Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme 2019

Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme 2019
Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme


Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme

Yüz gerdirme

Yüz gerdirme

Cildin zamanla nem kaybetmesi ile sarkma ve kırışıklıkların oluşması normaldir. Cilt yaşlandıkça ince kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklar giderek derinleşir ve kötü bir görüntüye neden olur. Bu durumunda cildin daha genç ve sıkı görünmesi için yüz germe ameliyatlarına başvurulabilir. Bu ameliyatlarda yüzün belirli alanlarına ya da birkaç alanına müdahale edilir.

Yüz germe ameliyatları kaç yaş gençleştirir?

– Yüz gerdirme ameliyatlarında 10 yıl kadar gençleşme sağlanabilir.

Yüz germe ameliyatları kime yapılır?

– Yüz germe ameliyatları genellikle 45 ila 50 yaş üzerine yapılır. Ancak ciltte sarkma ve kırışıklıklar erken yaşta yoğun bir şekilde oluştuysa erken yaşlarda da yapılabilir. Yüz germe ameliyatları ile birlikte boyun germe ya da kaş kaldırma gibi ek operasyonlar da yapılabilir.

– Yüz germe ameliyatlarında gerçekçi hedefler belirlenmelidir. Ameliyat öncesi doktor ile detaylıca konuşulmalıdır. Yüz germe ameliyatı öncesi doktor cilt tipini analiz edecektir. İşlemin uygun olup olmadığını anlamak için şu analizler yapılmaktadır:

+ Cilt esnekliği:Cilt germe ameliyatının başarılı olması için ilk olarak cilt esnekliğine bakılmalıdır. Cilt esnekliğinin fazla olması işlemin daha iyi sonuçlar vermesini sağlar.

+ Güçlü kemik yapısı:İdeal olan yüz germe ameliyatı için kemik yapısı da son derece önemlidir. Kemiklerin güçlü olması gerekir.

+ Gerçekçi beklentiler:Yüz germe ameliyatından mucizeler beklenmemelidir. Cildin durumu ameliyat sonucunu ekiler. Bu nedenle öncesine doktor ile nasıl bir sonuç alınacağı konusunda konuşulmalıdır.

Yüz gerdirme ameliyatı nasıl yapılır?

– Yüz germe ameliyatı öncesi cilt analizi yapıldıktan sonra ameliyat tekniği belirlenir. Ardından kullanılacak anestezi türü, insizyon yeri ve kesilerin hangi alandan yapılacağı belirlenir.

– Yüz germe ameliyatı pek çok farklı teknikle yapılır. Geleneksel yöntemler en kapsamlı sonuçları sunar. Yanaklardaki sarkmaları ve göz altındaki kırışıklıkların azaltılması için bu alanlardan kesiler yapılabilir. Ayrıca çene ve çene altındaki sarkmalar da toparlanır. Kesiler genellikle kulak etrafında ve boyun altından yapılır. Bu kesiler ile fazla deri alınır ve cilt gerilerek sabitlenir. Bu yöntem tüm yüz cildinin gerilmesini sağlar.

– Yüz germe ameliyatlarından bir diğer teknik sadece göz altı ve yana bölgesinin gerilmesini kapsar. Yine boyun ve kulak etrafından kesiler yapılır. Ardından cilt gerilerek sabitlenir. Bu işlem 30 yaşından sonra uygulanabilir.

– Daha basit yüz germe ameliyatları da vardır. Bu ameliyatlarda kesiler son derece küçüktür. Ayrıca iyileşme süresi de daha kısadır. Bu ameliyat öncelikle çene, alt yanak ve boynu germeye yöneliktir. Doktor genellikle saç çizgisi boyunca ve kulak arkasından kesiler yapar. Bu kesilerden içeri girilerek istenmeyen yağlar alınır ve cilt gerilir. Endoskopik teknikler de kullanılarak ciltteki sarkmalar ve kırışıklıklar azaltılır.

– Endoskopik yüz germe: Yüz germe ameliyatlarından bir diğeri de endoskopik yüz germe ameliyatıdır. Endoskopi aletleri ile cilt altına girilir. Bu girişler küçük kesiler ile yapılır. Cilt altındaki yağlar alınarak kasların sıkılaşması sağlanır.

Yüz gerdirme öncesi hazırlıklar:

– Yüz gerdirme ameliyatlarından önce uygulanan tekniğe göre bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Tam yüz germe ameliyatlarında narkoz uygulanacağından uygulama öncesinde 3 hafta kadar sigara içilmemelidir. Sigara içilmesi cerrahi komplikasyon riskini artırabilir, vücuda serbestçe akmasını ve oksijeni engeller.

– Yüz germe ameliyatlarından önce kişi sabit bir ilaç kullanıyorsa bu konuda mutlaka doktora bilgi vermelidir. Ayrıca kan sulandırıcı ilaçların da 1 hafta kadar öncesinde bırakılması gerekebilir.

