Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 2019

Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 2019
17.08.2019

Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 67

Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi

Donnik, trefoil, ağaçkakan ... Bu şaşırtıcı bitki, doğal ekosistemlerin önemli bir bölümünü kaplar, tıpta kullanılır, ünlü bal bitkisi ile ünlüdür. İsimleri bilmiyor musun? Ama tüm ünlü yonca hakkında konuşuyoruz. Listelenen tüm özelliklere sahip olan odur. Yoncaya ait hangi aileye, yapısının özellikleri ve tür çeşitliliği makalemizde ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

Aile Bean

Önce sistematiklerine bakalımkonumu. Yonca hangi bitki ailesine aittir - hiç tahmin etmek zor değildir. Baklagiller. Temsilcileri aynı ismin meyvesi nedeniyle isimlerini hak ettiler. Bob kuru bir açıklıktır, tohumlar yapraklarda bulunur. Bu ailenin bitkileri neredeyse her yerde gezegende bulunur - soğuk kutuplardan sıcak çöl bölgelerine.

Karakteristik fetüsün yanı sıra, ana özelliklerBaklagiller düzensiz şekilli bir çiçektir. Corolla, yapı bakımından önemli ölçüde farklı olan beş taç yaprakları ile oluşur. Bunlardan en büyüğü, aynı zamanda bir yelken denir. İki yanal yer, kürek gibi serbestçe yerleştirilir ve alt kısımlar teknenin dibini oluşturuyormuş gibi birbirine bağlıdır. Görünüşte bu çiçek de bir kelebeğe çok benziyor. Bu, bu aile için başka bir isme yol açar - kelebekler.

hangi aile yonca aittir

Çeşitli baklagiller

Bu ailenin temsilcileri yaygın olarakdoğal ortamda yayılmış, aynı zamanda insan tarafından yapay olarak yetiştirilmiştir. Bezelye, soya fasulyesi, fasülye, taze ve konserve formunda yaygın olarak kullanılır. Fıstıklardan besleyici bir yağ alır. Balgam söktürücü homeopatik ilaçların üretimi için ilaç endüstrisinde tatlı bir yonca ve meyankökü kullanılır.

hangi aile yonca çayır

Baklagiller temsilcisi olarak yonca

Hangi aile yonca aittir, o kolaydırYapısının dış özelliklerini belirlemek. Bunun baklagil ailesinin bir temsilcisi olduğu gerçeği, en ufak bir şüphe yok. Bunlar, tek veya çok yıllık otsu yaşam formları olup, 50 cm'ye kadar yüksekliğe ulaşırlar. Yaşamının karakteristik özelliği, tüm baklagiller gibi, nodül bakterilerinin varlığıdır. Bu organizmalar, atmosferik nitrojeni iyi özümsemekte ve bunu bitkilerle asimile edilebilen bileşiklere dönüştürmektedir. Bu nedenle, çeşitli toprak türlerinin verimini arttırmak için genellikle yoncada yonca kullanılır. Bu bitkinin ayrıca karakteristik yaprakları vardır, bu yüzden karıştırılması zordur. Yaprak sapının bir noktasında yer alan karmaşık, üçlü ve basit tabaklardır. Oturan çiçekler düzensiz şekildedir. Küçük yaprakları vardır, bu yüzden kafa denilen karmaşık çiçek salkımlarında gelişirler. Bu formda çiçekler, değerli bir bal kültürü olan polenlenmiş böcekleri çeker.

Hangi aile için sürünen yonca

Yonca türleri

Bilim adamları-taksonomistler 250'den fazla tür tespit ettilerbu bitkinin Çayır yoncasının hangi aileye ait olduğu, karakteristik çiçek ve yapraklarla belirlenmesi kolaydır. Bu, bu bitkinin en yaygın temsilcisi. Kabarık sarı veya pembe çiçekleri Mayıs'tan sonbahar başlarına kadar çok sayıda görülebilir. Ancak sarmaşık hangi aile için sürünen, hemen belirlemek mümkün değildir. Buradaki şey, sürünen sürüncemenin, ana kabuklarının her zaman bulunamayacağı yoğun çalılıklar oluşturmasıdır. Çiçek salkımlarının renklendirilmesi nedeniyle, bu tür beyaz yonca olarak da adlandırılır.

Şu anda, yetiştiriciler varBu değerli bitkinin yapay çeşitleri. Örneğin, dört yapraklı bir yonca vardır. Bu bitki leylak rengi ve plaka boyunca yeşil kenarlık yaprakları ile. Bu temsilciler çoğunlukla peyzaj peyzajı için dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Yonca hangi aileye aittir?

bitkilerin değeri

Yonca'nın hangi aileye ait olduğunu öğrendik. Ama bir kişi için ne kadar önemli olduğu henüz belirlenmemiştir. Yonca uzun süre kullanılır. İyileştirici özellikleri, magnezyum, fosfor, demir, kalsiyum gibi yararlı elementlerin geniş bir içeriğine dayanır. Ayrıca vitaminler, özellikle A ve B gruplarının içeriği mükemmeldir, tıbbi et suyu hazırlamak için saplar, yapraklar ve çiçekler toplanır ve kurutulur. Onları kendin hazırlayabilirsin. Bu gibi et suyu balgam söktürücü, detoksifiye edici, diüretik ve antiseptik ilaç olarak kullanılır.

Yonca sürgünleri ve çiçekleri birçok kişi tarafından tüketilmektedir.hayvanlar. Biyokütlesi oldukça büyük olduğundan, bu bitkinin değerinin bir yem mahsulü olarak abartılması oldukça zordur. Yonca da iyi bir petektir ve çiçeklenmenin uzun periyodu ve bu kültürün işgal ettiği geniş alanlar bu alandaki önemini pekiştirir.

Yonca, büyük tür çeşitliliği, dağıtım alanı ve uygulama alanı ile karakterize edilen baklagil ailesinin tipik bir temsilcisidir.

Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 2019

Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 2019

Related news

 • İltihaplı sivilceleri kurutan maske
 • Video Çökertme Kebabı Tarifi Videosu
 • Ailenin her bir üyesi için Clarks ayakkabıları
 • Niagaranın grubu - tarihçesi ve yaratıcılık özellikleri
 • Tuğçe ışınsu melek terapisi ile Etiketlenen Konular

 • Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 57

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi


  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 25

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 37

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 88

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 92

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 62

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 81

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 5

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 98

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 20

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 80

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 26

  Yonca hangi aileye aittir: bitkinin sistematik konumu, tanımı ve önemi 96