Yeşil çay zayıflatır mı 2019

Yeşil çay zayıflatır mı 2019
Yeşil çay zayıflatır mı


Yeşil çay zayıflatır mı?

Yeşil çayın faydalarını ve gün içinde ne kadar tüketilmesi gerektiğini öğrenebilir miyim?Bazı arkadaşlarımdan yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı ve zayıflamaya yardımcı olduğunu duydum. Bu bilgi doğru mudur?

Yeşil çayokside olmadan üretilen bir çay çeşididir. Bu nedenle okside edilmiş çeşidi olan siyah çaya oranla vücut için daha yararlı olduğunu söylemek mümkündür. Yeşil çay, içerdiği flavonoidler sayesinde antioksidan özellik gösterir. Yapılan bazı çalışmalar yeşil çayın en çok akciğer, kolon, mide, özefagus ve cilt kanserine karşı koruyucu olduğunu göstermiştir.

Aynı zamanda yeşil çay, kandaki kötü kolesterol dediğimiz LDL kolesterolün okside olmasını engelleyerek koroner kalp rahatsızlıklarına karşı korunmana yardımcı olur.

Bunlara ilaveten yeşil çayın sağlık üzerine diğer faydalarını sıralayacak olursak;

-Diş çürümesi ve diş eti hastalıklarına karşı korur,

-Kemik yoğunluğunu düzenler, l Parkinson gibi bazı nörolojik hastalıklara karşı koruma sağlar,

-İçerdiği katesinler ve kafein ile vücut için termojenik (vücut ısısını yükseltici) etki gösterir. Bu etki sonucu metabolizma hızında artış gözlenebilir.

-Antiobezite (obezite karşıtı) özellik gösterir.

Günlük olarak tüketeceğin bir veya iki fincan yeşil çay sağlığın açısından en güvenli ve yeterli miktardır.

Yeşil çayiçerdiği kafein ve katesinler ile yağ yakımına yardımcı olur. Son yapılan bilimsel çalışmalar da katesinlerin yağ yakılmasına yardımcı olduğunu doğrulamaktadır. Ayrıca yeşil çay termojenik etkisi ile metabolizma hızında bir miktar artış sağlayabilmektedir. Kısacası yeşil çay, yağ dokusu artışını engellemesi, yağ yapımını baskılaması, yağ emilimini azaltması ve metabolizma hızını arttırması özellikleriyle, antiobezite faktörü görevi görür. Gün içinde siyah çay yerine yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirmeni öneririm. Elbette ki yağ yakımı için sadece yeşil çay içmek yeterli değildir. Dengeli bir beslenme planı ve egzersizin önemi yadsınamaz.

Yeşil çay zayıflatır mı 2019

Yeşil çay zayıflatır mı 2019

Related news Yeşil çay zayıflatır mıYeşil çay zayıflatır mı


Yeşil çay zayıflatır mı


Yeşil çay zayıflatır mı


Yeşil çay zayıflatır mı


Yeşil çay zayıflatır mı