Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 2019

Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 2019
16.10.2019

Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 40

Xenon: izin verilmez mi? Xenon'u sisin içine koyabilir miyim?

Nispeten yeni satışlar ortaya çıktıxenon lambalar ve onlarla birlikte Rusya ve diğer ülkelerde xenon'a izin verilip verilmediğine dair bir çok tartışma var. Her şeyden önce, on yıl önce, bu ışıklar sadece pahalı araba sahiplerinin kullanımına sunuldu ve sonunda ksenon lambaları güzellik için kullanılmaya başlandı. Xenon'a izin verilip verilmediğini nereden biliyorsun?

xenon izinli veya değil

Araba meraklılarını ksenon yapan nedir?

Çok özellikleriyle xenon'dan gelen ışıknesnelerin ana hatlarını daha net ve daha iyi görmeye yardımcı olan gündüze benzer. Her hava koşulunda yarattığı görünürlük, ışınları sis ve yağmur damlalarından geçerken, yolun tamamen aydınlanmasını sağlayarak gözlerini yormaz. Ksenon ışığının ışını çok daha geniştir, bu da yolun kenarı ve yol kenarı boyunca nesnelerin görünürlüğünü arttırır. Halojen lambanın aksine, daha az enerji harcayarak,% 100 daha fazla ışık yayar. Ksenonun maksimum servis ömrü 3000 saattir ve halojen lamba 500 saattir.

Son zamanlarda, onun için moda arttı ve birlikteBununla birlikte, trafik polisinin çalışanlarına, "xenon light" ile donatılmış araçların sahiplerine, lambalar takarken belirli bir engel oluşturan, dikkat çeken bir sorun vardı. "Xenon'a izin verilmiş miydi, değil mi?" Sorusu birçok araba tunerini heyecanlandırıyor.

xenon etkin mi?

Ve Rusya'da?

"Ksenon Rusya’da mı, yoksa Rusya’da mı?"Resmi bir yasak getirildi mi? "çok anlamlı. sahiplerine, yani lambalar sertifikalı ve kullanım gaz deşarj ışık kaynağı kullanıcılara yönelik olması durumunda arabam yok trafik polisi tarafından iddiaların hukuki kapsama, caizse. Xenon kendisi Rusya'da yasak değildir, İdari Suçlar Kanununda kullanımı için sorumluluk belirtilmemiştir. Bu İdari Kod akkor lambalar ve halojen için tasarlanmış ışıklar, koyun otomobil sahipleri, sorumluluğu sağlar fazlalaştı, ancak gaz deşarj lambaları monte edilmiştir aynı anda, yani xenon olduğunu. Görüldüğü gibi, yasa her durumda, bu tür ışık kullanımını yasaklayan değil, ama onun kurulum sorunlarına neden olabilir. "Ksenon izin verilip verilmediğini?" - da uzun gördü olanlar sormalısınız.

Rusya’da xenon’a izin var mı?

Yasak nedeni

Xenon'un neden yasaklandığı sorusu üzerineçok basit bir cevap var: sıradan farlar bu tip bir ışık kaynağı için tasarlanmamış ve onaylanmamıştır. Onların ışığı, diğer yol kullanıcılarının gözünü kamaştıracak şekilde dağıtılır ve bu da felakete yol açabilir.

GOST ve sertifikasyona göre, araba sahibinin farları orijinal olarak akkor lambalar, halojen sağladıysa, o zaman içinde xenon'un takılması yasaklanmıştır.

Soru "xenon izin var mı?"Bu tür bir ışık ile lamba satın almadan önce bir öncelik. Sonuçta, birçoğunun ışınının çok parlak olduğuna ve karşı şeritte hareket eden sürücünün kamaşmasına yol açtığına inanıyor. Bu görüş tamamen doğru değildir ve esasen araba sahiplerinin belirli bilgileri bilmeden, bağımsız bir şekilde kurulum yapması nedeniyle, farların yanlış çalışmasına neden olur. Bu, xenon lambaları kullanan halojen reflektörlerin, sürücülere rahatsızlık veren komşu, yaklaşan arabalara, örneğin yolda değil, yolda parlayabileceği gerçeğiyle doludur. Xenon'un da yolun görünürlüğünü geliştirdiği düşüncesi de var: daha fazla ışık, ne kadar çok ve daha iyi görebiliyorsunuz - ki bu da hatalı. Xenon çözüldü mü? Evet, sadece belirli bir farda bir profesyonel tarafından kurulursa.

neden xenon yasak

Buğu önleyici ve ksenon

Ksenonun içeri girip giremeyeceği sorususis farları, birçok sürücü ilgisini çekiyor. İlk olarak, kullanımın yasallığını anlamadan önce, "sis" terimini dikkate almanız gerekir. Bu ayrıca bir far olan ek aydınlatmadır. Uygun işarete sahip olması gerektiği gibi, örneğin: H - Halojen lambalı far, D - far, içinde bir gaz deşarj lambasının (xenon) kullanılabileceği.

