Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 2019

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 2019
14.05.2019

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 81

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz?

Muhtemelen en korkunç şeyAdam akıl kaybıdır. Eski insanlar böyle bir talihsizliğin yaşanacağı fakir bir adama ne olduğunu çok iyi biliyorlardı, çünkü kurulan kanunları ve gelenekleri ihlal ettiği için çılgınlığı cezalandıran bir tanrı tasarladılar.Yunanlılar ile aptallık tanrıçasıEski Yunanlılar bu planda değillerHelenlerin delilik tanrıçasına Mania deniyordu. Orestes annesinin öldürülmesi için ceza olarak sebeple mahrum edildi yerinde Arcadia Messenia yolun, çıktıktan sonra bu korkunç tanrıçanın taraftarlar kendi korkunç ayin oluşturduğunuz bir tapınak vardır.

Mania kimdir

Yunanlılarla yapılan aptallık tanrıçası, herkesiçılgınlık ve delilik olası formları. Geleneklerine göre, yanlışlıkla veya kasıtlı olarak mevcut yasalar veya geleneklerden en az birini geçmeye cüret etmiş olanları ifade eder. Yunan delilik tanrıçası, bir kişiye, diğer tanrılara ve insan geleneklerine saygısızlık ile birlikte kendilerine büyük bir güven vermeyi sever. Bazen Mania bir şeyler veya tutku almak için şiddetli bir arzuyu uyandırır. Bir kişiyi körleştirmesi çok kolaydır ve bazen zihinsel bir hastalığa bile yol açabilir. Bu nedenle, bu delilik tanrıçası, kurbanlarını yalnızca yeryüzünde değil, aynı zamanda yeryüzünde de sürdüren intikam cehennemi ve acımasız tanrıçaları olan ömgeni hatırlatıyor.

Diğer milliyetlerin kökeni ve benzetimleri

Çılgınlığın Yunan tanrıçasıBaşlangıçta Mania, Etrüsklerin tanrıçası sayılır;M.Ö. binyılda yaşıyordu. e. Apenin yarımadasının kuzey-batı kesiminde. Şimdi bu topraklarda Toskana denilen bir İtalya bölgesi var. Bu eski kabilelerde, delilik tanrıçası en korkunç kötü hükümdarlarından biriydi ve aynı zamanda intikamın sembolüydü. Mania kocasının Vulcan tanrısı olduğuna ve çocukların erkek ilkesinin kişileştirilmesi olan Mana'nın kötü ruhları olduğuna inanılıyordu. Bu durum, kanlı olduğu ve insan kurban edilmesine rağmen, kültün büyük bir popülaritesine neden oldu. Bütün bunlar, Etrüsklerin nedeninin kaybolmasının ölümden daha kötü olduğunu düşündürüyor. Bu arada Etrüskler Mani'yi, o günlerde genellikle çeşitli ritüel uygulamalarda kullanılan tüm narkotik ve zehirli maddeyle ilişkilendiriyorlardı. Hellenes'de delilik tanrıçasında da yeterli sayıda hayran kitlesi vardı. Kültün Akdeniz'in birçok halkına korku ve reddetme biçiminde ilham kaynağı olmasına rağmen, saygı görüyordu.delilik tanrıçasıRomalılar bir istisna değildir. Onlar Gorgon Medusa ile Mania tespit ve ayrıca yerine Karanlık yeraltı ruhları Karşı Savunma beklemektense, ona bir kurban getirdi. Evlerini kurtarmak için Roma'daki kapıların üstünde imajını asmıştı. Antik Ruslar - Çılgınlığı analog ve atalarımızın tanrıçasıdır. Slavlar Manoah veya Maney denir ve kötü bir hayalet şey, hayaletler düşündü. Efsanelere göre, oğlunu öldürdü ve hayatı boyunca bakmak için onu zorladı çirkin yaşlı kadın çılgına suretinde idi. En çünkü kelimenin muhtemel ve modern bir psikiyatrik dönem "mani", hem de buna dayalı kelimenin tüm türevleri vardı.

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 2019

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 2019

Related news

 • 19 Küçük Alanlarda Sepetleri Kullanarak Oluşturacağınız Ek Saklama Alanları
 • 1 ayda 10 Kilo Verdiren South Beach Diyeti
 • Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı
 • Çaylı Kek Tarifi
 • Önemli olan oyun değil 3 puan

 • Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 72

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz


  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 10

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 34

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 95

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 59

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 93

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 76

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 8

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 56

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 98

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 66

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 47