Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 2019

Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 2019


Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 5 14.02.2019, 18:30

Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar

Joseph Murphy “Bilinçaltının Gücü” adlı eserinde, bilinçaltını kullanarak zenginliğe giden yolda atılacak adımları sıralamıştır. İşte o adımlar:

1. Zengin olmanın hakkınız olduğunu iddia etme cesaretini gösterin, derinlerdeki zihniniz bu iddianıza gereken saygıyı gösterecektir.

2. Yalnızca karnınızı doyuracak kadar para istemiyorsunuz. Yapmak istediğiniz her şeyi, yapmak istediğiniz her zaman yapabilmenize yetecek kadar para istiyorsunuz. Fazla mal göz çıkarmaz. Bilinçaltınızın zenginlikleriyle tanışın.

3. Para sizin yaşamınızda serbestçe dolaşabildiği zaman ekonomik açıdan sağlıklısınız demektir. Paraya gel-git zamanlarında kabaran bir deniz gibi bakın, her zaman ona bol bol sahip olacaksınız. Denizin suları çekildiğine tekrar kabaracağını çok iyi biliyorsunuz.

4. Bilinçaltınızın yasalarını bildiğinizde, para hangi biçimi alırsa alsın, her zaman ona sahip olacağınızı da bilmelisiniz.

5. Pek çok insanın iki yakasını bir araya getirememesinin ve asla yeterli paraya sahip olamamasının nedeni parayı ayıplamalarıdır. Ayıpladığınız şeyler yanınızdan kaçıp giderler.

6. Paraya tapınmaya kalkmayın. Para yalnızca bir simgedir. Asıl zenginliğin kendi zihninizde olduğunu unutmayın. Siz bu dünyaya dengeli bir yaşam sürmeye geldiniz; buna, ihtiyacınız olan bütün paraya sahip olmak da dahildir.

7. Parayı hayattaki tek amacınız haline getirmeyin. Altın leğenin kusana ne faydası var? Bolluk, mutluluk, huzur, gerçek ifade ve sevgi iddialarında bulunun ve çevrenize sevgi ve iyilik saçın. O zaman bilinçaltınız kendinizi ifade ettiğiniz tüm bu alanlarda size faiziyle ödeme yapacaktır.


8. Yoksulluğun erdemi olmaz. Bu bir zihin hastalığıdır ve bu zihin çatışmasından ya da bu illetten bir an önce kurtulmalısınız.

9. Asla “pis para” ya da “parayı sevmem” gibi laflar etmeyin. Eleştirdiğiniz şeyi kaybedersiniz. Para ne iyi ne de kötü bir şeydir; ama onu bu iki yönden hangisinde düşünürseniz öyle olur.

10. Sık sık şunu tekrarlayın: “Paradan hoşlanıyorum. Onu akıllıca, yapıcı ve tedbirli kullanıyorum. Onu neşeyle bırakıyorum ve o da bana katlanarak geri geliyor.”

11. Bakırı, kurşunu, çinkoyu ya da demiri nasıl kötü bir şey diye düşünemezseniz, parayı da böyle düşünemezsiniz. Bütün kötülük cehaletten ve zihin güçlerini yanlış kullanmaktan kaynaklanır.

12. Zihninizde varmak istediğiniz şeyin sonuçlandığı bir resim oluşturursanız, bilinçaltınız buna göre hareket edecek ve zihninizdeki bu resmi gerçekleştirecektir.

13. Hiçbir karşılık vermeden bir şeylere sahip olmaya çalışmayın. Bedava yemek diye bir şey yoktur. Almak için, önce vermeniz gerekir. Hedeflerinize, ideallerinize ve girişimlerinize dikkatinizi vermelisiniz, derinlerdeki zihniniz sizin için bunları su yüzüne çıkaracaktır. Servetin anahtarı, bilinçaltına servet düşünceleri yükleyerek bilinçaltının yasalarını uygulamaktır.

Joseph Murphy – Bilinçaltının Gücü

Kaynak: Joseph Murphy (2000) Bilinçaltının Gücü , (Çeviren: Aysun Babacan), Ötesi Yayıncılık, 3. Baskı.


Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 2019

Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 2019

Related news

 • Yavru domuzu defalarca bıçaklayan kişi hakkında suç duyurusu
 • 2019 Podyumlarından Abiye Örnekleri
 • Erkeklerin Kalbini Çalabileceğiniz 10 Hediye
 • Erzurumspor Videoları Sayfa 2

 • Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 40

  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar


  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 5

  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 27

  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 73

  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 36

  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 99

  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 67

  Zenginliğe Giden Yolda Atılacak Adımlar 24