Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 2019

Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 2019

Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 18 19.02.2019, 20:40

Yaratıcılık Lermontov: "Anavatan" şiirinin analizi

Kısa hayatı boyunca Mikhail Yurievich Lermontovanlam ve gerçekten unutulmaz işler ile dolu birçok parlak yarattı. Böyle bir çalışma XIX yüzyılın Rus lirik şiirinin bir başyapıtı olarak adlandırılabilecek şiir "Anavatan" dır. Şairin birçok çağdaşları tarafından not edildi ve gelecek nesil için sevilen devrimciler-demokratlardan biri oldu.

Şiir doğum yerinin analizi"Anavatan" Lermontov şiirinin analiziyazarın gerçek duygularını gösterir, ne vatanseverlik onun lirik yansımaları koyar ve bunun için Ülkenizi sevebilirim. şairin ilk çizgilerden bu ülke ve onun "gariplik" için sevgi ve bu "yabancılık" ne olduğu hakkında yansıtmaz anlamak veren belirli bir ürün tonunu belirler.

"Anavatan" şiirinin analizi daha derinlemesine izin verirŞairin duygularını anlamak, ruh halini anlamak. Lermantov biz eski efsane neden ihtiyaç savaş alanında dökülen kan için alınan ün içinde, o anlayamadık ilgi olmadığını söylüyor. şiirde, şair açıkça konumu "ülke baylar," memur, otokratik ve feodal Rusya'nın kendi reddini ifade eder. ; O bayanlar ve çalışkan köylüleri giymiş değil - Mikhail gerçek vatan söylüyor zengin bir malik değil, basit bir ahşap kulübe; Topu değildir beyler, sarhoş bir adam, ıslık ve damgalama ile bir parti.

"Anavatan" şiirinin analizi net bir şekildeLermontov'un ülkesi ile ilgili pozisyonu. Rusya'nın bir insan olduğunu anlıyor. Şair vatansever coşku konvansiyonel konulara ilişkin ve aynı zamanda, bütün kalbim basit köylülere bağlıdır ile her şeyi sevmez, Rus doğa - tüm bu açıkça izlerini gösterir ve şiir "Vatan" analiz eder. Lermantov ona derin ormanlar, geniş otlaklar, huş ağaçları, temiz nehirleri nasıl canım anlar. Tek başına, bu nedenle Rus doğanın enginliği, bu barış ve huzur bulmak için ona yardımcı takdir eder.

Lermontların vatanının şiirinin analiziYazar, başyapıtını genelleştirilmiş ve geniş ile başlıyor.kavramlar (bu şiirin "Anavatan" analizi ile gösterilir). Lermontov, büyük ölçekli nesneleri kullanarak soyut olarak her şeyi anlatıyor. İkinci bölümde daha spesifik olan bir araba, ahşap kulübeler, korunaklı saman, eğlenceli geç köylüler ile sıradan bir Rus köyü, gece geç saatlere kadar izleyebilirsiniz.

"Anavatan" şiirinin analiziBu çalışmanın Lermontov'un en değerli eserlerine ait olduğunu iddia etmek. Bu ayet, Anavatan hakkındaki düşüncelerin Rusya'nın doğası ve köyü ile yakından ilişkili olduğu ilk olmuştur. Mikhail Yurievich, bu bir tür edebi geleneğin başlangıcını işaret etti. Şiiri kısaca analiz ettikten sonra bile, şairin yaratılışına ne kadar çaba harcadığını anlayabilirsiniz. Burada yaşam için gerekli olan tüm elementler kesinlikle listelenir.

Lermontov'un yerli topraklarının şiirinin analizi"Anavatan" şiirine aittir.Lermontov'un gerçekçi sözleri. Daha önceki çalışmalarının özünde bulunan romantik havasından ayrılmadı: şair dışlayıcı ve sorgulayıcı cümleler, epitet kullanıyor, ama aynı zamanda bu işi daha canlı ve daha kolay anlatan metaforları reddediyor.

Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 2019

Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 2019

Related news

 • Karatay:Ketçap bağımlılık yapıyor
 • Sakal modelleri ve isimleri (1)
 • Güneş pilleri: operasyon ve kapsam prensibi
 • Örgü Mutluluktur
 • Etimek Tatlısı Tarifi

 • Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 91

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi


  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 33

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 78

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 32

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 68

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 79

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 17

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 34

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 48

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 86

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 27

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 20

  Yaratıcılık Lermontov: Anavatan şiirinin analizi 48