Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 2019

Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 2019


Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 55 02.02.2019, 01:56

Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları

Su olmadan bugün herhangi bir alanda yapamazsınızinsan aktivitesi. Ancak merkezi su kaynağı her tatil köyünde ve özel sektörde mevcut değildir. Böyle bir sistem mevcut olsa bile, yaz aylarında yeterli su basıncı olmadığı için su giriş noktalarının kullanılması her zaman mümkün değildir. Ancak su pompası bu sorunu çözebilir. Yüksek kafa ile tedarik edilen suyu sağlayacak bir agregadır.

Basınç kaldırma için pompaların sınıflandırılması

yüksek basınçlı su pompaları

Kaldırma için pompa tiplerini düşünürsekBasınç, o zaman bu tür modelleri çalışma koşulları, bir vakum ve görevleri oluşturma yolları açısından farklı olduğunu unutmayın. Daha sonra tüm modellerin çalışma prensibi aynıdır. Çalışma sırasında, pompa bir vakum oluşturacak, su hazneden vakum bölmesine hareket edecek, daha sonra yüksek basınç altında dışarı itilecektir.

Vorteks model özelliklerine genel bakış

su yıkamak için yüksek basınçlı su pompası

Su için yüksek basınçlı vorteks pompalarıVorteks bıçaklarının bir daire içinde düzenlendiği diski döndürerek bir vakum oluşturun. Disk ayrıca bir girdap çarkı olarak da adlandırılır ve dönüşü sırasında sıvı vücudun boşluğuna geçer ve daha sonra bıçakların dönmesiyle yer değiştirir. Bu tür ekipman seçeneklerinin ana avantajı, iyi bir emiş ve aynı zamanda cihazların hava kabarcıklarından hiç korkmadığıdır. Fakat bu tür agregatlar asılı parçacıklara duyarlıdır, bu yüzden kirlenmiş suyun pompalanmasında bir zorluk vardır.

Titreşimli pompaların özellikleri

su için yüksek basınçlı dalgıç pompa

Yüksek Basınçlı Su Titreşim Pompalarıtemel elektromıknatısa sahip olmak. Bu ekipmanın çalışması prensibi çok basittir ve sargıya voltaj uyguladıktan sonra mıknatısın ankrajı çekmeye başladığı gerçeğinden oluşur. Ankrajın orijinal konumuna geri dönmesini sağlayan polarite değişimleri. Kısa bir süre sonra, piston ve ankraj pozisyonu yaklaşık 100 kez değişir. Titreşimler, akışkan parçacıklarını boşaltma nozuluna pompalayan salınımları tetikler. Bu cihazın avantajı, elektrik motorunda dönen elemanların olmamasıdır.

Santrifüj pompaların özellikleri

yüksek basınçlı su pompası fiyatı

Santrifüj yüksek basınçlı su pompalarıyüzeysel ve dalgıç olabilir. Cihazları yatay konumlandırılmış bir çalışma şaftı ve dikey olarak yerleştirilmiş bir şaft ile ayırt etmek mümkündür. Pervane kanatları sıvı üzerinde hareket eder, bu sayede iş gücü, su hareketleri ve yüksek basınç altında basınç oluşur. Kuyu koşullarında kullanım için bir el pompası, maliyet açısından ve kullanımı kolay olmak açısından caziptir. Elektriğe erişimi olmayan yerlerde bile kullanılabilir ve büyük hacimlerde su olmamalıdır.

Cihazın çalışması için gerekliinsanın sadece bir çabasını yapmak. Cihaz pratik olarak rölantide çalışmıyor. Bu birimler kanat ve pistondur. İkincisi daha yaygındır, yardımları sayesinde, suyu 20 m'ye kadar derinlikte pompalamak mümkündür, çalışma döngüsü başına yaklaşık 2000 ml pompalayabilirler. Bu tasarımlardan ilki daha kompakt bir boyuta sahiptir, ancak aynı derinlikte daha küçük bir hacme sahip olacaktır.

Araba yıkama pompaları için piston pompaları

su fiyatı için yüksek basınçlı dalgıç pompa

Yıkama suyu için yüksek basınçlı pompaPislik ol. Bu tür ekipmanların en ünlü üreticileri arasında, endüstride ve günlük hayatta kullanılan cihazları üreten SAT bulunmaktadır. Genellikle bu tür üniteler, nakil tesislerinde ve beton santrallerinde ve aynı zamanda farklı ekipmanların montaj temizliği sırasında bulunabilir.

Çalışma prensibi, pompalama sıvısından oluşur.kuru emiş kullanarak. Piston, translasyon hareketi yaratır, böylece su, özel bir boru vasıtasıyla cihazın alt kısmının boşluğuna pompalanır. Piston hareketi tersine çevirdiğinde, valf kapanır ve suyun kaçmasını önler. Bu aşamada deşarj borusunda başka bir valf açılır. Birincil emiş ile kapalıdır. Bu işlemler tekrar tekrar tekrarlanır, böylece su pompa tarafından pompalanır.

