Yazın Cilt Bakımı 2019

Yazın Cilt Bakımı 2019
Yazın Cilt Bakımı


Yazın Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarını geride bırakmaya başlıyoruz. Ancak güney sahillerimizde uzun bir süre daha rahatça güneşlenme ve denize girme şansınız olacaktır. Yazın cilt bakımı bu süreçte sizin çok işinize yarayacaktır. Parlak ve dikkat çekici bir cilt ile ortalıkta dolaşmak sizin de etrafınız da ki insanlarında hoşuna gidecektir. Şimdi sizlere yaz döneminde uygulayabileceğizcilt bakımbilgileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Cildinize Maske uygulayın

Cildinizin pürüzsüz olmasını istiyorsanız ilk yapmanız gereken cildinizde bulunan ölü derileri temizlemek olmalıdır. Çünkü ölü derilen cildinizin üzerinde dökülmelere neden olacaktır ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Temizlenen cildin nefes alması kolaylaşır ve cildin üzerine uyguladığınızcilt bakımkremlerinin ve nemlendiricilerin iyice emilmesine yardımcı olacaktır. Bu ölü hücrelerin temizlenmesi için cildinizepeelinguygulamalısınız. Eğer kesin çözüm almak istiyorsanız bir uzmanda giderek cildiniz için uygun olan peeling çeşidini bilimsel olarak öğrenebilirsiniz. Doğal peeling yöntemlerini evde kendiniz yapabilirsiniz ancak kimyasal peelingleri uzman görüşü almadan yapmamanızı tavsiye ederiz.

yazın cilt bakımı, cilt bakımı

Cildinizin Nem Oranını Koruyun

Yazın cilt bakımıyapmanın en önemli detayı cildin nemli tutulması olacaktır. Bunun için haftalık olarak kullanabileceğiniz nemlendirici etkisi olan serumlar bulunmaktadır. Bu serumlar cildin ihtiyaç duyduğunu nemi sağlayacaktır. Serumların yanı sıra tonik ve peelinglerde cildin nemlenmesi konusunda sizlere yardım edecektir. Bu uygulamalar aynı zamanda cildin uzun bir süre nemlenmesine katkı sağlayacaktır.

Bol Bol Su İçin

Cildimize dışarıdan aldığımız ürünler, maskeler ve peelingler ile ne kadar bakım yaparsak yapalım doğal vücutsal tepkiler kadar etki edemeyiz. Özellikle yaz aylarında insanın su kaybı çok üst seviyelere çıkmaktadır. Bu durum cildin kurumasına neden olacağı için yapmanız gereken günlük belirli bir miktarın üzerinde bol miktarda su içmek olacaktır. 2 litre kadar su içmeniz idealdir.

Güneş Kremi Kullanın

Yazıncilt bakımı için dışarıda geçireceğiniz saatlerde zararlı güneş ışınlarından korunmak için güneşe karşı koruyan kremlerden faydalanmalısınız. Bronz vücuda sahip olmak güzel olarak gözükse de aslında ciltte yaşanan hasar sonucunda oluşmaktadır. Bu durumun size birçok kötü dönüşü olacaktır. O nedenle zararlı UV ışınlarından cildinizin sağlığını korumak için mutlaka güneş kremlerinden kullanmalısınız.

Ayrıca yaz aylarında dikkat etmeniz gereken diğer konular ise

* Gözenekleri tıkayacak yağlı kremlerden mümkün oldukça uzak durmalısınız.

*Kışın nemlendirici olarak kullanıdığımız pek çok ürünü yaz aylarında su bazlı olacak şeklinde değiştirmemiz lazım.

* Yazık tonik, kurutucu sabunlar ve maskeler yağlı olmayan su bazlı ürünlerle değiştirilmelidir.

*Yazın mümkün oldukça cildin nemli tutulması sağlanmalıdır, kuruyan cilt görüntünüzün kötü olmasına sebep olur bu yüzden mümkün oldukça güneş kremi kullanınız.

* Dışarıya çıkarken geniş kenarlı şapka ve gözlük kullanmanız cildinizin güneşin etkilerin korumak adına faydalı olacaktır.

Yazın Cilt Bakımı 2019

Yazın Cilt Bakımı 2019

Related news Yazın Cilt BakımıYazın Cilt Bakımı


Yazın Cilt Bakımı


Yazın Cilt Bakımı


Yazın Cilt Bakımı


Yazın Cilt Bakımı