Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 2019

Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 2019
31.03.2019

Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 7

Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın "begonia marmorata"

Begonya otsu ve çok yıllık bir cinsidir.güzel, parlak renkler ile bitkiler. Onlar çalılar, sürünen lianas veya yarım çalılar şeklinde. Farklı renklerden oluşan geniş bir seçim, bu bitkinin mükemmel bir bahçe ve ev dekorasyonu olmasını sağlar.

Bir kış bahçesi veya bir daire için çeşitli ekilirbegonya Marmorata'nın adı. Bu bitkinin büyük çift çiçekleri var. Begonya Marmorata, küçük kırmızı vuruşlarla kaplı beyaz renklerin parlak renklerinde diğer çeşitlerden farklıdır. Çiçeğin her bir yaprağı, kırmızı bir kenarlıkla çevrelenir, bu da böyle bir renklendirmeye bitmiş bir görünüm verir. Onunla birlikte ortak bitkilerde, çiçekler karanfil şeklindeki Fimbriata'nın begonyası görünüyor. Genellikle bu çeşit terry begonya denir.

Cins begonya herhangi bir bitki vardırasimetrik yapraklar, farklı tonlarda çiçekler ve çeşitli türler. Soğuk mevsimde alacalı ve çiçekli begonya çeşitleri bir ev yetiştirmek için kullanılır. Sitenin dekorasyon ve dekorasyon için begonyalar toplama, esas olarak sadece üç tür kullanın: tüberoz, Viyana, yaprak dökmeyen ve ampel begonya pendula. Büyüme koşulları herhangi bir tür için aynıdır.

Çeşitlilikten yana seçim yapmak, begonya Marmorata,sitenizi hassaslaştırabilirsiniz. Yardımı ile çiçek yataklarında renk aksanları yapabilir veya yolun kenarını çizebilirsiniz. Begonviller gölgeyi mükemmel bir şekilde tolere eder. Bu nedenle bahçenin herhangi bir köşesine dikilebilir. Ancak bol çiçeklenmenin tadını çıkarmak istiyorsanız, güneşli bir noktaya yerleştirin.

Hava değişimine özen göstermelidir. Bu güzel çiçek bile küçük donları tolere edemez. Dikimden önce, çiçek yatağının iyi bir drenajının düzenlenmesi gerekli olacaktır, çünkü durgun su bir bitkinin tahrip olmasına neden olabilir. Begonya, asidik ve zengin toprak karışımlarına çok düşkündür. Ampel çeşitleri tencere veya sepetlerde asılı kalacaktır. Begonia Marmorata, kayalık bir tepede, çalışma çantasındaki, kaplarda ve sadece çiçek yatağında mükemmel bir şekilde alıştırır.

Bu güzel bitkinin dikilmesi, bilmelisinbunun için bakım özellikleri. Bu, sadece renk sayısını artırmak değil, aynı zamanda çiçeklenme süresini artırmak için mümkün kılacaktır. Bunu yapmak için, sadece çiçeklenme anından başlayarak, çalıların sulanmasını azaltmanız gerekir. Bitki, yaz aylarında çeşitli mineral ve organik üst pansuman gerektirmektedir.

Sahaya dikilen begonya çıkarılmalıdır.evden daha fazla büyümek için bir tencereye don ve transplant önce veya Şubat ayında başlamalıdır çimlenme kadar kuru, karanlık ve serin bir yere kaldırın. Birkaç ay içinde küçük bir çalı yetiştirdikten sonra, siteye dikim yapabilirsiniz. Ancak bunu Mayıs ayı sonundan önce veya Haziran ayının başına kadar yapmanız gerekmez. Bu dönemde sıcak havalar çoktan kurulmuş durumda.

Bir begonvillere sahip olmak, çoğalmak istersinizMümkün olduğu kadar. Bu, yumruların bölünmesi, kesimlerle çoğaltılması ve tohumların ekilmesi ile yapılabilir. Begonyayı tohumla ekerek, çok küçük olduklarını ve onları kumla daha iyi karıştırdıklarını düşünün. Onları zemine serpmek ve kabı film veya cam ile örtmek yeterlidir. Haziran ayının başlangıcından daha erken olmayan bir bahçe arsasında fidan dikiyoruz.

Kesim yöntemiyle çoğaltma yöntemini seçerek,Ocak ayında halihazırda yumruları çimlendirmek ve bu yerleri ezilmiş aktif odun kömürü ile tozlaştırarak bazı yetişkinleri kırmak gereklidir. Begoniyi çoğaltmanın en kolay yolu yumrudur. Zaten Ocak ayında yumruları çimlendirmeye başlıyoruz. Her yumruyu birkaç parçaya ayırırız, böylece her parçada birkaç göz vardır. Bundan sonra dilimleri dilimle toz haline getirin ve normal şekilde ekin. Bu prosedür ilkbaharda yapılmalıdır.

Begonya, birçok hastalık ve haşere hasarı ile enfeksiyona eğilimlidir. Bu nedenle, dikkatlice bakmak gerekiyor.

Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 2019

Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 2019

Related news

 • Sumak Ekşili Kuru Patlıcan Dolması Tarifi
 • Kelebek İğne Oyası Modeli Yapılışı
 • Fırında Garnitürlü Mantar Dolması
 • Makarna Kaç Kalori
 • Yakadan Başlama Bebek Yeleği Sayıları

 • Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 14

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata


  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 83

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 99

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 57

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 73

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 13

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 9

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 44

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 32

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 68

  Yaşam renklerinize ekleyin, çiçek toplayın begonia marmorata 73