Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır 2019

Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır 2019
Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır


Yılan yağı nedir ? Faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Yılan yağıadından da anlaşılabileceği yılandan elde edilen bir yağdır. Yağ yapımında kullanılan yılanlar zehirsiz olanlarından seçilir. Soğuk presleme yolu ile kullanıma hazır hale getirilir. Bu şekilde hazırlanan ve hiçbir kimyasal içermeden yağ, her zaman tazeliğini korur. Çok sık olarak kullanılan balık yağları da bu işlemlerden geçirilerek hazırlanır Alırken mutlaka soğuk pres olup olmadığını kontrol etmeniz, fayda sağlamanız açısından önemlidir. Aksi takdirde hiçbir etkisini göremezsiniz. İçeriğinde bulunan omega3 yağ asidi EPA, magnezyum, fosfat, A ve D vitaminleri ve çeşitli mineraller cilt tarafından kolayca absorbe edilir. Fiyat olarak pahalı olan yılan yağını küçük şişelerde alıp, her damlasını ziyan etmeden kullanılmaya çalışılmalıdır. Eczane, aktar ve internetten kolayca temin edebilirsiniz.

Yılan Yağının Faydaları

Yılan yağının faydaları saymak gerekirse; saç uzatmak, kaşlardaki seyrekliği giderme, saç dökülmesini durdurmak, kepeklenmeyi gidermek, güçsüz ve canlılığını yitirmiş saçları kökten uca beslemek, saç kopmalarını engellemek, ciltte onarım yapmak ve nemlendirmek, çeşitli cilt hastalıklarını gidermek, boya ve çeşitli işlemlerden zarar görmüş saçlara eski sağlığına kavuşturmak, erkeklerde sakal ve bıyık gürleştirmesini sağlamaktır. Ayrıca genetik, vücutta eksik olan bir vitamin ya da herhangi bir hormonal hastalığın neden olmadığı kelliğe de iyi geldiği, dökülen bölgede tekrar saç çıkarttığı bilinmektedir.

Yılan Yağının Kullanım Alanları

Dokuların sağlıklı çalışmasını sağlayan EPA asidi; saç derisi ya da kök bölgesinde olmamasından ya da azaldığından dolayı kellikler meydana gelebilir. Yılan yağı ile dışarıdan takviye edilerek buradaki saç köklerine ait dokuların düzgün çalışmasını sağlayarak tekrar saç oluşumu sağlanabilinir. Ülkemizde sürülme şeklinde kullanılsa da, Uzakdoğu ve Çin’de alternatif tıp alanında içirilerek ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Bunun yanında tansiyon düşürücü, iltihap söktürücü ve önleyici, kireçlenme giderici özellikleri de bilinmektedir. Yılan yağının içindeki EPA nın beyin hücrelerine direkt etki ederek buradaki hasarları onarma ve Alzheimer hastalığının önlenmesi ve tedavi edilmesi konusu ise araştırılmaktadır.

Yılan Yağı ile Saç Bakımı

Bu kadar çok faydası olanyılan yağının en çok ilgi çekmesinin sebebi ise saçlardaki gösterdiği başarılı etkidir. Gerek saç çıkarma, gerekse besleme konusunda sayısız yorumlar forumlarda ve bloglarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Nasıl yapıldığına gelince ise çeşitli yöntemler vardır. En basiti ise saçınızın tamamına diplerden başlayarak uçlara kadar yedire yedire uygulamaktır. Özellikle masaj yaparak saç köklerindeki sinir uçlarını uyararak ve buraya gelen kan akışını hızlandırarak daha çabuk emilmesini ve etki etmesini sağlayabilirsiniz.10 dakika bu şekilde masaj yaptıktan sonra bone takarak yaklaşık 2 saat beklemelisiniz. Bone takmanızın sebebi ise saç derisinde bulunan vücut sıcaklığında yağın daha iyi çalışmasından ve yağın saçtan akarak oraya buraya temas edip temizlik için size zorluk çıkarmaması açısından daha uygun olur. Süreyi tamamladıktan sonra önce soğuğa yakın ılık bir su ile akıtıp sonra şampuanlama işlemine geçebilirsiniz. Haftada 2 ya 3 gün kullanarak 1 ayda kesin sonuca ulaşabilirsiniz.
Eğer bölgesel olarak dökülmeleriniz var ise sadece o bölgeye uygulayıp aynı işlemleri sırasıyla takip edip aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Bu tip maskeleri saçınıza uygulamaya vaktiniz yok ise yılan yağını damla damla her banyoda şampuanınızın içine karışıp, çalkayarak kullanabilirsiniz. Diğer kolay kullanım yöntemi iseyılan yağı sabunudur. Kalıp halinde satılan bu sabunu saçınızı şampuanlama işlemini bitirip duruladıktan sonra elinizde iyice köpürtüp saç diplerinize parmak uçlarına masaj yaparak uygulamanız olacaktır. Zaten banyo sırasında sıcaklık ve buhardan açılan saç derinize nüfuz etmesi de kolay olacaktır. Çok fazla arındırmadan hemen durulayıp çıkarsanız saçınıza yumuşaklık ve nem kazandıracaktır. Sabun halinde hem kullanımı kolay hem de ekonomiktir. Bu tip uygulaması kolay ve çabuk olan yöntemleri her banyoda kullanabildiğiniz gibi , tam olarak sonuca varmanız diğer yöntemlere göre daha uzun süre alacaktır.

Şimdi vereceğimiz tarif ise beyler saçı, sakalı ve bıyığı, bayanlar kaşı,saçı ,kirpiği için rahatlıkla kullanabilir. Uyguladıktan sonra özellikle mevsimsel dökülmelerin azaldığına, cansızlaşıp, kopan saçlarınızın parıl parıl parladığına ve dökülen saçlarınızın yenisine geldiğine şahit olacaksınız.

Mucize yılan yağlı saç maskesi

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı yılan yağı
  • 1 çay kaşığı hint yağı
  • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı
  • 1 çay kaşığı susam yağı
  • Eczaneden temin alabileceğiniz 2 ampul deksapentol ve 2 ampul E vitamini

Yapılışı

Bu malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Bir çaydanlıkta kaynatılmış suyun buharında ya da evde buhar makineniz varsa çıkan buhara saç derinizi 10 dakika kadar tutun. Yumuşayan ve gözenekleri açılan saç derinize parmak uçlarınızla bastırmadan ve nazikçe masaj yaparak karışımı yedirin. İster bone geçirerek ister streç film sararak 1 saat kadar bekleyin. Ilık su ve şampuan ile saçınızdan arındırın. Çok sayıda çeşitli yağlardan oluşan bu karışımın saçınızda çok az kalıp nemlendirmeye devam etmesi sorun değil iken saç diplerinden arındırılmaması saç köklerindeki gözenekleri tıkayarak daha fazla saç dökülmesine neden olabilir. Havluyla saçınıza yavaş yavaş kompres yaparak suyunu ve kalmış olan yağ var ise alın. Haftada 2 kez uygulayarak kullanın. 1 ay içinde etkisini görebilirsiniz.

Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır 2019

Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır 2019

Related news Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılırYılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır


Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır


Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır


Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır


Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır


Yılan yağı nedir Faydaları nelerdir Nasıl kullanılır