Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 2019

Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 2019

Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 66 01.03.2019, 10:23

Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler

Okul eğitimi birçok içerirkonular, büyüleyici ve ilginç. En yaratıcıları edebiyattır. O, gördüklerini ve duyduklarını derinlemesine analiz etmeyi, hayal etmeyi ve en önemlisi düşünmeyi, düşünmeyi ve sistematikleştirmeyi öğretiyor. Elbette, herkes ödevi öğretmenten konuyla ilgili yaratıcı çalışma biçiminde aldı: "En sevdiğim kahramanım". Yazı çok önemli bir çalışmadır, fikrinizi dile getirmeli ve sözlerinizi literatürdeki örneklerle doğrulamalısınız. Şimdi birlikte çalışacağız ve "My Favorite Hero" adlı yaratıcı çalışmayı yazabilmek için sahneye çıkacağız.

Yazma: Nereden başlamalı

benim favori kahramanın kompozisyonu

İlk önce nesneyi belirlemeniz gerekiyorAraştırmamız ve kişiliğinin iyi bir analizi. Olumlu ve olumsuz tarafları tanımlayın. Ve benim için "En Sevdiğim Kahraman" daki çalışmanın ona ithaf edildiğini tartışmak için. Eylem ilkesini anlamak için somut bir örneği ele alacağız.

Ostap Bender

Bu kahraman aşağıdaki bulunurçalışır: "Oniki Sandalyeler", "Altın Buzağı". Büyük yazarlar tarafından yazılmış, gerçekten çok yetenekli Ilf ve Petrov. Son bölümde belirtildiği gibi, kendimize neden en sevdiğim kahraman olduğunu söyleyelim mi? Kompozisyon bu küçük ayrıntı olmadan asla yazamayacaktır.

En sevdiğim kahramanın konusuna yazıyorum

Bu ideal bir karakter değil, amainanılmaz ayırt edici özellikler: iyimserlik, yaşam sevgisi, iğrenme yokluğu. İyi hatırlarsan çok kötü anlar yaşadı: arkadaşlarını kaybetti, hapishanede ve benzeriydi. Ama bu bizim kahramanımızı kırmadı, tam tersine, hayattan her şeyi almaya çalıştı!

Her ne kadar olsa da, hayatını en iyi şekilde kazandıoldukça dürüst bir para da yoktu, yine de bu alanda bile keskin bir zihin, kurnazlık ve el becerisi ile göze çarpıyordu. Hiç tereddüt etmeden tüm birikimlerini arkadaşlarla "buluşma" ya, masayı kurar ya da bir kadına şık bir buket çiçek almayı harcayabilirdi. Ama o zaman neden paraya ihtiyacı vardı, eğer düşüncesizce "çarmıha gerilirse"? En önemli hayali Rio de Janeiro'ya seyahattir.

"En sevdiğim kahraman", yapabileceğiniz bir kompozisyonpozisyonunun argümantasyonu sonrasında zaten yazılmış düşünün. Giriş, ana bölüm ve sonuç içeren planı unutmadan, tutarlı bir şekilde kâğıt üzerinde düşüncelerini ifade etmeyi sürdürmektedir.

"En sevdiğim masal kahramanı" kompozisyonu

Aslında, bu konuda çalışma yazma ilkesi edebi kahraman konusundan farklı değildir. Örneğin, bu konuda bir ilköğretim okulu tarafından yazılabilen bir mini deneme veriyoruz.

Bir sürü masal var, ama hepsinden öte"Çizmeli Kedi" ve en sevdiği kahraman gibi - masalın ana karakteri. Neden hepsini seçtim? Çok çalışkan, akıllı ve zekidir. Herkes böyle bir asistana sahip olmak ister, ancak şanslı olan Marquise Carabas, bu garip isim ona kendisi tarafından verildi.

kompozisyon benim en sevdiğim masal karakteri

Ya da bir örnek: Ivan Tsarevich. Bu kahraman Rus halk masallarının geleneksel bir karakteridir. Eğer peri masalı "Ivan Tsarevich ve Gri Kurt" un başlangıcını hatırlıyorsanız, kendini sorumluluk ve titizlikle ayırt etmiştir. O servisi (bahçeyi koruyan) uyuyan ve ısı kuşu özleyen kardeşlerini aştı. Ve karakterimiz stoikti, bir kez bile oturmuyordu, bu da suçluyu ortaya çıkarmaya yardımcı oldu.

Ayrıca olumlu özellikler peri masalı "The Frog Princess" den Ivan Tsarevich'in doğasında bulunmaktadır. İşte o sadık, cesur, dürüst ve sevgi dolu bir karakter.

Rus dilinin alıntıları, cümlecikleri, epitetleri ve diğer etkileyici araçları içeren yazı çok takdir edilmektedir.

Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 2019

Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 2019

Related news

 • Çocukların kaç ay sürmeye başladığını öğreniyoruz
 • MEKİK OYALI KALPLİ MOTİFLİ İĞNE OYASI YAPIMI
 • Lezzetli kavurma tarifi
 • Bayat Bisküvi Nasıl Değerlendirilir
 • Yasal destek
 • Mozarella Peynirli Domates Dilimleri

 • Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 82

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler


  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 76

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 99

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 99

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 52

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 38

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 60

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 83

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 16

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 20

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 2

  Yaratıcı çalışma: en sevdiğim kahraman. Kompozisyon, örnekler 37