Kullanıcılara göre, su yıkamak için böyle bir yüksek basınçlı pompa, aralarında birçok avantajı vardır:

 • yüksek kaliteli malzemeler;
 • kompakt boyut;
 • basınç ayar imkanı;
 • Parçaların değiştirilmesi olasılığı.

Üretim sürecinde pirinç kullanılır vediğer özel malzemelerin yanı sıra, alıcıların görüşüne göre, yüksek sıcaklıklara ve sıvıda bulunabilecek öğelerin etkisine maruz kalma kabiliyetine sahiptir. Dikkat edilmesi gereken ve yüksek performansa müdahale etmeyen kompakt boyut. Çalışma basıncı, pistonların sıklığı değiştirilerek ayarlanabilir.

Pistonlu pompaların maliyeti

yüksek basınçlı su pompası

Su için yüksek basınçlı piston pompasıkalite özelliklerine bağlı farklı bir fiyat var. Örneğin, CAT 5CP2120W modeli, tüketiciye 45 500 rubleye mal olacak. Aynı zamanda, kapasitesi dakikada 15 litredir ve basınç 175 bardır. Güç tüketimi 5,5 kW ve dakikada dönüş hızı 950 devirdir. CAT 310 modeline gelince, fiyat etiketi 46.900 ruble. Bir dakika içinde yukarıda tarif edilen durumda olduğu gibi aynı hacimde su elde etmek mümkün olacak, basınç 150 bar ve güç tüketimi de 4.4 kW. Hız 950 rpm'dir.

Için başka bir yüksek basınçlı piston pompasıfiyatı 210 000 ruble olan su, CAT 2530 olarak belirlenmiştir. Kapasitesi dakikada 80 litredir ve basınç 85 bardır. Güç tüketimi 14 kW, hız ise 915 rpm'ye eşittir.

Bu tür ekipmanlar artık satılıktırGeniş bir yelpazede, örneğin 140 000 rubleye mal olan CAT 1050 modelini düşünebilirsiniz. Yardımı ile bir dakika boyunca, 155 bar basınç ve 38.5 kW güç tüketimi ile 38 litre su alabilirsiniz. Hız 1000 rpm'dir. Fiyatı 399.000 ruble olan su için yüksek basınçlı piston pompası, CAT 3545 olarak belirlenmiştir. Kapasitesi dakikada 170 litre ve basıncı 75 bardır. Güç tüketimi 26.3 kW, ancak hız 800 rpm'dir.

Pistonlu Pompa İmalatı

Yüksek Basınçlı Su Pistonlu Pompa

Yüksek Basınçlı Su Pistonlu PompaMetal bir borunun kırpılmasından yapılmış bir silindir formunda yapılır. Uzunluk 100 cm olmalıdır İdeal yuvarlak kesit olmamalı, gövde herhangi bir konfigürasyonda bir borudan yapılabilir. Yüksek basınçlı bir su pompası elinizde olduğunda, bir sonraki adım kolu sabitlemek için braketleri kaynaklamaktır. Metal köşeye ihtiyaç duyduğunuzda bunu kullanın. Üst tarafa doğru, boşaltma kablosunu bağlamak için delikler yapılır. Sonunu kapatmak için alt kısım için bir kapak yapmalısınız.

Pompanın etkili çalışması için üretim yapmak mümkündür.Toplanan suyu tutacak üst kapak. Ardından, iki parçadan oluşan bir plaka olan bir piston yapmalısınız. Birinci kısım, basınç oluşturan pistonun kendisidir, ikinci kısım ise kalınlığı 5 mm olan bir kauçuk parçasıdır. Pistonun gövdesinde, her şeyi kauçuktan yukarıdan kapatmak için birkaç delik açmak gerekir. Daha sonra, bir ucunda pistonun merkezine sabitlenen bir pompa çubuğu üretilir. Master ayrıca kalın bir kauçuğa benzeyen bir egzoz valfi de yapmalıdır.

Sonuç

Bu ekipmanın popülaritesi daha fazlave operasyon kolaylığı, düşük maliyet ve çeşitli türlerin yanı sıra modeller. Bir ülke arazisini veya bahçeyi sulamak için yüksek basınçlı su pompaları kullanıyorsanız, çok fazla kişisel zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Böyle bir cihazı yardım almadan kurabilirsiniz.

Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 2019

Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 2019

Related news

 • SARMALI ANALI KIZLI MOTİFLİ YAZMA KENARI OYASI
 • Bezelye Yemeği Tarifi – Kolay Yemek Tarifleri – Denenmiş Tarifi
 • İki Renkli Cezerye
 • Mehmet Demirkol: Şenol Güneşe çok kızgınım çünkü Ozan konusunda bizi kandırdı

 • Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 90

  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları


  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 48

  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 82

  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 65

  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 84

  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 57

  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 93

  Yüksek basınçlı su pompaları: türleri, özellikleri ve yorumları 85