Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz


Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 87 06.03.2019, 11:47

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz?

Muhtemelen en korkunç şeyAdam akıl kaybıdır. Eski insanlar böyle bir talihsizliğin yaşanacağı fakir bir adama ne olduğunu çok iyi biliyorlardı, çünkü kurulan kanunları ve gelenekleri ihlal ettiği için çılgınlığı cezalandıran bir tanrı tasarladılar.Yunanlılar ile aptallık tanrıçasıEski Yunanlılar bu planda değillerHelenlerin delilik tanrıçasına Mania deniyordu. Orestes annesinin öldürülmesi için ceza olarak sebeple mahrum edildi yerinde Arcadia Messenia yolun, çıktıktan sonra bu korkunç tanrıçanın taraftarlar kendi korkunç ayin oluşturduğunuz bir tapınak vardır.

Mania kimdir

Yunanlılarla yapılan aptallık tanrıçası, herkesiçılgınlık ve delilik olası formları. Geleneklerine göre, yanlışlıkla veya kasıtlı olarak mevcut yasalar veya geleneklerden en az birini geçmeye cüret etmiş olanları ifade eder. Yunan delilik tanrıçası, bir kişiye, diğer tanrılara ve insan geleneklerine saygısızlık ile birlikte kendilerine büyük bir güven vermeyi sever. Bazen Mania bir şeyler veya tutku almak için şiddetli bir arzuyu uyandırır. Bir kişiyi körleştirmesi çok kolaydır ve bazen zihinsel bir hastalığa bile yol açabilir. Bu nedenle, bu delilik tanrıçası, kurbanlarını yalnızca yeryüzünde değil, aynı zamanda yeryüzünde de sürdüren intikam cehennemi ve acımasız tanrıçaları olan ömgeni hatırlatıyor.

Diğer milliyetlerin kökeni ve benzetimleri

Çılgınlığın Yunan tanrıçasıBaşlangıçta Mania, Etrüsklerin tanrıçası sayılır;M.Ö. binyılda yaşıyordu. e. Apenin yarımadasının kuzey-batı kesiminde. Şimdi bu topraklarda Toskana denilen bir İtalya bölgesi var. Bu eski kabilelerde, delilik tanrıçası en korkunç kötü hükümdarlarından biriydi ve aynı zamanda intikamın sembolüydü. Mania kocasının Vulcan tanrısı olduğuna ve çocukların erkek ilkesinin kişileştirilmesi olan Mana'nın kötü ruhları olduğuna inanılıyordu. Bu durum, kanlı olduğu ve insan kurban edilmesine rağmen, kültün büyük bir popülaritesine neden oldu. Bütün bunlar, Etrüsklerin nedeninin kaybolmasının ölümden daha kötü olduğunu düşündürüyor. Bu arada Etrüskler Mani'yi, o günlerde genellikle çeşitli ritüel uygulamalarda kullanılan tüm narkotik ve zehirli maddeyle ilişkilendiriyorlardı. Hellenes'de delilik tanrıçasında da yeterli sayıda hayran kitlesi vardı. Kültün Akdeniz'in birçok halkına korku ve reddetme biçiminde ilham kaynağı olmasına rağmen, saygı görüyordu.delilik tanrıçasıRomalılar bir istisna değildir. Onlar Gorgon Medusa ile Mania tespit ve ayrıca yerine Karanlık yeraltı ruhları Karşı Savunma beklemektense, ona bir kurban getirdi. Evlerini kurtarmak için Roma'daki kapıların üstünde imajını asmıştı. Antik Ruslar - Çılgınlığı analog ve atalarımızın tanrıçasıdır. Slavlar Manoah veya Maney denir ve kötü bir hayalet şey, hayaletler düşündü. Efsanelere göre, oğlunu öldürdü ve hayatı boyunca bakmak için onu zorladı çirkin yaşlı kadın çılgına suretinde idi. En çünkü kelimenin muhtemel ve modern bir psikiyatrik dönem "mani", hem de buna dayalı kelimenin tüm türevleri vardı.

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz

Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz

Related news

 • Rusya: Yılbaşından beri 7 ülkeye 11 bin 500 ton insani yardımda bulunduk
 • Kestaneli Pilav
 • Gerçek Kardeş Olsalar Bu Kadar Olurdu Dizilerde Erkek Kardeşi Hakkıyla Canlandıran Oyuncular
 • Yapay vajina cinsel hazzı artırır mı-Yapay vajina ameliyatı video
 • İğne Oyası Fiyonklu Büyük Çiçek Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı

 • Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 30

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz


  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 27

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 86

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 12

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 47

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 51

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 43

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 62

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 75

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 14

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 31

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 5

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 68

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 34

  Yunan tanrıçası delilik: Onun hakkında ne biliyoruz 76