Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 2019

Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 2019

Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 40 04.02.2019, 07:25

"Voltaren" anlamına gelir (mum). talimat

İlaç "Voltaren" antipiretik, analjezik ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Aktif bileşen diklofenaktır.

Hazırlığın tablet formunu uygularkenaktif maddenin kan dolaşımına hızlı bir şekilde emilmesi vardır. Bu durumda, bir süre sonra etki not edilir, çünkü tabletler enterik bir kaplamaya sahiptir. Yuttuktan iki saat sonra, plazmada maksimum bir diklofenak seviyesi gözlenir. Uzun süreli bir ilaç (uzamış) kullanırken, aktif maddenin salınması daha yavaş gerçekleşir. Plazmada diklofenakın maksimum içeriği dört saat içinde belirlendi. Bununla birlikte, ilacın süresi yirmi dört saat boyunca kalır (tek bir dozdan sonra).

Süpozituvarların kullanılmasıyla, maddenin emilmesi daha kısa bir süre için gerçekleştirilir, bununla birlikte, emilim oranı (tablet formuna kıyasla) daha azdır.

İlaç "Voltaren" (mum) talimatıspondiloartrit, osteoartrit, omurgada ağrıyı öneriyor. Ajan, iltihaplanma, ağrı, eklemlerin şişmesi ve yaralanmalarla ilişkili yumuşak dokular için endikedir; primer dismenore ve ağrı veya inflamasyon ile komplike diğer jinekolojik patolojiler ile. Fitiller ayrıca romatizmal doğanın ekstraartiküler dokularındaki hastalıklar için de kullanılır.

Voltaren (mum) talimatıÖngörülen dozajda reçete kullanımını önerir. Tedavi süresi de doktor tarafından belirlenir ve hastanın patolojisi ve durumuna bağlıdır.

Kural olarak, başlangıç ​​dozu 100-150 mg'dır.gün. Genellikle ilacın miktarını iki veya üç doza bölmek önerilir. Diğer dozaj formları ile kombinasyon halinde, yatmadan önce kullanım için "Voltaren" (mum) çözüm önerilmektedir. Günde 150 mg önerilen dozu aşmayın.

Kadınların bireysel özelliklerine ve ağrının şiddetine göre, genellikle 50 ila 100 mg'lık reçete edilen ağrılı adet kanamasındaki durumu hafifletmek.

"Voltaren" hazırlanması fitiller şeklindeAyrıca migren ataklarının rahatlatılması için tavsiye edilir. Doz aynı zamanda günde 100 mg'dır. Gerekirse ve bir doktorun tavsiyesi üzerine, doz 150 mg'a çıkarılabilir.

Ilacın kullanımı ile olumsuz tezahürleri"Voltaren" (mumlar) talimatları sindirim sistemi (dışkı ihlali, karın ağrısı, kusma, vs.), boğaz ve ağız içinde iltihap gelişimi (glossit, stomatit, vb), hepatit bozuklukları vardır. advers reaksiyonlar mümkün göğüs ağrısı, taşikardi, hipertansiyon, baş ağrısı, titreme uzuvları, uyku bozukluğu, yorgunluk, tat değişikliği, deri döküntüsü gibi. fitiller "Voltaren" kullanılması hemoroid şeklinde de dahil olmak üzere, lokal irritasyon reaksiyonlara neden olabilir.

İlacın bir kişinin psikomotor reaksiyonları üzerindeki etkisi not edilmemiştir.

Herhangi bir olumsuz reaksiyon olursa, doktora hemen başvurulmalıdır.

"Voltaren" hazırlanması fitiller şeklindeHamileliğin üçüncü üç aylık dönemde, aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir (dahil erozif) belirsiz köken, 12 duodenum ve midede ülseratiflezyonlara, gastrit, kolit sistem hemopoeziste işleyiş bozuklukları.

Proctitis için mum kullanılması tavsiye edilmez,hemoroid, rektumdan kanama. Bu gibi durumlarda, bir uzman tavsiyesi üzerine ilacı tablet veya "Voltaren Rapid" tozu şeklinde kullanmak mümkündür.

İlacını kullanmadan önce (serbest bırakma formundan bağımsız olarak) bir doktora danışmalı ve ek açıklamaları dikkatlice okumalısınız.

Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 2019

Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 2019

Related news

 • Fırında Soslu Sebze Kızartması Tarifi – Sebze Yemekleri
 • Rusya: Türkiyeye narenciye yasakları yeni yılda mandalina sorununa yol açmaz
 • İlaç Proposol. talimat
 • 3 Malzemeli Davetsiz Misafir Tatlısı

 • Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 77

  Voltaren anlamına gelir (mum). talimat


  Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 75

  Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 70

  Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 13

  Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 35

  Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 27

  Voltaren anlamına gelir (mum). talimat 32