– Uygulama öncesinde bandaj, hazırlaması kolay ve düşük sodyumlu besinler, ağrı kesiciler, reçete edilen ilaçlar hazır edilmelidir.

– Genellikle yüz germe ameliyatı prosedürleri lokal anestezi kullanılarak yapılabilir. Ancak büyük ameliyatlarda narkoz kullanılır. Narkoz kullanılacaksa öncesinde narkoz testlerinin yapılması gerekebilir.

Yüz gerdirme estetiği ile birlikte uygulanan diğer estetik teknikler:

– Yüz liposuction:Yüzdeki sarkmaların giderilmesi için yüz germe ameliyatının yanı sıra fazla yağların alınması için liposakşın uygulaması da yapılabilir. Küçük kanüller kullanılarak cilt altına girilir. Ardından cilt altındaki yağlar emilerek dışarı alınır.

– Dudak büyütme:Yüz germe ameliyatı ile birlikte dudak büyütme için dudak dolgusu ve enjeksiyonu da yapılabilir.

– Göz kapağı cerrahisi (blefaroplasti):Yüz germe operasyonlarına ek olarak göz kapaklarında düşüklük varsa göz kapağı estetiği de yapılabilir. Bu şekilde cildin tüm alanlarının daha genç ve sıkı görünmesi sağlanır.

– Yüz implantları:Silikon implantlar ile yanaklara hacim kazandırılabilir.

Yüz germe ameliyatı sonrası yapılması gerekenler:

– Narkoz verilerek yapılan geleneksel yüz germe ameliyatlarından sonra kesilerde drenaj boruları bırakılır. Bu şekilde pis kanın cilt altında birikmesi engellenir. Narkoz verildiğinde 1 gece hastanede kalınması gerekebilir.

– Lokal anestezi uygulandığında genellikle o gün taburcu olunur.

– Yüz gerdirme ameliyatlarından sonra ciltte şişlik ve morarma oluşabilir. Bu yan etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Olası ağrıların azaltılması için ise ağrı kesiciler kullanılabilir.

– Yüz germe ameliyatının ilk haftasında hastaların iyileşmeye odaklanması ve dinlenmesi gerekir. Yorucu egzersizlerden uzak durulmalıdır. Ancak aşırı hareketsiz de kalınmamalıdır. Hareket edilmesi kan dolaşımını hızlandırır ve iyileşme sürecini olumlu etkiler.

– Bazı durumlarda bandaj kullanılması gerekebilir. Bandajlar doktorun söylediği tarihlerde çıkarılır ve cilde düzenli olarak pansuman yapılır.

– Ameliyat yerlerine bir süre su gelmemelidir. Bu süre hakkında doktora danışılabilir.

– Olası ağrıların azaltılması için buz kompresi de kullanılabilir.

– Şişme ve morarmalar ameliyattan sonra birkaç hafta daha devam edebilir. Bu şişliklerin azaltılması için gece uyurken çift yastık kullanılabilir.

– Tam iyileşme haftalarda ve aylar sürebilir. Bu süre içerisinde düzenli olarak doktora kontrolü gereklidir.

– Yüz germe ameliyatının sonuçları ilk haftalardan itibaren kendini gösterir. Ancak en iyi sonuçlar 1 ayın sonunda görülür.

– Yüz gerdirme işlemleri kalıcı uygulamalardır. Ancak yaşlanmanın etkisi ile ilerleyen yıllarda ciltte sarkmalar oluşabilir.

– Yüz gerdirme ameliyatları kas tonusunun sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda cildin daha genç ve canlı bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Genel cilt sarkmalarının yanı sıra göz alrı, kaş, yana, çene ve boyun sarkmalarının da giderilmesini sağlar.

Yüz germe ameliyatı riskleri:

– Yüz gerdirme ameliyatında her ameliyatta olduğu gibi bazı riskler vardır. Bu olası riskler şunlardır:

+ Anesteziye karşı alerji, kalp krizi, inme ve diğer ciddi komplikasyonlar

+ Enfeksiyon oluşabilir.

+ Hematom: Deri altında kanamalar ve şişme ile deride renk değişikliği olabilir.

+ Sinirler zarar görebilir.

Yüz germe ameliyatında az da olsa komplikasyon riski vardır. Riskleri azaltmak için doktorun talimatları dinlenmelidir. Ayrıca bu ameliyatlar alanında eğitimli ve uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca ameliyat öncesinde doktor kişinin sağlık öyküsü ve sigara kullanımı konusunda bilgilendirilmelidir. Yüz germe ameliyatları sonrasında ağrıların normal olduğu unutulmamalıdır. Bu ağrıların azaltılması için mutlaka ağrı kesici kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme 2019

Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme 2019

Related news Yüz Germe Ameliyatı: Yüz GerdirmeYüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme


Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme


Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme


Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme


Yüz Germe Ameliyatı: Yüz Gerdirme