Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 2019

Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 2019

Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 44 21.01.2019, 02:55

Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir.

Çoğu zaman, yanaktaki akıİltihaplanma sürecinin diş etrafındaki yumuşak dokular üzerine yayılması. Kural olarak, akut ağrı ya matlaşır ya da bu süre zarfında tamamen kaybolur. Ancak yüzün şekli, yanak büyüklüğü önemli ölçüde arttıkça karakteristik hale gelir.

Birçok kişi ortak bir hatayı kabul ederseyanakta bir akı var, losyonların yardımıyla ya da ısınan kompresler yardımıyla kurtulmaya çalışıyor. Bu durumda inflamasyonun gelişimini güçlendireceğini ve yüz bölgesine yayılacağını anlamak gerekir. Bu tür ciddi şeyleri ihmal edemezsiniz, çünkü sonuçlara acımasız olabilir.

İltihap nedeni olabilir, göründüğü gibi,dişte küçük, tehlikeli olmayan bir delik. Yemekten sonra, yiyecekler oraya ulaşır, yavaş yavaş bu kavite artar ve kişi soğuk, sıcak veya tatlı yiyeceklerle temas eden acı verici hislerle karşılaşır. Bu, emayenin daha yumuşak hale geldiği ve sinir liflerinin yüzeye daha yakın olduğu, yani enfeksiyon olasılığının yeterince yüksek olduğu açık bir işaret olarak kabul edilir. İltihaplanmış bir diş ağrısız bir şekilde ağrmaya başlar, özellikle geceleri akut ataklar olur. Birçoğu ağrı kesicilerden kurtulmayı tercih ediyor ve bir uzmanla temas kurmuyor. Tabii ki, zamanla tatsız hisler gerçekten geçer, ancak iltihap gelişmeye devam eder ve yanak bölgesine geçer.

Yanak üzerinde Akı eşlik pus oluşumu ile birlikteHasarlı dişin alanı, yani bir apse var. Rahatsız edici hisleri görmezden gelmeye devam ederseniz, bu semptomatik bulguları tüm vücudun ateş, kusma, mide bulantısı, zayıflığı olarak bekleyebilirsiniz. Yanaklar kırmızıya döner ve hafif bir dokunuşla bile, hasta bir ağrı hissi duyar. İhmal edilen bu gibi bir sürecin sadece sağlık için değil, insan yaşamı için tehlikeli olduğunu unutmayın. Bu durumda dişhekiminin ciddi tedavi gerektiğinden ve yatarak tedavi edilmesine yardımcı olması olası değildir.

Yanaktaki akı şu anda oluşabilirsözde bilgelik dişlerin patlaması. Daha sonra, önce diş etleri, dişin belirgin bir boyuta geldiği noktada şişer. Sert yiyecek, mukoza zarından zarar görür ve yanak bölgesine çok hızlı bir şekilde yayılan inflamatuar bir işleme neden olur. Hastayı yutmak, çiğnemek ve hatta konuşmak zordur.

Hamilelikte bir akıntı varsa, o zaman neGelecekteki bebeğe zarar vermemek için ziyareti doktora ertelemeyin. Uzman, konservatif tedaviyi, yani fetusun gelişimini olumsuz yönde etkileyemeyen ilaçları seçecektir. Ek bir yardım olarak, geleneksel tıbbın bazı tavsiyelerini kullanabilirsiniz, ancak sadece kanıtlanmıştır.

Yanaktaki akı: tedavi

Iltihap bilgelik diş ile ilişkili ise, o zamanAğzın yıkanması için özel çözümler reçete edilir. Antiseptik bir etkisi vardır ve tahriş olmuş kabuğu hafifletir. İnflamasyonun yumuşak doku alanına nüfuz etmesi veya konservatif yöntemin yardımcı olmaması durumunda irin çıkarılması için küçük bir insizyon veya tüm cerrahi prosedürün yapılması gerekecektir.

Küçük inflamasyondan kurtulmaketkilenen bölgeye gece boyunca ılık su ile nemlendirilmiş, soda tozu içeren bir pamuk yünü uygulayabilirsiniz. Birçok başarılı bir şekilde aşağıdaki tarifi uygular: yeşil çay yaprakları bir eczane adaçayı ile karıştırılır, elde edilen karışım çay gibi demlendirilir ve yarım çay kaşığı sofra tuzu eklenir. Bu çözeltinin, gün boyunca iltihap yerinin durulanması tavsiye edilir. Bu basit prosedürü ne kadar sık ​​yaparsanız, o kadar çabuk istenen sonuç gelir.

Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 2019

Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 2019

Related news

 • Yabancı hoca olmaz
 • Yazılı ve logolu tişörtler de seksi olabilir
 • Şevkat Yerimdar 18.bölüm fragmanı Şevkat patron oluyor
 • Aklını Kullan, Aksini Düşün

 • Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 27

  Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir


  Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 32

  Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 9

  Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 30

  Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 93

  Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 66

  Yanaktaki akı: gerektiği gibi tedavi edilir 22