Kullanımın yasallığını belirlemekxenon, trafik polisi genellikle işaretleri karşılaştırır. Farın camı D etiketli ise, bu xenon lamba kurulumu yasaldır. Sertifikalı bir ürünün otomatik bir düzelticiye sahip olduğu, yani far açıldığında, ışığın başlangıçta zemine yönlendirildiği ve daha sonra belirli bir seviyeye yükseldiği unutulmamalıdır. Ayrıca, xenon için makine, far yıkayıcılarla donatılmalıdır.

Ksenon ve halojenler

Bugüne kadar, xenon'un kurulumuHalojen farlar yasaktır. Yasa gereği araç sahibi, 6 aydan 1 yıla kadar olan süre boyunca haklardan mahrum bırakılabilir ve ayrıca tüm eksikliklerin ortadan kaldırılmasına kadar, aracın kullanımının yasaklanması da eklenir.

Araba sahibi sis farları taktıysaxenon için özel olarak tasarlanmış farlar, o zaman endişelenmenize gerek yok ve bu, xenon'un başlangıçta olduğu yabancı otomobil sahiplerine uygulanır. Genel olarak, çoğu yabancı üretici, işaretleme D ile sis lambaları kurar.

xenon'u koyabilir miyim

Ve eğer gerçekten istiyorsan ...

Ve tabii ki, herhangi bir sürücü olabilirDüşünmek, xenon'u resmen kendi haline getirmenin mümkün olup olmadığını düşünmek mi? Cevap evet. Süreç oldukça karmaşıktır, ancak gerekli belgeleri topladıktan sonra, sonuçlara, optiklere ve komisyonlara kadar 30.000 ruble harcayarak, sadece yabancı bir araca değil, bir VAZ'a da xenon kurabilirsiniz.

Xenon'u kurmak için neye ihtiyacınız var?

İlk olarak, araba sahibini güncellemek isteyenmakine, trafik polisine başvurmanız gerekiyor. Orada aracın tasarımında değişiklik yapmak için bir uygulama yazmanız gerekiyor. Ardından, aracı muayene etmek için trafik polisinde teknik denetim departmanına başvurmanız gerekir. Mal sahibi Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği Başkanının kararını aldıktan sonra, farları yeniden donatmaya başlarlar, aynı zamanda otomobilin tasarımında değişiklik yapma olasılığı ve prosedürü hakkında bir görüş bildiren bir kuruluş için arama yapılmasını gerektirir. Bunu yapmak için, taranmış belgelerin bir kopyasını göndermeniz gerekir: bir yeniden-teçhizat başvurusu, materyal için sertifikalar, pasaportun bir kopyası, tüm tarafların PTA'ya kopyaları ve aracınızın tescil belgesinin bir kopyası. Daha sonra, sonuç verilir yapılmaz, önceden verilmiş olan hizmetler için ödenebilir.

Toplanan ve sağlanan belgeler içinfarların yeniden teçhiz edilmesi ve ayarlanması ve ayrıca muayene yapılması gereklidir. Mevcut Teknik Düzenlemelere göre, xenon'un kurulumu bir çalışan far yıkayıcısının ve otomatik düzelticinin varlığını gerektirir.

Ayrıca, aracın tasarımındaki değişikliğe katkıda bulunan işin miktarı ve kalitesi hakkında bilgi içerecek olan beyannameyi doldurmak gerekmektedir.

Sis farlarına xenon izin verdi mi?

Ve trafik polisinde güvenle!

Bu zor prosedürü tamamlamak içinTrafik polislerine, araç güvenlik gereksinimlerinin tasarımına uygunluk belgesi almak için gerekli belgeleri ekleyerek başvuracak. Böyle bir sertifika alan araç sahibi, mutlaka onunla birlikte taşımak zorundadır, tıpkı arabadaki diğer belgeler gibi.

Soruna: "Xenon'a izin verildi mi, girmedi mi?"- Tek bir cevap yoktur. Araç üreticisi tarafından sağlanmışsa ya da araç sahibi araç tasarımında değişiklik yapmak istediğinde "evet" cevabını vermekte ve ilgili sertifikanın tüm gerekliliklerine ve sorunlarına göre cevaplamak mümkündür. “Hayır” diyebilirsiniz çünkü yasak, farlar için tasarlanmamış olan xenon lambaların bağımsız bir şekilde monte edilmesidir, çünkü bu durumda ışık demetini doğru ve doğru bir şekilde ayarlamak imkansızdır. Ayrıca, xenon farlara ek olarak, eğim ve rondela açısı için bir otomatik düzeltici olması gerekir.

Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 2019

Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 2019

Related news

 • Turabi Çamkıran kimdir Turabi kaç yaşındadır ve nerelidir
 • Japon şampuanları: denemeye değer mi
 • Amigurumi Oyuncak Tavşan Anahtarlık Yapılışı Türkçe Videolu
 • Bahçeliden Metin Akpınar yorumu: İktidar Abuzer Kadayıf filmini izlemeli, Türkiyenin değerlerini harcamamalıyız
 • SELÜLİT VE DOĞUM ÇATLAKLARI İÇİN KREM YAPIMI

 • Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 59

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim


  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 43

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 64

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 22

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 55

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 91

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 62

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 70

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 96

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 66

  Xenon: izin verilmez mi Xenonu sisin içine koyabilir miyim 43